Allegro zapowiada ważne zmiany i wprowadza nowe produkty. Za zakupy zapłacisz z opóźnieniem

Allegro zapowiada, że wkrótce wprowadzi do swojego serwisu szereg udogodnień. Wśród nich nowy sposób wyszukiwania towarów, ulepszony system dostaw i możliwość odroczonej płatności za zakupione przedmioty. Serwis zamierza też wprowadzić zupełnie nową kategorię przedmiotów

Allegro zapowiada intrygujące zmiany, dzięki który zakupy online będą jeszcze sprawniejsze. Francois Nuyts, prezes zarządu spółki, w rozmowie z Newserią Biznes wyjaśnił, że serwis planuje wprowadzić wizualne wyszukiwanie i nawigację. Rzeczywiste zdjęcia przedmiotów będą wykorzystywane do wyszukiwania na platformie konkretnego lub podobnego produktu. Zmiana ma być oparta na wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. 

Odroczony termin płatności za towar

Allegro planuje też wprowadzenie odroczonych płatności. Oznacza to, że towar otrzymamy nie płacąc za niego z góry, ani w przy odbiorze, ale w późniejszym terminie. 

Serwis pracuje także nad przyspieszeniem dostaw i umożliwieniem klientom śledzenie przesyłek na smartfonie. 

Prezes Allegro podkreśla też, że innowacje wprowadzone do tej pory do serwisu okazały się sukcesem.

W ubiegłym roku uruchomiliśmy usługę Allegro Smart, w ramach której za 49 zł rocznie klient może skorzystać z nieograniczonej liczby dostaw bez dodatkowych kosztów. Do dziś dzięki tej usłudze konsumenci oszczędzili już 100 mln zł. W programie dostępnych jest już 49 mln ofert, czyli blisko połowa wszystkich dostępnych na Allegro

- stwierdził Francois Nuyts.

Nowe rodzaje ofert

Największy serwis handlowy w Polsce planuje też włączenie do oferty biletów na wydarzenia kulturalne.

Finalizujemy przejęcie e-Biletu. Dzięki integracji z tą platformą 17 mln klientów na Allegro zyska możliwość łatwego zakupu biletów na koncerty i festiwale

- mówi Francois Nuyts.

Allegro liczy na duże wzrosty w tym zakresie. Potencjał wzrostu rynku sprzedaży biletów online ocenia na 20 proc. rocznie. Dziś jest on wart ok. 700 mln zł.

Kolejne zmiany dotyczą sprzedawców -  serwis umożliwi analizę sprzedaży na tle konkurencji oraz nowe usługi finansowe, np. leasing.

Numer 6 w Europie chce rosnąć

Allegro dziś jest szóstym pod względem wielkości e-detalistą w Europie. - Działalność Allegro opiera się na współpracy z 125 tys. firm handlowych i 17 milionami nabywców. Tylko w minionym roku dołączyło do nas 16 tys. sprzedawców. Na Allegro można znaleźć 102 mln indywidualnych ofert, a liczba ta stale rośnie. Każdego dnia na portalu pojawia się 90 tys. produktów - wyjaśnia Francois Nuyts, prezes zarządu Allegro.

Więcej o:
Komentarze (26)
Allegro zapowiada ważne zmiany. Za zakupy będziesz mógł zapłacić później
Zaloguj się
 • lekarzzewsi

  Oceniono 22 razy 18

  Pieniądze powinny być przelewane do Allegro z góry, ale do sprzedawcy, dopiero po odebraniu towaru. Skończyłaby się sprzedaż towarów. których nie posiadają sprzedawcy i zwlekanie z przesyłką. W przypadku braku reklamacji, Allegro udostępniałoby środki sprzedającemu.

 • hemi440

  Oceniono 7 razy 5

  Jeżeli chodzi np. o akcesoria do telefonów, to Allegro jest jednym wielkim wirtualnym magazynem. Sprzedawcy nie posiadają towaru tylko na bieżąco zamawiają go od dostawców. I później dziwnym trafem pomimo trwania aukcji, u kilku sprzedawców nie ma konkretnego produktu albo czeka się tydzień na wysyłkę.

 • frelek1

  Oceniono 5 razy 3

  Allegro to niech lepiej wprowadzi lepszy program ochrony kupujących. Zwrot towaru do sprzedawcy to często fikcja. Sprzedający nie odbiera awizowanej przesyłki dwa razy bo twierdzi, że nie dotarła. Kłamie jak z nut a Allegro umywa ręce i zrywa kontakt. Chcesz sobie radzić to zgłoś sprawę na policję, że cię sprzedawca oszukał co przy towarze wartym kilkadziesiąt złotych może skutkować jedynie pękniętym ze śmiechu brzuchem policjanta.

 • kosher_moher

  Oceniono 9 razy 3

  ha! w jednym zdaniu ktoś zawarł dwa wykluczające się słowa: allegro i udogodnienia!
  ten serwis celu w idiotyzmach utrudniających życie kupującym i sprzedawcom. omijam z daleka.

 • franekzjanek

  Oceniono 3 razy 3

  Fatalną zmianę zrobili z wymuszeniem kredytu tylko w jednym banku ... BGŻ Paribas. Inne banki też mają kredyty 0% bez konieczności ustalania limitów i wchodzenia w system "raty od nowa"

 • jami100

  Oceniono 1 raz 1

  Coś jak ucieczka do przodu. A może lepiej byłoby wrócić do rozwiązań sprzed lat.
  Wprowadzenie opóźnionej płatności znaczy że cienko przędą. Trudno znaleźć inny powód.

 • maks1956

  Oceniono 1 raz 1

  a w dziale smartfony wyłączyli opcje najpopularniejsze dlaczego wie kto?

 • stefffon

  Oceniono 5 razy 1

  lepiej nie wymienia serwery, czesto obrazki nie wczytuja sie wogole, albo trzeba czekac nawet minute....

 • somtam

  0

  Handel podrobkami kwitnie pod skrzydelkami Allegro, umywaja rece, czas z tym skonczyc!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX