Szukasz alternatywy dla Messengera? Oto cztery komunikatory, które zapewnią ci większą prywatność

Daniel Maikowski
Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów. Wycieki danych z Facebooka sprawiły jednak, że coraz więcej osób chce opuścić internetową bańkę stworzoną przez Marka Zuckerberga. Oto cztery komunikatory, które mogą być dobrą alternatywą dla Messengera.

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o najlepszych komunikatorach oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

TELEGRAM - O tym, jak bardzo bezpieczny jest ten komunikator świadczy choćby fakt, że w ubiegłym roku Rosja zakazała jego używania. Powód? Twórcy aplikacji nie chcieli dostarczyć rosyjskim służbom kluczy, które pozwoliłyby odszyfrować wiadomości wysyłane przez użytkowników

Telegram oferuje kilka ciekawych funkcji, ale najważniejsza z nich to TAJNE ROZMOWY. Są one w pełni szyfrowane i przypisane tylko do jednego konkretnego urządzenia. Oznacza to, że jeśli ktoś zaloguje się na naszym koncie na innym telefonie lub komputerze, to nie uzyska do nich dostępu.

SIGNAL - Signal działa na podobnej zasadzie, co Telegram. Aplikacja szyfruje wiadomości tekstowe, rozmowy głosowe, ale i wideorozmowy, których w Telegramie nie znajdziemy.

Signal może również stać się naszym domyślnym komunikatorem SMS, ale należy pamiętać, że jeśli wyślemy wiadomości osobom, które nie korzystają z tego komunikatora, to nie będą one szyfrowane.

VIBER - komunikator, który jest dedykowany nieco młodszym użytkownikom, ale również skupia się na prywatności. Domyślnie szyfruje wiadomości tekstowe, wideorozmowy i rozmowy głosowe.

Ciekawą funkcją są też wiadomości wideo. Możemy nagrać 30-sekundowy klip, a następnie wysłać go naszym znajomym. Oczywiście takie nagranie będzie w pełni szyfrowane.

WHATSAPP - WhatsApp już od kilku lat jest własnością Facebooka. Dlatego, jeśli nie ufacie serwisowi Marka Zuckerberga, to z zaufaniem do WhatsAppa również możecie mieć mały problem.

Nie zmienia to faktu, że WhatsApp jest jednym z najlepszych komunikatorów na rynku. Szyfrowanie rozmów jest tu domyślne i nie trzeba go aktywować samodzielnie, tak jak w przypadku Messengera.

Więcej o:
Komentarze (19)
Szukasz alternatywy dla Messengera? Telegram, Signal, WhatsApp i Viber to lepsze komunikatory
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystkim narzekającym na sposoby szyfrowania: Wielki Brat, kimkolwiek by nie był, ma głęboko w nosie wasze sekrety. Wiem, to smutne, ale świat ma w nosie wasze tajemnice.

  Jeżeli potrzebujesz przesłać żonie wrażliwe dane, to je zaszyfruj choćby wordem, czy winrarem, to wystarczy. Tylko nie wysyłaj hasła razem z plikiem ;-)

  A jeżeli jesteś agentem, terrorystą, czy partyzantem, to pomijając rozwiązania za duże pieniądze spraw sobie laptopa z Linuxem i zadbaj o jego konfigurację. Zapomnij o telefonie. Bo szyfrowanie działa jeżeli stacja szyfrująca nie jest zagrożona. Inaczej można pozyskać dane przed zaszyfrowaniem. No i program szyfrujący musi być poza podejrzeniami, najlepiej żeby był open-source - to niezła gwarancja, że nie będzie tam backdoorów dla TLA.

 • veni.vici

  Oceniono 3 razy 1

  może Rosji nie chcieli dostarczyć ale Ameryka ma te klucze z urzędu... ;)

 • fakekonto10

  Oceniono 3 razy 1

  Vibera to bym raczej nie polecał, szczególnie do "szyfrowania". To znany komunikator z przecieków Snowdena, więc raczej omijamy.

 • twzelnik

  Oceniono 8 razy 0

  Hmmm... Nigdy nie zacząłem używać Messengera. Co ze mną jest nie tak?
  Poczty elektronicznej używam od ponad 20 lat, SMSów również.
  Zdarza mi się używać innych wynalazków, ale raczej sporadycznie.

 • miroslawa_potrzeba

  Oceniono 1 raz -1

  Bańka Zukerberga?
  WTF?

 • jvn

  Oceniono 2 razy -2

  Wszystko fajnie, ale o ile z Whatsappa jeszcze ktoś z moich znajomych korzysta(głównie za granicą, w UK czy D A CH jest dużo popularniejszy niż Facebook) to w pozostałych mogę rozmawiać sam ze sobą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX