Facebook Messenger już oficjalnie z "dark mode". Jak aktywować ciemny motyw w aplikacji? To banalnie proste

Ciemny motyw kolorystyczny był jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji w Messengerze. Teraz Facebook oficjalnie udostępnił go użytkownikom, choć ci najsprytniejsi korzystają z "dark mode" od wielu tygodni. Wszystko za sprawą pewnego żartu ze strony Facebooka.

"Dark mode", czyli ciemne motywy kolorystyczne w popularnych aplikacjach i systemach operacyjnych przeżywają ostatnio drugą młodość. Powód jest prosty. Są one często bardziej czytelne i przyjazne dla oczu, szczególnie w przypadku aplikacji, w których domyślnie dominującym kolorem jest biały.

Jedną z takich aplikacji jest Messenger, który po ostatnich wizualnych zmianach wręcz bije po oczach bielą. Dlatego, gdy Facebook ogłosił, że planuje wprowadzić ciemny motyw do swojego popularnego komunikatora, to większość użytkowników bardzo pozytywnie zareagowało na tę informację.

Facebook MessengerFacebook Messenger fot. DM

Facebook "ukrył" tryb ciemny przed użytkownikami

Oficjalnie "dark mode" zadebiutował w Messengerze w tym tygodniu, ale bardziej dociekliwi użytkownicy mogli skorzystać z tej funkcji kilka tygodni temu, a to za sprawą ciekawego żartu ze strony Facebooka. 

Aby aktywować "dark mode", musieliśmy rozpocząć dowolną konwersację i wysłać naszemu rozmówcy emotikonę  księżyca. Po wykonaniu tej czynności Messenger informował nas o dostępności nowej funkcji.

Facebook Messenger - jak aktywować tryb ciemny?

Obecnie skorzystanie z ciemnego motywu jest już znacznie prostsze, o czym Facebook poinformował również w oficjalnym komunikacie.  Aby aktywować funkcję, wystarczy uruchomić aplikację, kliknąć w nasze zdjęcie profilowe, a następnie przesunąć suwak, który aktywuje tryb ciemny. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Facebook Messenger już oficjalnie z "dark mode". Jak aktywować ciemny motyw w aplikacji?
Zaloguj się
 • B O

  Oceniono 7 razy 5

  Wspaniały artykuł, ja bym co najmiej Pulitzera za niego dał.  #DziennikarstwoSięgaBruku

 • bazbaz73

  Oceniono 3 razy 3

  Za starego poczciwego HTML'a zmiana tła i koloru czcionki to było proste zadanie. Wraz z rozwojem techniki, jak widzę, proste rzeczy stają się coraz trudniejsze. Skoro zmiana koloru aplikacji staje się wydarzeniem na miarę zbudowania Wieży Eiffela to chyba dobrze, że nie bawię się już informatyką - stopień skomplikowania plus wiek mógłby być mieszaniną nie do przejścia...

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Niech tam u pana Marka popracują nad tym, by wiadomości się w ogóle wyświetlały, bo na razie to nie dark mode, ale ciemność widzę, widzę ciemność...

 • qnqn

  Oceniono 2 razy 2

  Napiszcie qwa poradnik dla debili jak aktywować szare komórki.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 1 raz 1

  "kontent" dostarczony. Kliknie się. Albo nie...

 • jakubwielkopolska

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego Autor, jak mniemam (Pan Daniel) wypikselował zdjęcia Daniela Malinowskiego? To jest pytanie retoryczne, ponieważ mógł mieć ku temu setki powodów razem z RODO włącznie. Tylko jeszcze jest kod messengera - a tym już zapomniał. :-)

 • flanetweb

  0

  Ciemne motywy są fajne dla aplikacji używających jasnej czcionki!
  Oto przesłanie dziennikarzyn, którzy potem dziwią się, że czytelność spada..
  Bo reklamę, panie, trzeba umieć przedstawić.

 • nieczyste_sumienie

  0

  Nie mam suwaka. Nie będę pro, nie będę na czasie, szlag. Cały dzień zmarnowany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX