Galaxy Fold opóźniony. Samsung musi dopracować swój składany smartfon

Bartłomiej Pawlak
Samsung ma spory problem z wyczekiwanym od lat składanym smartfonem. Premiera wyczekiwanego Galaxy Folda została przesunięta. Telefon wcześniej trafił do recenzentów i psuł się nawet po jednym dniu użytkowania. Najwyraźniej Koreańczycy wolą uniknąć kosztownej wpadki.

Zaprezentowany w lutym składany smartfon Samsunga miał być prawdziwym powiewem świeżości na nieco skostniałym rynku smartfonów. Galaxy Fold to zupełnie inna koncepcja, która pozwoli skorzystać z dużej przestrzeni roboczej, zamkniętej w urządzeniu mieszczącym się w kieszeni spodni.

Więcej na temat specyfikacji i możliwości Galaxy Fold pisaliśmy podczas prezentacji w San Francisco i Londynie.

Debiut Galaxy Fold opóźniony

Samsung planował wypuszczenie wyczekiwanego Galaxy Folda w Chinach, a więc na drugim po USA rynku już 23 kwietnia. Na początku maja smartfon miał za to trafić do kolejnych krajów, również Polski.

Tak się jednak nie stanie. Samsung musiał zmienić swoje plany z powodu problemów z ekranami. Producent chce lepiej przygotować składany smartfon do wypuszczenia na rynek, aby uniknąć ogromnej wpadki przy tak kluczowym produkcie.

Elastyczne ekrany nie wytrzymują presji

Kilka dni temu Samsung przekazał bowiem kilka egzemplarzy składanego Galaxy Fold wybranym recenzentom w USA. Ci szybko zauważyli problemy z psującymi się wyświetlaczami. W niektórych przypadkach smartfon wytrzymywał jeden dzień użytkowania.

Przez sieć przetoczyła się burza, a Samsung szybko wydał oświadczenie, z którego wynika, że winni usterkom są sami użytkownicy. Nieświadomi zagrożenia zrywali folię ochronną, która w rzeczywistości była integralną częścią elastycznego panelu AMOLED.

Więcej na temat problemów z ekranami w Galaxy Fold możecie przeczytać w TYM miejscu.

Samsung nie był jednak bez winy. Choć w większości przypadków zawinili recenzenci - jak sami przyznawali - nie zostali ostrzeżeni przez producenta o konieczności zachowania warstwy ochronnej. W nielicznych przypadkach ekrany psuły się, pomimo obecności folii.

Samsung opóźni sprzedaż składanych smartfonów

Te problemy wpłynęły na decyzję Samsunga o tymczasowym anulowaniu premiery. Koreański producent wysłał właśnie oczekującym klientom oświadczenie, w którym wprost mówi, że problemy z Galaxy Foldem wymagają sprawdzenia i dalszych testów.

Aby w pełni sprawdzić te opinie (spływające od recenzentów - przyp. red.) i przeprowadzić dalsze testy wewnętrzne postanowiliśmy opóźnić debiut Galaxy Folda. Planujemy ogłosić datę premiery w nadchodzących tygodniach.

- tłumaczy Samsung w oświadczeniu.

Może to oznaczać, że albo problemy okazały się na tyle poważne, że producent musi dokonać poważniejszych zmian w konstrukcji telefonu, albo chce lepiej dostosować poprawnie działające serie produktu do wypuszczenia na rynek. Tak czy inaczej, zajmie mu to przynajmniej kilka tygodni, o ile nie miesięcy.

Wstępne wyniki kontroli zgłoszonych problemów na wyświetlaczu wykazały, że mogą one być związane z uderzeniami odsłoniętymi obszarami zawiasu w górnej i dolnej części telefonu. Wystąpił również przypadek, w którym substancje znajdujące się w urządzeniu wpływały na działanie wyświetlacza.
Podejmiemy kroki w celu wzmocnienia ochrony wyświetlacza. Będziemy również ulepszać instrukcje dotyczące pielęgnacji i użytkowania wyświetlacza, w tym warstwy ochronnej, aby nasi klienci mieli jak najlepsze wrażenia z użytkowania Galaxy Folda

- czytamy dalej w oświadczeniu.

Nie wiadomo zatem kiedy możemy spodziewać się debiutu Galaxy Folda, ale Samsung raczej nie będzie oszczędzał czasu, aby naprawić problem. Z pewnością woli uniknąć wpadki takiej, jak w przypadku smartfonu Galaxy Note 7. Firma straciła wtedy wiele zarówno wizerunkowo, jak i finansowo.

***

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ekologicznego rolnictwa jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (8)
Galaxy Fold opóźniony. Samsung musi dopracować swój składany smartfon
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 6 razy 4

  Od lat wszyscy wiedza ze samochodow na F sie NIE KU-PU-JE! To co sie dziwicie? Mysleliscie ze ten akurat bedzie inny? Ford Galaxy to przeciez zadne cudo! Moj tez sie czesto psul i gow koncu sprzedalem

 • misiur

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem czy to ważne, ale fon nie wejdzie do sprzedaży.
  Mówili o tym w ubiegłym tygodniu

 • misiek12321

  Oceniono 5 razy 3

  Niezła wymówka z tą folia i przerzuceniu winy na użytkownika. Co za bzdura! No ale większość frajerów w to uwierzy i dalej będą mieli kisiel w majtkach w oczekiwaniu na Folda...

 • jami88

  Oceniono 2 razy 2

  "Skostniały rynek smartfonów" - każdy rynek pomału taki się robi, kiedy po prostu produkt zwiera już wszytko, co jest na prawdę ludziom potrzebne.

  A potem zaczyna się ludziom wmawianie potrzeb - a to, ze ekran bez ramki jest lepszy niż ekran z ramką 1mm, a to że potrzebne są 4 kamery - czy właśnie ekran składany.

  Żeby nie było, że tylko narzekam - propozycja pozytywna:
  Sprzedawać telefony z ekranem z materiału "składającego się" jako telefony, którego ekrany nie pękają po upadku. To jest prawdziwa potrzeba.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 4 razy 2

  "W nielicznych przypadkach ekrany psuły się, pomimo obecności folii."
  W połowie przypadków, a zepsuło się 20% egzemplarzy testowych w dwa dni.

  Będę bardzo zdziwiony, jeżeli nie wycofają tego badziewia w ogóle z rynku.

 • kar.as

  0

  Swego czasu sporo mówiło się o mitycznym, składanym Microsoft SurfacePhone'ie. Teraz mogliby kontratakować (pod warunkiem, że ich produkt pozbawiony byłby wad Samsunga)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX