Gadu-Gadu w nowej odsłonie. Aplikacja wzorowała się na Tinderze

Komunikator GG został założony w 2000 roku i przez ten czas przeszedł już cztery zmiany. Teraz Gadu-Gadu znowu dostosuje się do nowych użytkowników - będzie połączeniem aplikacji randkowej z funkcją wykonywania przelewów.

Obecnie właścicielem polskiego komunikatora jest firma England.pl, która przedstawiła nowy plan na popularyzację Gadu-Gadu. Najnowszą zmianą jest funkcja losowania rozmówcy. W przyszłości za pośrednictwem GG będzie można także zlecić przelew.

Zmiany w aplikacji Gadu-Gadu. Funkcja losowania rozmówcy a w przyszłości możliwość wykonania przelewu

Współwłaściciel komunikatora Romuald Remus w rozmowie z "Forbes" przyznał, że chce by Gadu-Gadu było połączeniem takich aplikacji jak Tinder i Slack. Aplikacja ma być pomocna w zawieraniu nowych znajomości oraz w kontaktach ze współpracownikami. Firma zaznacza jednak, że nie zamierza kopiować pomysłów światowych gigantów takich jak Messenger czy WhatsApp.

 

W materiale promującym aplikację widać, że nowe GG będzie przypominało jeśli chodzi o funkcję, aplikacje randkowe. W reklamie występuje kobieta, która w podróży postanawia skorzystać z Gadu-Gadu. Losuje swojego rozmówcę i zaczyna konwersację. Rozmówcą okazuje się być mężczyzna, który zauroczony kobietą postanawia dosiąść się do pociągu nowej koleżanki. Niektórzy zarzucają, że nowa wersja GG będzie aż za bardzo przypominała Tindera.

Sama firma England.pl oferuje transfery pieniężne między Polską i Wielką Brytanią, dlatego jednym z celów GG w przyszłości będzie wykonywanie przelewów w systemie peer-to-peer. Obecnie z GG korzysta milion użytkowników miesięcznie, w swoim najlepszym okresie na komunikatorze logowało się 7 milionów osób.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >> 

embed
Więcej o:
Komentarze (31)
Gadu-Gadu w nowej odsłonie. Aplikacja wzorowała się na Tinderze
Zaloguj się
 • larson

  Oceniono 23 razy 23

  fantastyczne. najpierw losuje rozmówcę a potem robię mu przelew. Nie mogę się doczekać.

 • kosmyg

  Oceniono 13 razy 11

  Polaczenie slacka i tindera pod marka gg? Brzmi jak komercyjna wersja burdelu na wiejskiej.

 • antykonformista

  Oceniono 12 razy 10

  - pamiętam zarówno początki (były fajne, człowiek się przesiadł z ICQ i myślał "och, polskie a jakie fajne")
  - pamiętam, jak zaczęli kombinować, zupełnie niepotrzebnie, dodawać jakieś głupoty, wciskać na siłę nowe produkty i reklamy, jak trzeba się było bronić "adblokami" albo ściąganiem starej wersji.
  - pamiętam, z jakim oporem wchodzili na komórki (Java), pierwsze smartfony z Windowsem Mobile, Symbianem, jakie to było toporne i w ogóle nieużyteczne
  - pamiętam, że na Androidzie też zainstalowałem, też było toporne i w zasadzie już nie używałem wtedy GG, a jeśli już, to ze strony www, co akurat było dobrym, wygodnym, choć zupełnie niszowym pomysłem.

  tak rozpieprzyć wielomilionową bazę zadowolonych klientów. frajerzy.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 8 razy 6

  roxa z platnoscia z gory ?

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 4

  Tinder z przelewami... hmmm komunikator dla GGalerianek??

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 6 razy 4

  Kiedy już myślałem, że zarządcy GG urżnęli kurze złote jaja, ci wyskoczyli z talerzem mocno zjełczałego rosołu.

 • gaz-wegaz

  Oceniono 5 razy 3

  Zmierzchowa aplikacja w posiadaniu zmierzchowej firmy.
  Tyle na temat ich perspektyw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX