Mapy Google dostaną nową funkcję, świetną szczególnie dla turystów. Podpowiedzą, gdzie warto się wybrać

Mapy Google stale są rozwijane i już niedługo mogą dostać kolejną przydatną funkcję. Będą wyświetlać listę pobliskich dzielnic miasta, doradzając ciekawe miejsca do odwiedzenia.

Mapy to jedna z kluczowych i najbardziej popularnych aplikacji Google. Nie powinno więc dziwić, że amerykański gigant tak chętnie dodaje kolejne użyteczne funkcje. Tylko w ostatnich kilku miesiącach Google dodał funkcje przydatne osobom korzystającym z transportu publicznego, umożliwił rezerwacje stolika w restauracji oraz rozpoczął testy ostrzeżeń o ograniczeniach prędkości i fotoradarach.

Oczywiście firma nie zapomniała też o funkcjach pozwalających na znalezienie interesujących nas obiektów. Dotychczas ograniczało się to jedynie do podpowiadania pobliskiej restauracji, baru lub najpopularniejszych atrakcji turystycznych, np. muzów.

Google pomoże niezdecydowanym

Teraz - jak informuje Android Police - Google testuje kolejną funkcję, która przyda się szczególnie osobom przebywającym w obcym mieście. Po kliknięciu w kartę Odkrywaj aplikacja pokaże miasto lub dzielnicę, w której aktualnie przebywamy wraz z niewielką strzałką obok nazwy.

Po kliknięciu, Mapy wyświetlą popularne miejsca znajdujące się na danym obszarze. Możecie zobaczyć to na poniższych zrzutach ekranu zrobionych przez redakcję serwisu Android Police:

Google Maps umożliwią eksplorowanie miastaGoogle Maps umożliwią eksplorowanie miasta fot. Android Police (androidpolice.com)

Mapy Google podpowiadają najciekawsze, najpopularniejsze lub tętniące życiem miejsca znajdujące się niedaleko, a do każdego z nich dodany jest opis tłumaczący, z czego dany obszar jest znany. W przypadku Londynu Mapy doradzają odwiedzenie m.in. dzielnic Covent Garden, South Bank lub Soho na West Endzie. W przypadku nowojorskiego Manhattanu aplikacja podpowie bardzo popularne i  warte odwiedzenia miejsca, jak TriBeCa, Financial District, dzielnicę włoską (Little Italy) lub chińską (Chinatown).

Funkcja ta będzie zapewne szczególnie przydatna turystom eksplorującym obce miasta. Ale również niezdecydowani "lokalsi" mogą skorzystać z jej pomocy przy wyjściach na miasto. 

Nowość w Mapach Google na razie nie jest dostępna w Polsce. Można domyślać się, że Google dopiero testuje ją na anglojęzycznych użytkownikach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem funkcja w końcu trafi też do nas.

Czytaj też: Nowa funkcja trafia do Google Maps. Aplikacja zmienia się w serwis społecznościowy

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (12)
Mapy Google dostaną nową funkcję, świetną szczególnie dla turystów. Podpowiedzą, gdzie warto się wybrać
Zaloguj się
 • this.man

  Oceniono 6 razy 6

  Mapy Google podpowiedzą, że należy wybrać się tam, gdzie najlepiej Googlowi pacą za reklamę.

 • bartekgryko

  Oceniono 5 razy 5

  Podpowiedzą, gdzie warto się wybrać - jeżeli wybrać, to DOKĄD a nie gdzie. Może ktoś, kto samodzielnie zdał maturę z jęz. polskiego przeczyta tekst, zanim opublikujecie ?

 • zbych21

  Oceniono 3 razy 3

  Czy będą podpowiadać nawet, gdy o to nie pytam? Mam powyżej uszu wszelkiego wciskania informacji, powiadomień itp. (Dzwoniące telefony na które nie czekam też mnie zresztą denerwują).

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy 2

  Przydatna funkcja - będzie wskazywać gdzie można spodziewać się tłumów.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 1 raz 1

  Nie Google opracuje trasę przemieszczania się limuzyn rządowych szczególnie byłego hetmana na drogach to będzie naprawdę pożyteczna funkcja dla zapewnienia bezpieczeństwa

 • palacz1977

  Oceniono 2 razy 0

  mi sie marzy aby google maps mogło obsłużyć kilka adresów (nawet jeśli bedzie to płatna opcja - rozsądnie płatna) - - coś na zasadzie - podaje kilka punktów a Google Maps wyznacza optymalną trasę - firma która to zrobi będzie miała wszystkich logistyków w kieszeni

 • stefan99999

  0

  Google już wiedzą o nas wszystko, łącznie z naszymi zainteresowaniami.

  Ciekawe kiedy zaczną tę wiedzę wykorzystywać przeciwko nam.

 • Witold Klorek

  Oceniono 1 raz -1

  A starsze wersje Androida przestaną działać i ludzie będą zmuszeni kupić nowsze urządzenia ! Tak się kreci interes,,by brakowało pamięci RAM i pamięci wewnęttzej a App rosną i zabierają cenne miejsce.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy -2

  Dokad czy kroredy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX