Chcesz odkryć tajniki kosmosu i zdobyć unikalną wiedzę? Oto cztery darmowe aplikacje dla ciekawych świata [WIDEO]

Daniel Maikowski
Smartfon to nie tylko narzędzie komunikacji i przenośna konsola do gier. Istnieje mnóstwo aplikacji, które pozwolą wam poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin. Zupełnie za darmo.

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o najciekawszych aplikacjach popularnonaukowych oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

TED - aplikacja pozwoli nam zdobyć wiedzę z przeróżnych dziedzin - od historii, przez politykę, biznes, a skończywszy na psychologii czy technologiach. Na platformie znajdziemy tysiące wykładów i warsztatów, których autorami są uznani eksperci. Materiały te są dostępne w formie podcastów audio oraz wideo.

DailyArt - aplikacja każdego dnia prezentuje dzieło wybitnego malarza wraz z przydatnymi ciekawostkami na jego temat. Jednego dnia możemy więc dowiedzieć się czegoś więcej o Słonecznikach van Gogha, a innego o malarstwie Claude'a Moneta. DailyArt to 1300 dzieł sztuki, 750 artystów oraz 360 muzeów.

NASA -  aplikacja dla osób zainteresowanych tematyką kosmosu i astronomii. Znajdziemy tu niesamowite zdjęcia satelitarne, unikalne nagrania wideo (również w rozdzielczości 4K), jak również szereg na temat działalności instytucji, która odkrywa przed nami największe tajemnice kosmosu.

Curiosity - aplikacje daje nam dostęp do ponad 5000 inspirujących artykułów z różnych dziedzin. Niektóre z nich w prosty sposób tłumaczą trudne zagadnienia. Inne obalają pseudonaukowe mity. Znajdziemy tu również edukacyjne filmy przygotowane w przystępnej formie oraz quizy, które sprawdzą naszą wiedzę.

Więcej o:
Komentarze (5)
TED, DailyArt, NASA, Curiosity Oto cztery darmowe aplikacje dla ciekawych świata [WIDEO]
Zaloguj się
 • at-at-68

  Oceniono 3 razy 3

  A może zrobicie coś dla siebie i nie tylko.
  Znajdźcie jedną, ale skuteczną, aplikację, która zablokuje na początek ogłoszenia zaczynające się na:
  ,,Szukam miłego i kulturalnego ...."
  Powodzenia. Będzie Wam potrzebne.

 • ultraviolet24

  0

  Jeśli znacie angielski to polecam apkę Curiosity Stream :) Zresztą można też oglądać na kompie

 • Krzysztof Baranowski

  0

  Chcesz poznać kosmos i zdobyć unikalną wiedzę?
  Nie wiem co to jest unikalna wiedzą ale żeby jakąkolwiek wiedzę zdobyć należy wrzucić telefon do szuflady i poszukać wiedzy poza nim. Serio...

 • poochojek

  Oceniono 1 raz -1

  i po co .... ziemia jest plaska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX