Na Cyberpunk 2077 jeszcze chwilę poczekamy. Premiera najwcześniej w 2020 roku?

Osoby, które nie mogą doczekać się kolejnego głośnego tytułu od CD Projekt mogą poczuć się zawiedzione. Ceniony dziennikarz branżowy twierdzi, że Cyberpunk 2077 na pewno nie zadebiutuje w tym roku. Realny termin premiery to 2020 rok.

Atmosfera wokół "Cyberpunk 2077" jest coraz gorętsza. CD Projekt podobno kończy już prace nad grą i szykuje się do targów E3, które mają być najważniejszymi w historii polskiego studia. Pomimo, że prace nad grą są prowadzone od wielu lat, jedną z największych niewiadomych wciąż pozostaje data premiery.

Cyberpunk 2077 nie w 2019, a w 2020 roku?

Do wypuszczenia głośnego tytułu szykują się też gracze na całym świecie. Dlatego w sieci pełno jest plotek na temat możliwej daty premiery. Nieoficjalnie mówiło się, że CD Projekt prawdopodobnie miałby zdecydować się na premierę w listopadzie 2019 roku. W końcu, jak sam przyznał pod koniec marca, prace nad grą są już na bardzo zaawansowanym poziomie. 

Niestety może okazać się, że na "Cyberpunk 2077" poczekamy nieco dłużej. Jedna z najlepiej poinformowanych osób w branży gier, Jason Schreier z serwisu Kotaku twierdzi, że nowy tytuł polskiego studia nie ma szansy zadebiutować w tym roku.

"Nie wiem, gdzie widzieliście tę plotkę, ale Cyberpunk absolutnie nie wyjdzie w tym roku" - napisał na Twitterze.

CD Projekt szykuje na czerwiec niespodzianki

Jeśli Schreier się nie myli "Cyberpunk 2077" zadebiutuje prawdopodobnie w przyszłym roku. Prawdopodobnie - pomimo, że prace są bardzo zaawansowane - CD Projekt potrzebuje więcej czasu na przygotowanie się do rynkowej premiery. 

CD Projekt przyznaje, że tegoroczne targi E3 w Los Angeles (odbywają się w pierwszej połowie czerwca) mają być najważniejszymi w historii firmy. Podobno studio szykuje na to wydarzenie kilka niespodzianek. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się też, że to właśnie w Kalifornii "Cyberpunk 2077" będzie po raz pierwszy pokazywany w przestrzeni publicznej.

"Cyberpunk 2077" ma być największą grą wydaną do tej pory przez polskie studio. Przy jego produkcji stale pracuje 400 osób, a więc o 150 więcej niż w przypadku hitowego "Wiedźmina 3". CD Projekt sam deklaruje jednak, że nowy tytuł będzie jeszcze większy niż hitowa gra oparta na powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Czytaj też: Po "Wiedźminie" kolejna polska gra na podstawie książki. Tym razem Stanisława Lema

Więcej o:
Komentarze (4)
Na Cyberpunk 2077 jeszcze chwilę poczekamy. Premiera gry od CD Projekt najwcześniej w 2020 roku?
Zaloguj się
 • miezwinsky

  Oceniono 5 razy 3

  Mam przeczucie graniczące z pewnością, że ta gra wyrwie wszystkich z butów, więc ja tam mogę nawet poczekać do 2021. Będzie więcej czasu na dozbrojenie sprzętu ;)

 • marter7

  0

  Biorąc pod uwagę, że kampania tego typu tytułu to minimum pół roku, a jeszcze się nie zaczęła - to nie jest bardzo odkrywcze.

 • Last Ninja

  Oceniono 6 razy -4

  A ja mam wrażenie że to jest pompowanie balona , i dostaniemy standardowy scenariusz który występuje przy odwlekaniu premier , w 2020 stwierdzą ze engine jest przestarzały i nowe gry robione na szybko wyglądają lepiej i projekt trafi do kosza bo w sumie już swoje zarobił samym grzaniem tematu, i trzeba kolejnego wiedźmina robić bo to jest pewniak a z rewolucjami na rynku gier różnie bywa :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX