"Karol Wojtyła: Totus Tuus" - firma z Poznania chce wypuścić na rynek grę inspirowaną życiem papieża

Firma Mobinet Games z Poznania chce stworzyć grę anime inspirowaną życiem późniejszego papieża Jana Pawła II. Użytkownicy gry "Karol Wojtyła: Totus Tuus" mają podejmować decyzje, które wpłyną na życie przyszłego papieża.

Jak czytamy na stronie zbiórki, gra zostanie opracowana w stylu anime. Pomysłodawcy musza jednak zebrać kwotę 25 000 złotych, dzięki której będą mogli wypuścić grę na rynek. Zbiórka prowadzona jest w serwisie polakpotrafi.pl i potrwa do poniedziałku 15 lipca.

Poznań. "Karol Wojtyła: Totus Tuus" - potrzeba 25 tysięcy złotych na stworzenie gry inspirowanej życiem papieża Jana Pawła II

Według wstępnych informacji gra ma zostać udostępniona użytkownikom za darmo i przewiduje osiem różnych zakończeń. "Akcja przedstawia młodego Karola Wojtyłę, zanim przyjął jeszcze święcenia kapłańskie i obejmuje jego dramatyczne losy w okupowanej Polsce, gdy prowadził konspiracyjną działalność, a także ciężko pracował". Gracze będą mogli tak prowadzić fabułę, aby zobaczyć, jak ułożyłoby się życie Karola Wojtyły, gdyby wybrał inny zawód - np. pisarza, uczonego czy żołnierza. 

 

Jeśli pomysłodawcom uda się zebrać większą kwotę, to przewidywane są rozszerzenia. Planowane jest m.in. stworzenie wersji gry na smartfony, dodanie angielskiej wersji językowej, rozszerzenie gry o trzy dodatkowe zakończenia oraz wprowadzenie dodatku "Popiełuszko: Daj siłę, Chrystusie".

Gra inspirowana życiem Jana Pawła II może trafić do użytkowników już pod koniec tego roku. Wcześniej, po trzech miesiącach od zakończenia zbiórki, ma zostać przedstawione demo gry.

Więcej o:
Komentarze (20)
"Karol Wojtyła: Totus Tuus" - firma z Poznania chce wypuścić na rynek grę anime inspirowaną życiem papieża
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 12 razy 12

  Czy w grze będzie też jednym z bohaterów "ojciec" Marcial Maciel, legionista Chrystusa i pedofil, przyjaciel DżejPiTu?

 • walkirrr

  Oceniono 8 razy 8

  ten kraj nie jest normalny

 • e50504

  Oceniono 6 razy 6

  Hahaha w Polsce jak w lesie xD

  PS Będzie quest jak ukrywać zboczeńców przed prokuraturą, albo jak chlać wódę z politykami żeby ziemię sprzedali za 3% wartości? xD

 • tk

  Oceniono 4 razy 4

  Będzie quest "wydymanie ministranta"?

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 4 razy 4

  wojtyła król dżungli

 • islusznie

  Oceniono 4 razy 4

  będzie na xboxa? chętnie bym dziecko odciągnął od fortnite... no chyba że gra nie jest dla dzieci?

 • bogucjusz

  Oceniono 3 razy 3

  Gra od 18 lat? A, zaraz...

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 3 razy 3

  A będzie w niej opcja zamordowania św. Kremówkarza przez Gestapo? Albo jakiś moralny dylemacik - wybór seksu z Dziwiszem bądź z Półtawską? Czy będą jedynie wybory pomiędzy wspaniałością, doskonałością a znakomitością? A wszystko i tak potoczy się zgodnie z "Przeznaczeniem" i "Opatrznością"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX