Apple żąda 19 tys. zł za monitor. Dorzuca kable i ściereczkę. Podstawka? Trzeba dopłacić 4 tysiące złotych

Apple zaprezentował wyjątkowy monitor dla profesjonalistów. Pro Display XDR powala na kolana możliwościami, ale i ceną. 4999 dolarów wystarczy jednak na zakup samego monitora. Za podstawkę trzeba dopłacić kolejne 999 dol. Nie została dołączona do urządzenia.

Apple zaprezentował podczas wczorajszej konferencji WWDC 2019  w amerykańskim San Jose szereg nowych produktów. Jednym z urządzeń, które najbardziej przykuły uwagę, był monitor Pro Display XDR. Jego parametry, jak chociażby możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 6K, zeszły jednak na dalszy plan. Wszystko przyćmiła bowiem cena podstawki do urządzenia. Pro Stand kosztuje 1 tys. dolarów, czyli blisko 4 tys. zł. Umożliwia dostosowanie położenia ekranu i obrócenia go do pozycji pionowej.

Apple w żaden sposób nie wyjaśnił, dlaczego podstawa monitora jest tak droga. Konsumenci będą jednak mogli wybrać - albo monitor postawią na biurku, płacąc 999 dol., albo przymocują go do ściany. Adapter VESA do tanich również nie należy - Apple wyceniło go na 199 dol. 

Sam monitor, jak na Apple przystało, również jest drogi - kosztuje 4999 dol. (ok. 19 tys. zł). W tej cenie w pudełku znajdziemy jeszcze kabel zasilający, przewód zasilający Thunderbolt 3 oraz... ściereczkę do wycierania - wylicza The Verge.  Za monitor ze stojakiem trzeba zapłacić więc 5999 dol., co daje, po przeliczeniu na złotówki astronomiczną kwotę 23 tys. zł. W przeliczeniu na cale, cena wydaje się jeszcze bardziej absurdalna, bo Apple Pro Display XDR ma ich "zaledwie" 32 (a w zasadzie 31.6).

Czytaj też: iPad bierze rozwód z iPhonem. Oto iPadOS - nowy mobilny system od Apple

Co dostajemy za wygórowaną cenę? Sprzęt dla profesjonalistów - ekran o rozdzielczości 6016 x 3884 pikseli o maksymalnej jasności 1000 nitów (dla całego ekranu) i 1600 nitów (w przypadku podświetlania punktów). Monitor Apple jest w stanie w stanie pokryć całą paletę kolorów P3 (stosuje się ją w kinematografii) i ma 10-bitową głębię kolorów. Jest więc w stanie używać trybu HDR. Współczynnik kontrastu wynosi 1000000:1

Łączny koszt zakupu stacji roboczej Apple - Maca Pro w najtańszej wersji, monitora Pro Display XDR i podstawki Pro Stand wynosi blisko 12 tys. dolarów, a więc prawie 46 tys. zł. Apple po raz kolejny udowodnił, że nie boi się wysokich cen, a jego liczni fani pewnie znów mu to wybaczą. 

Więcej o:
Komentarze (52)
WWDC 2019: Apple żąda 19 tys. zł za monitor. Dorzuca kable i ściereczkę. Podstawka? Trzeba dopłacić 4000 zł
Zaloguj się
 • antares777

  Oceniono 20 razy 16

  A pani Homolkowa, co bydlila w Praze, mela tri nocniki: żluty, modry a cerveny.
  A i tak sie na schodach zesrala.

 • litecode

  Oceniono 10 razy 6

  Kancelaria prezynadęta Adriana kilka zakupi.
  Profesjonaliści. Pełną gębą.

 • hansolo88

  Oceniono 10 razy 6

  Dziwnym trafem nie reklamuje się tu Pani, która szuka chętnego na sex-spotkania....pewnie potencjalni klienci na ten monitor to nie jej target....

 • monodeluxe

  Oceniono 8 razy 4

  Wyznawcy religii Apple kupią nawet gdyby kosztował jeszcze 10x tyle

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 7 razy 3

  Frajerzy zawsze pozostaną frajerami. W życiu nigdy nic nie kupiłem od tej złodziejskiej firmy i nigdy nie kupię.

 • z.04.2019

  Oceniono 5 razy 3

  "fani a profesjonaliści" zostawią sobie metkę przy monitorze i to na honorowym miejscu by kazdy mógł przeczytać cenę

 • wino0000006

  Oceniono 6 razy 2

  Nie wiedziałem, że w układzie SI prehistoryczna jednostka Nit wyparła kandele na 1 m2.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX