Hulajnogę Lime można już zdalnie rezerwować. Będzie czekać przez 15 minut. Ale jest haczyk

Bartłomiej Pawlak
Lime uruchomił nową funkcję, która pozwala zarezerwować hulajnogę w aplikacji będąc w oddali. Dzięki temu pojazd zostanie zablokowany i "zaczeka" na osobę, która chce ją wypożyczenia. Niestety jest jeden haczyk.

Osoby regularnie korzystające z hulajnóg na minuty taką sytuację miały zapewne nieraz. Wybieramy hulajnogę na mapie, podchodzimy, a na miejscu okazuje się, że pojazd w międzyczasie został przez już kogoś wypożyczony.

Firma Lime postanowiła jednak znaleźć rozwiązanie tego problemu. Po koniec zeszłego tygodnia poinformowała użytkowników o nowej opcji. Od teraz hulajnogę można zarezerwować w aplikacji.

Lime wprowadził rezerwację hulajnógLime wprowadził rezerwację hulajnóg fot. screen z e-maila od Lime

Lime wprowadził rezerwowanie hulajnóg

Teraz po wybraniu konkretnej hulajnogi w aplikacji Lime zamiast opcji wypożyczenia można ją zarezerwować. Pojazd zostanie wtedy zablokowany przez następne 15 minut i nikt z wyjątkiem osoby rezerwującej nie będzie mógł jej wypożyczyć.

Taka opcja wydaje się świetnym rozwiązaniem, gdy do hulajnogi trzeba pokonać kilkaset metrów, co zajmie zapewne kilka minut. Mamy wtedy pewność, że nikt w międzyczasie nie skusi się na tę samą hulajnogę.

Niestety nie ma róży bez kolców i nowa funkcja Lime ma sporą wadę. Operator za rezerwację hulajnogi pobiera identyczną opłatę, jak za minutę jazdy (50 groszy). To znaczy, że za przykładowe 6 minut czekania pojazd pobierze aż 3 zł z karty płatniczej, a za 15 min aż 7,5 zł. Sporo, dlatego można podejrzewać, że funkcja będzie wykorzystywana raczej sporadycznie, w miejscach o mniejszym zagęszczeniu pojazdów.

Lime wprowadził rezerwację hulajnógLime wprowadził rezerwację hulajnóg fot. screen z aplikacji Lime

Milion przejazdów hulajnogami Lime w Polsce

Firma Lime to pierwszy operator hulajnóg na minuty, który zaczął działalność w Polsce. Firma weszła na nasz rynek jeszcze w zeszłym roku i od tamtej pory zyskała sporą popularność. Kilka dni temu Lime poinformował, że użytkownicy w Polsce wypożyczyli hulajnogi tego operatora już ponad milion razy. W tym czasie przejechali dystans równy 49 okrążeniom wokół Ziemi. Milionowy przejazd odnotowano w Warszawie.

Lime zdradził też kilka statystyk dotyczących wykorzystania z hulajnóg w Polsce. Firma podaje, że najdłuższy dystans przejechany hulajnogą Lime wynosił 26 km, a najdłuższy czas wypożyczenia to aż 127 minut.  Mediana czasu wypożyczenia pojazdu nad Wisłą to 8 minut, a dystansu to 1,6 km. Łatwo policzyć zatem, że wypożyczenie sprzętu Lime kosztuje użytkowników w Polsce najczęściej 7 zł.

Czytaj też: Lime płaci za ładowanie hulajnóg elektrycznych. Policzyliśmy, czy da się na tym zarobić

Więcej o:
Komentarze (9)
Hulajnogę Lime można już zdalnie rezerwować. Będzie czekać przez 15 minut. Ale jest haczyk
Zaloguj się
 • tmave_pivo

  Oceniono 3 razy 3

  "Mediana czasu wypożyczenia pojazdu nad Wisłą to 8 minut, a dystansu to 1,6 km. Łatwo policzyć zatem, że wypożyczenie sprzętu Lime kosztuje użytkowników w Polsce najczęściej 7 zł."

  Taka wskazówka dla pana Autora: Dominanta i Mediana to nie jest to samo, dają inną informację. Mediana oznacza, że połowa wszystkich wypożyczeń to poniżej 8 minut, a nie, że taki czas występuje w rozkładzie najczęściej.

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 5 razy 3

  Bilet autobusowy: 3.5 zł, chulajnoga: 10+ zł za dojazd. Chyba ich do reszty po.....ło.

 • ssaassaa

  Oceniono 5 razy 3

  Czy można już dostać w końcu paragon lub fakturę za korzystanie z hulajnóg Lime w PL czy też firma nadal nie zarejestrowała działalności w PL?

 • uenostation54

  Oceniono 3 razy 1

  wszędzie pełno tego złomu, na środku chodników, ścieżek rowerowych. kto ich w końcu pozwie za narażanie przechodniów na urazy i kalectwo z powodu porzuconych hulajnóg?! straz miejska powinna toto wyzbierać co do jednej sztuki.

 • donek2010

  Oceniono 2 razy -2

  hulajnogi elektryczne to RAK na miejskiej tkance.
  Złom wala się po chodnikach, miasto nic z tego nie ma (hulajnogi służą jako zabawki dla małolatów, a nie jako środek transportu = są za drogie do codziennego poruszania się nimi).

  Babcia z pietruszką jest przepędzana przez straż miejską, restauratorzy płacą za zajęty teren pod ogródki piwne, a zagraniczne koncerny porzucają złom na chodnikach i nie płacą ani 1 pln...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX