Tajemnicza zapowiedź Microsoftu. Co kryje się za reklamą Windowsa 1.0?

Microsoft wziął się za promowanie... Windowsa 1.0. Od kilkunastu godzin zasypuje media społecznościowe reklamami tego systemu i zachęca do zdobycia własnej kopii. O co chodzi amerykańskiemu gigantowi? Akcja może mieć związek z premierą nowego sezonu serialu Netfliksa.

Połowa 2019 roku, na rynku od lat jest już Windows 10, ale Microsoft na Twitterze informuje o premierze... Windowsa w wersji 1.0. Brzmi podejrzanie? Podobne posty zalały wręcz media społecznościowe giganta z Redmond. Czemu tak na prawdę służy ta kampania Microsoftu?

Microsoft prezentuje Windows 1.0 ponad trzy dekady po premierze?

Przedstawiamy zupełnie nowy Windows 1.0, z MS-Dos Executive, zegarem i więcej!!

- czytamy w entuzjastycznej wiadomości na Twitterze.

Na Twitterowym koncie Windows pojawiła się cała seria wiadomości dotyczących Windowsa 1.0. Przypomnijmy - systemu, który zadebiutował w 1985 roku. Twitter to zresztą niejedyne miejsce, gdzie Microsoft aktywnie promuje ponad 30-letni system. Z konta Windows na Instagramie wyparowały wszystkie zdjęcia i pojawiły się trzy materiały dotyczące Windows 1.0

Bądź częścią rewolucji komputerowej i zdobądź swoją kopię systemu Windows 1.0 już dziś!

- czytamy obok jednego z filmów.

Co knuje Microsoft?

Microsoft nie precyzuje, co oznaczają te - dość dziwne w 2019 roku - wpisy w mediach społecznościowych. Możemy jednak domyślać się, że akcja ma związek z serialem dostępnym od wczoraj na Netfliksie.

Swoją premierę miał 4 lipca trzeci sezon Stranger Things, którego akcja rozgrywa się w 1985 roku. Dokładnie w tym samym roku zadebiutował Windows 1.0. Prawdopodobnie zatem Microsoft swoimi wpisami próbuje nawiązać właśnie do kolejnego sezonu popularnego serialu.

Microsoft nie kryje się bowiem z tym, że Windows 1.0 i komputerowa rewolucja, którą system ten zapoczątkował jest nierozerwalnie związana właśnie z 1985 rokiem. Niewykluczone, że firma działa we współpracy z Netfliksem i niebawem dowiemy się nieco więcej na ten temat.

Czytaj też: Kiedyś nie obsługiwał myszy, dziś pracuje na 92 proc. komputerów na świecie. Jak się to wszystko zaczęło?

Więcej o:
Komentarze (14)
Windowsa 1.0 powróci po latach? Co kryje się za reklamą Microsoftu?
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 20 razy 20

  Kurła! PCty 486DX i 586 wyrzuciłem tydzień temu.
  Zawsze pod górkę, zawsze.

 • ochujek

  Oceniono 12 razy 12

  Jeśli ma pasjansa i sapera to nadaje się do biur.

 • naiwny_debilek

  Oceniono 12 razy 10

  Puste półki z lat 80-tych też wrócą. Spokojna głowa.

 • fafarafafafa

  Oceniono 10 razy 10

  Windows 1.0 nie zapoczątkował żadnej rewolucji. Prawdziwa rewolucja zaczęła się od 3.0 (i nt4).

 • zakrzyczny

  Oceniono 3 razy 3

  Tak wróci wraz z dorożkami i marmoladą w pięciokilogramowych puszkach. Stażyści będą będą terminować wówczas (ze dwadzieścia lat jako czeladnicy) nim ich wyzwoli cech i pozwoli samodzielnie produkować przemyślenia.

 • romek-z

  Oceniono 1 raz 1

  Windows 1.0 nie miał chyba w ogóle numeru :) Dopiero 2 i 3. Ale tak naprawdę Windows wystartował gdy miał Worda i Excela w wersji 2,0. Do tego czasu to Macintosh był królem.

 • duckoff

  Oceniono 4 razy 0

  ja się jeszcze po windows 10 nie otrząsnąłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX