Coca-Cola bije rekordy sprzedaży. Polska jest drugim krajem, do którego trafił nowy napój giganta

Daniel Maikowski
Jeśli ktoś spodziewał się, że kampanie społeczne, które mają zniechęcić nas do spożywania cukru, zaszkodzą Coca-Coli, to bardzo się pomylił. Największy producent słodkich napojów na świecie ma się dobrze. A w zasadzie lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

The Coca-Cola Company pochwaliła się właśnie wynikami sprzedaży za drugi kwartał 2019. Okazały się tak dobre, że wprawiły w lekkie osłupienie nawet rynkowych ekspertów. W tym czasie spółka osiągnęła przychody na poziomie 10 mld dolarów (rok wcześniej było to 8,9 mld dolarów) oraz wypracowała 2,61 mld dolarów zysku (rok wcześniej wyniósł on 2,32 mld dolarów).

Coca-Cola CompanyCoca-Cola Company fot. Investing.com

W rezultacie, w poniedziałek akcje firmy osiągneły wartość 54,6 dolarów, a jej kapitalizacja - 231,78 mld dolarów. To absolutny rekord w historii spółki i dowód na to, że obecna strategia firmy przynosi efekty.

Coca-Cola Zero motorem napędowym

Oczywiście za te wyniki odpowiadają przede wszystkim napoje sprzedawane pod marką Coca-Cola. Ten segment zanotował w ostatnim kwartale wzrost na poziomie 4 proc. Rekordzistą znów okazała się Coca-Cola Zero, która już siódmy kwartał z rzędu osiągnęła dwucyfrowy wzrost sprzedaży.

Szef Coca-Cola Company, James Quincey podczas prezentacji wyników zaznaczył równiez, że 25 proc. przychodów osiąganych przez firmę pochodzi dziś ze sprzedazy napojów innych, niż tradycyjna Coca-Cola. Jeszcze dwa lata temu było to zaledwie 15 procent.

Costa Coffee Ready-to-DrinkCosta Coffee Ready-to-Drink Coca-Cola

Costa Cofee w puszce już w Polsce

W ostatnim czasie firma wprowadziła do  oferty kilka nowych produktów. Jednym z nich jest Coca-Cola Energy, który jest dziś dostępny w 14 krajach (m.in. w Australii i Japonii). New Coke to z kolei efekt współpracy z Netfliksem przy kampanii reklamowej dla trzeciego sezonu serialu Stranger Things.

Firma rozpoczęła również sprzedaż kawy w puszce, co ma oczywiście związek z przejęciem sieci Costa Cofee za 4,9 mld dolarów. Napój Costa Cofee od czerwca jest dostępny w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, drugim krajem, do którego trafił jest Polska, gdzie kawę w puszcze można kupić od lipca. Z kolei w 2020 roku Costa Cofee ma zadebiutować na kolejnych 20 rynkach.

Więcej o:
Komentarze (190)
Coca-Cola bije rekordy sprzedaży. Polska jest drugim krajem, do którego trafił nowy napój giganta
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 26 razy 20

  Jak się zmniejsza butelki litrowe do 0,85 i dalej za tę samą cenę sprzedaje to się właśnie uzyskuje taki profit.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 37 razy 19

  A kogo to ...
  Glapiński DOSTAŁ!!! 500 000 zł nagród i premii. Zgodnie z "ZASADAMI" ponoć

 • cartman69

  Oceniono 14 razy 10

  Za to w Meksyku... Poszukajcie "meksyk-chiapas-nie-ma-wody-mieszkancy-pija-coca-cole-i-choruja-na-cukrzyce".

 • jijiji

  Oceniono 11 razy 7

  Niesamowite, tekst ilustruje zdjęcie puszek Costa Coffee, gdzie jak wół stoi jak się powinno to pisać, a autor dwa razy pisze Cofee przez jedno ''F" - to jest jakieś kalectwo językowe, czy jak to inaczej można nazwać? Macie tam jakąś selekcję negatywną w gazeta.pI , że nie przyjmujecie nikogo, kto miał więcej niż 3- z polskiego?

 • soap2

  Oceniono 6 razy 6

  Jak producenci wprowadzą automaty do zwrotów puszek/butelek, to zacznę korzystać z tego typu produktów. Póki co - piję wodę z kranu.

 • yayebye

  Oceniono 6 razy 6

  Nie bronię Coli
  Ale jeśli chodzi o cukier, to nie w "szkodliwej" koli jest go najwięcej tylko w zwykłych, "zdrowych" jogurtach owocowych
  Tym niech się zajmą dietetycy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX