Ministerstwo wprowadzi nowe znaki dotyczące odcinkowego pomiaru prędkości. Jak będą wyglądać?

Już niedługo na polskich drogach zobaczymy dwa nowe znaki drogowe informujące o odcinkowym pomiarze prędkości. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że w ten sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców.

Nowe oznakowanie ma na celu widoczne rozróżnienie odcinkowego pomiaru prędkości od pomiaru punktowego. Z tego powodu wprowadzone zostaną dwa znaki drogowe - D-51a czyli, znak „automatyczna kontrola średniej prędkości”, będzie wskazywał fragment drogi objęty odcinkowym pomiarem prędkości, z kolei znak D-51b, „koniec automatycznej kontroli średniej prędkości”, wskaże kierowcom koniec tego odcinka.

Ministerstwo Infrastruktury wprowadza dwa nowe znaki drogoweMinisterstwo Infrastruktury wprowadza dwa nowe znaki drogowe Fot. Ministerstwo Infrastruktury

Nowe znaki drogowe to ukłon w stronę kierowców. Ma być czytelniej niż do tej pory

Zmiana zostaje wprowadzona, ponieważ znak D-51, który stosowany jest dzisiaj, jest zdaniem kierowców niewystarczający. Aktualnie oznacza się nim zarówno miejsca punktowego, jak i odcinkowego pomiaru prędkości. Na jednym z nowych znaków umieszczona zostanie także informacja o ograniczeniu prędkości obowiązującym na danym odcinku. Dzięki temu, kierowcy widząc informacje o pomiarze prędkości, nie będą zwalniać bardziej, niż to konieczne, co pozwoli uniknąć zmniejszenia przepustowości dróg.

Rozporządzenie ministra infrastruktury o wprowadzeniu nowych znaków drogowych wejdzie w życie 13 sierpnia

Więcej o:
Komentarze (35)
Ministerstwo wprowadzi nowe znaki dotyczące odcinkowego pomiaru prędkości. Jak będą wyglądać?
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 9 razy 7

  Te znaki oznaczają "tutaj jedź ostrożnie, potem możesz zapier.dalać". A gdyby tak nie ostrzegać gdzie są radary? Może co niektórzy zaczęli by, tak na wszelki wypadek, zawsze jeździć zgodnie z przepisami.

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 6

  Jesteśmy państwem idiotów, żeby będąc "na pudle" w ilości wypadków, rannych i zabitych, OSTRZEGAĆ drogowych, mających w dupie przepisy bandytów o kontroli dozwolonej predkości.

 • znow_ja

  Oceniono 7 razy 5

  Debilizm. Jedno i drugie ma na celu zmuszenie kierowców do przepisowej jazdy.
  Zamiast więc ułatwiać i wydawać lupę pieniędzy na wymianę znaków, lepiej kupić kolejnych kilka fotoradarów do odcinkowego pomiaru prędkości.
  Miejsca chętnie wskażę.
  I piszę to jako intensywnie jeżdżący po Polsce (i nie tylko) kierowca.

 • taka_sprawa_1

  Oceniono 7 razy 3

  no jest śmieszne po prostu... żeby jeszcze ostrzegać o pomiarze... takim sposobem nigdy nie wytępi się debili na drogach. Sprawa jest prosta jak w Skandynawii - jedziesz przepisowo - nie masz problemów, łamiesz przepisy-masz problem finansowy, i to ogromny.. a nie te śmieszne kary PL. O dziwo - tam, tudzież w DE, polscy kierowcy nagle jadą przepisowo... można ? można ..

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 1

  a jak będzie wyglądał znak 'Pies z Suszarką w Krzakach'?

 • millie111

  0

  "...nie będą zwalniać bardziej, niż to konieczne, co pozwoli uniknąć zmniejszenia przepustowości dróg" - Największa przepustowość drogi jest przy prędkości ok 48 km/h. Stąd też mamy ograniczenie w mieście do 50 km/h ... to ograniczenie nie wzięło się w celu zapewnienia bezpieczeństwa tylko właśnie dla zwiększenia przepustowości w miastach.

 • guest_wiec1

  0

  to ukłon dla firmy produkujacej znaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX