Oświadczenie pracownika do 26. roku życia - WZÓR. Jak skorzystać z ulgi "PIT zero dla młodych"?

Oświadczenie pracownika do 26. roku życia. Z dniem 1 sierpnia wchodzą w życie przepisy o uldze "PIT zero dla młodych". Aby z niej skorzystać, młodzi pracownicy muszą napisać odpowiednie oświadczenie i dostarczyć je swojemu pracodawcy. Prezentujemy wzór takiego dokumentu.

Zerowy PIT dla młodych skierowana jest do pracowników, którzy nie ukończyli 26. roku życia i otrzymują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę lub umowę zlecenie. Aby z niej skorzystać, młody pracownik musi dostarczyć swojemu pracodawcy oświadczenie o zwolnieniu przychodów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Płatnik, który otrzyma oświadczenie od pracownika bądź zleceniobiorcy, nie będzie pobierać zaliczek na podatek najpóźniej od kolejnego miesiąca, w którym otrzymał oświadczenie.

Oświadczenie pracownika do 26. roku życia. Jak powinno wyglądać? Oto wzór

Jak powinno wyglądać oświadczenie pracownika do 26. roku życia, który chce skorzystać z ulgi PIT? Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało na swojej stronie wzór takiego dokumentu. Jego treść brzmi następująco

Ja, niżej podpisany (imię i nazwisko pracownika/zleceniobiorcy), urodzony (data urodzenia), zatrudniony w (miejsce zatrudnienia), po zapoznaniu się z art. 5 ustawy oświadczam, że przychody z pracy, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT, uzyskane w okresie od dnia 1 sierpnia 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. (nie dłużej jednak niż do dnia 26. urodzin), będą w całości zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych.

Plik z takim oświadczeniem można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Cyfryzacji

Rzecznik Ministerstwa Finansów Paweł Jurek poinformował na Twitterze, że podobne oświadczenie młody pracownik może napisać samodzielnie, a zaprezentowana powyżej treść to jedynie wzór.

Więcej o:
Komentarze (2)
Oświadczenie pracownika do 26. roku życia - WZÓR. Jak skorzystać z ulgi "PIT zero dla młodych"?
Zaloguj się
 • elizadumoulin

  Oceniono 3 razy 1

  Michał Pasieczny
  Burmistrz Rumi

  Prawdziwy szok dla mieszkańców gmin i miast !
  Tabela pokazuje milionowe straty tylko w niektórych w miastach, ale dotknie to każdą gminę - prawa kolumna.
  Gigantyczne straty w budżetach spowodowane decyzją obecnego Rządu będą musiały być pokryte z wprowadzonych oszczędności w gminach kosztem mieszkańców... :-(
  My - samorządowcy wprowadzając np.darmowe przejazdy autobusami dla dzieci i młodzieży mieliśmy na to zabezpieczone środki finansowe w budżetach.
  Rząd daje - ale płacić będą samorządy, czyli mieszkańcy - gdyż to urzędy gmin, miast i starostwa będą musiały znacznie ograniczyć podstawowe działania społeczne, a i inwestycje też będą zagrożone..

 • piskizmiski

  Oceniono 3 razy 1

  Prawdziwa intencja pis i zawiązanych z nimi lobbystów-przedsiębiorców?
  Młodzi ludzie nie będą mieli więcej pieniędzy. To oznacza tylko, że pracodawcy będą mogli im mniej płacić, wszak młodzi mniej podatku zapłacą.
  To także ma odciągnąć młodych od długiej edukacji, bo brak rąk do pracy. Mają być tanią, niewykształconą siłą roboczą.
  Temu też służy deforma edukacji i obniżenie prawa do zatrudniania młodych ludzi już po 8 klasach podstawówki. Wszystko, co pis robi - robi dla swojego zysku i cwaniactwa, wszystko jest tylko propagandą pisu, los zwykłych ludzi ich nie interesuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX