WhatsApp i Instagram zmienią nazwy. Facebook chce przypomnieć, do kogo należą

Facebook planuje zmienić nazwy należącego do niego serwisu Instagram i komunikatora WhatsApp. Amerykański gigant chce w ten sposób podkreślić, że obie aplikacje są własnością największego serwisu społecznościowego świata.

Facebook jest właścicielem Instagrama i WhatsAppa już od wielu lat, ale wciąż nie wszyscy użytkownicy zdają sobie z tego sprawę. Najwyraźniej jednak społecznościowy gigant postanowił przypomnieć użytkownikom swoich aplikacji o tym, kto rozwija ich ulubione programy.

Instagram i WhatsApp zmienią nazwy

Obie aplikacje powstały zupełnie niezależnie, ale społecznościowy gigant wykupił je w 2012 (Instagram) i 2014 (WhatsApp) roku włączając do własnego portfolio serwisów. Wydał wtedy całkiem sporo pieniędzy (odpowiednio 1 i 16 mld dolarów) i od tamtej pory rozwija usługi.

Dotychczas jednak Facebookowi nie przeszkadzał fakt, że WhatsApp i Instagram zachowały swoje oryginalne nazwy. Wygląda na to, że to wkrótce się zmieni, bo jak donosi serwis The Information, Facebook planuje zmienić nazwy tych dwóch usług.

The Information odkrył, że społecznościowy gigant poinformował już swoich pracowników o planowanej zmianie, a przedstawiciele Facebooka oficjalnie potwierdzili doniesienia.

>>> Masz dość komunikatorów, które cię podsłuchują? Może warto korzystać z tych, które dbają o twoją prywatność? Zobacz, co warto zainstalować na smartfonie.

Powitajcie "Instagram from Facebook" i "WhatsApp from Facebook"

Tym samym serwis Marka Zuckerberga doda do nazw swoich aplikacji dopisek "od Facebooka" (ang. "from Facebook"). Aplikacje zmienią zatem nazwy na "Instagram od Facebooka" i "WhatsApp od Facebooka". Wcześniej identyczny los spotkał m.in. usługę Workplace by Facebook.

Taka zagrywka ma przede wszystkim uświadomić użytkownikom, że obie usługi - pomimo odrębnych nazw - należą i są kontrolowane przez największy serwis społecznościowy. Facebook tłumaczy, że ma to na celu wprowadzenie większej przejrzystości do portfolio usług.

Chcemy zwiększyć przejrzystość wśród produktów i usług, które są częścią Facebooka

- potwierdził The Information rzecznik prasowy Facebooka.

Taki ruch może być jednak dla Facebooka nie do końca korzystny, bo nie spodoba się nieświadomym osobom, które są przeciwne polityce prywatności Facebooka. Dotychczas WhatsApp i Instagram zachowywały - przynajmniej pozorną - odrębność.

Co ciekawe, ogłoszenie zmian zbiegło się w czasie ze śledztwem Federalnej Komisji Handlu USA, która bada czy przejęcia innych firm przez Facebooka na przestrzeni ostatnich lat nie łamały prawa antymonopolowego.

Czytaj też: Ministerstwo ulepszyło aplikację mObywatel. Teraz przyda się w aptece

Podobają wam się plany Facebooka? Czy zmiana nazw na Instagram od Facebooka i WhatsApp od Facebooka to krok w dobrym kierunku?

Więcej o:
Komentarze (20)
WhatsApp i Instagram - Facebook chce zmienić ich nazwy. Serwis społecznościowy przypomni do kogo należą
Zaloguj się
 • butchy1

  Oceniono 18 razy 16

  Jena, jak można tak lać wodę? W tym artykule jest napisane to samo dziesięć razy.

 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 13 razy 11

  I słusznie. Niech ludzie wiedzą kto ma dostęp do ich danych. FB to rak.

 • ltte

  Oceniono 12 razy 6

  Swego czadu Microsoft obrzydził ludziom Skype. Szkoda byłoby WhatsAppa :-(

 • qlll

  Oceniono 7 razy 5

  no i stracą użytkowników

 • bex.a

  Oceniono 11 razy 5

  A Skypa juz nie ma MS to największe durnie we wszechświecie i wszystko co sie dotkną zamieniają w g.. Cos jak pis

 • ciastkozaur

  Oceniono 4 razy 2

  W dobie odchodzenia użytkowników od facebooka to może im bardzo zaszkodzić :-)

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 3 razy 1

  Najpierw zniszczyli Skype, teraz kończą Whatsapp. Może wykorzysta to Gadu Gadu o ile zrezygnuje z idiotyzmów w swej aplikacji

 • mondokane

  Oceniono 1 raz 1

  Portfolio? Sciema, chodzi aby pokazać kto tu rzadzi. Firma czy partia - władza tak samo upaja.

 • bigfisher

  Oceniono 1 raz 1

  Tu chodzi o cenę akcji. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z potencjału i potęgi FB. Czas tę potęgę pokazać wszem i wobec. Profesjonalni inwestorzy oczywiście wiedzą co jest w posiadaniu FB, ale są też miliony mniejszych którym trzeba to uświadomić aby ceny akcji rosły i udziałowcy byli zadowoleni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX