Zmiany w autoryzacji w Banku Pekao. Są obowiązkowe. Sprawdź, jak zrobisz przelew

Nowe zasady Bank Pekao wprowadza od 14 sierpnia. Klienci banku m.in. będą musieli w nowy sposób dokonywać przelewów, bo wycofane zostaną dotychczas stosowane karty z jednorazowymi kodami autoryzacji.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o usługach płatniczych, od 14 września wejdą w życie przepisy dotyczące nowych regulacji standardów technicznych – m.in. tzw. silnego uwierzytelnienia klienta. Zmiany mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z elektronicznych usług płatniczych. W związku z tym Bank Pekao musi wycofać stare metody autoryzacji przelewów.

Zmiany w Banku Pekao

Oprócz karty z jednorazowymi kodami do autoryzacji przelewów bank wycofa także aplikację PekaoToken, a także token w postaci osobnego urządzenia. "Jeśli nadal korzystasz z wyżej wymienionej metody to zmień ją już dziś" – napisał bank w komunikacie. Klientom banku pozostają do dyspozycji dwie metody autoryzacji dostępne w serwisie Pekao24 - bezpłatna autoryzacja dzięki mobilnej aplikacji PeoPay lub kody SMS. Warto pamiętać, że w przypadku drugiej z metod niektórzy klienci banku muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami - jeden SMS autoryzacyjny kosztuje 20 groszy.

Od 14 sierpnia 2019 r., jeśli zalogujesz się do serwisu internetowego Pekao24 otrzymasz komunikat o konieczności zmiany metody autoryzacji na kody SMS lub autoryzację mobilną PeoPay i tylko ta funkcja będzie dostępna w Pekao24 (pozostałe funkcje serwisu zostaną odblokowanie po dokonaniu zmiany metody autoryzacji)

- podał Bank Pekao w komunikacie.

Potwierdzenie tożsamości w Pekao

Bank poinformował także, że udostępnił nowe narzędzie - tzw. PekaoID - do potwierdzania swojej tożsamości online. Usługa działa od 6 sierpnia i "pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości, dzięki której klienci Banku Pekao S.A. zyskują łatwy dostęp do usług online wymagających weryfikacji tożsamości".

PekaoID to cyfrowa tożsamość wydawana przez Bank Pekao S.A. działająca w oparciu o usługę mojeID świadczoną przez KIR (Krajową Izbę Rozliczeniową S.A.). Elektroniczna identyfikacja umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości w oparciu o dane pochodzące z zaufanego i wiarygodnego źródła jakim jest Bank Pekao S.A.

- podał bank.

Jak podkreśla Pekao, nowa usługa jest bezpieczna i umożliwia rezygnację z osobistej wizyty w placówce oraz zapamiętywania kolejnych loginów i haseł podczas korzystania z systemu transakcyjnego.

Więcej o:
Komentarze (85)
Zmiany w autoryzacji w Banku Pekao. Są obowiązkowe. Sprawdź, jak zrobisz przelew
Zaloguj się
 • policzna

  Oceniono 19 razy 17

  Super hiper nowoczesna i bezpieczna aplikacja PeoPay - po zainstalowaniu na komórce można dowolnie wykonywać operacje w tym zmieniać limity transakcyjne i wykonywać przelewy jednorazowe, co potwierdza się kodem SMS wysyłanym na tę samą komórkę. Ot i bezpieczeństwo :-(

 • espenkruger

  Oceniono 18 razy 16

  To jest zmniejszenie bezpieczeństwa.
  Jestem klientem tego banku i jestem niezadowolony.

 • 3x666

  Oceniono 19 razy 15

  Najśmieszniejsze jest to, że token sprzętowy który był w ofercie PEKAO spełniał wymagania silnego uwierzytelniania. Bank po prostu pozbywa się produktów, które są dla niego niewygodne zasłaniając się dobrem i bezpieczeństwem klienta. To jest jedna wielka ŚCIEMA !!!
  Jestem MEGA niezadowolony z tej zmiany !!!

 • the_pawcio

  Oceniono 16 razy 14

  Ostatnio we wpłatomacie Pekao "popłynąłem" na 500zł. Włożyłem nieopatrznie do maszyny o 10 banknotów więcej niż potrafiła policzyć, jak to zauważyłem anulowałem transakcję...i zwróciła mi dokładnie tyle ile potrafiła policzyć, czyli o 10 mniej. Reklamacja rozpatrzona negatywnie bo transakcja przebiegła prawidłowo a w bankomacie nie stwierdzono nadwyżki. Jeśli w banku procedury pozwalają na zniknięcie 500zł to pytanie co dalej

 • junk92508

  Oceniono 20 razy 14

  Wszystko jest bezpieczne dopóki ktoś nam nie wyczyści konta i wtedy się okaże że to nasza wina więc wicie, rozumicie, nie ma waszego płaszcza i co nam zrobicie ?

 • marcinblonie

  Oceniono 14 razy 12

  Dlaczego mam płącić za SMSy? mi podoba się karta kodów jednorazowych. Jeśli coś zmieniacie to ponieście tego koszty

 • tregulex

  Oceniono 15 razy 11

  To zmuszanie do pobierania aplikacji PeoPay, bo przelewy z kodem SMS-em będą teraz płatne
  (w odróżnieniu do kart kodów jednorazowych).

 • sacc77

  Oceniono 11 razy 9

  Jaka jest propozycja banku?
  PeoPay?
  No cóż...
  A w tym samym dziale gazety widzę taki tytuł:

  "Plaga złośliwego oprogramowania. Miliony telefonów z systemem Android są fabrycznie zawirusowane"

  A może rozwiązaniem problemu jest wdrożenie odpowiedzialności sprzedawców za dystrybuowanie smartfonów zakażonych wirusami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX