Apple kusi hakerów. Za włamanie się do systemu iOS oferuje 1 mln dolarów

Apple zachęca hakerów, by spróbowali pokonać zabezpieczenia i włamać się do systemu iOS. Osoba, której się to uda, może liczyć na nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów.

"Kto pierwszy pokona nasze zapory bezpieczeństwa, dostanie 1 mln dolarów" - powiedział szef Apple ds. Inżynierii bezpieczeństwa Ivan Krstić podczas konferencji Black Hat w Las Vegas, gdzie wygłosił wykład na temat bezpieczeństwa systemów iOS i macOS. 

Apple zachęca hakerów do włamań. 50 proc. premia za znalezienie luki przed wydaniem systemu

Najzdolniejsi hakerzy już zacierają ręce. Apple oferuje im 1 mln dolarów za włamanie się do jądra systemu iOS. Warunek jest jednak taki, że użytkownik iPhone'a, który zostanie zaatakowany przez hakera, nie może wykonywać żadnych działań. 500 tys. dolarów dostanie z kolei ten haker, któremu uda się przeprowadzić atak sieciowy - także niewymagający aktywności ze strony właściciela telefonu. Hakerzy mogą liczyć także na 50-cioprocentową premię, jeżeli uda im się włamać do systemu iOS przed jego wydaniem.

Jak donosi Forbes, firma ma  także dać uczestnikom wyścigu iPhone'y umożliwiające lepsze zapoznanie się z systemem iOS. Hakerzy, którzy je otrzymają, będą mogli np. zatrzymać procesor, aby sprawdzić, co dzieje się z danymi w pamięci. Dlaczego Apple to robi? Producent Iphone'ów zwiększa nagrody dla hakerów w obliczu coraz bardziej zyskownego rynku prywatnego, na którym hakerzy sprzedają te same informacje rządom różnych państw - informuje dwutygodnik. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Apple kusi hakerów. Za włamanie się do systemu iOS oferuje 1 mln dolarów
Zaloguj się
 • senseiek

  Oceniono 3 razy 3

  "Warunek jest jednak taki, że użytkownik iPhone'a, który zostanie zaatakowany przez hakera, nie może wykonywać żadnych działań."

  Słabe to.. A może być chociaż włączony?

 • sieceonk

  0

  wymaga to wielu ustaleń i nie wiadomo czy ustalenia prawników nie pochłoną całej lub większości tej kwoty (o ile nie została uwzględniona przez zleceniodawce)
  a ogóle to pomysł dobry, można sprawdzić zabezpieczenie systemu, i wykorzystać to do późniejszej reklamy

 • sieceonk

  0

  ciekawe czy w bonusie nie ma wizyty w kancelarii prawnej??

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 0

  Najzdolniejsi hakerzy już zacierają ręce...Apple czeka na nich. Aby przekonać się czy firma jest faktycznie zabezpieczona. Milion dolarów to dla nich nagroda jak 10 zł.
  Promocyjne jest to to dla firmy akcja przynosząca więcej milionów. W rzeczywistości, który telefon konkurencji może z Apple konkurować! Pomijając sprawę ceny, która jest wysoka.

 • lukibb

  Oceniono 5 razy -1

  Śmieszna suma jak na potencjalne korzyści. A i same warunki wypłaty nagrody sprzyjają jej niewypłaceniu. Czysty marketing dla naiwnych konsumentów.

 • 162tony

  Oceniono 3 razy -1

  Reklama niby bezpieczeństwa iOS
  John McAfee już wam powiedział. 10 milionów i wam zrobi wszystko z iOS.

 • dvla

  Oceniono 2 razy -2

  Obiecaniki nagrody i maja reklamę gratis w agorz.e.
  Maja głowę do PR.
  Jak Ryanair raz specjalnie powiedzieli że pasażerowie będą latać na stojąco ( na co zadna agencja lotnicza nigdy nie wyda zgody) ale media przekazały te bzdury dalej robiąc firmie darmową reklamę

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 7 razy -5

  Co to jest 1000000 baksów, ominę ten ich system i wejdę na bank Watykan i co??, Watykan mi da 15 x tyłe abym oddał a ja nic z tego i tak wyślę dla Rydzyka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX