Forza Motorsport 6 zniknie ze sklepu Xbox. Koniec dystrybucji cyfrowej

Popularna gra na Xboxa, Forza Motorsport 6 niebawem zostanie wycofana ze sklepu Xbox Live Marketplace. 15 września zakończona zostanie dystrybucja cyfrowa gry i tytuł będzie dostępny wyłącznie w edycji pudełkowej.

Forza Motorsport 6 to tytuł, który fani Xboxa znają doskonale. Ponad czterysta samochodów do wyboru od klasyków po najszybsze ścigacze oraz 26 tras wyścigowych. Dla miłośników motoryzacji i prędkości to prawdziwa uczta konesera.

Niestety już niebawem uczta ta może dobiec końca, bo twórcy przygotowują się do wycofania gry Forza Motorsport 6. Odpowiedzialne za produkcję Turn 10 Studios poinformowało właśnie na forum Forza Motorsport, że gra zniknie z cyfrowej dystrybucji już 15 września 2019 roku.

Forza Motorsport 6 wejdzie w stan "End of Life" 15 września. Oznacza to, że gra i związane z nią dodatki, w tym pakiety samochodów i rozszerzenia, nie będą już dostępne do zakupu. Gracze, którzy weszli w posiadanie Forza Motorsport 6 przed tą datą, nadal będą mogli normalnie pobierać i grać w grę oraz powiązane z nią dodatki, ale nie będzie można już kupić ich w witrynie Xbox Live Marketplace

- czytamy na stronie studia.

Oznacza to, że osoby zainteresowane zakupem cyfrowej kopii gry muszą się pospieszyć. Po 15 września nie znajdziemy jej już w Xbox Live Marketplace. Dostępna będzie wyłącznie w klasycznej dystrybucji pudełkowej.

Forza Motorsport 6 to gra wydana w 2015 roku. Nie można więc dziwić się, że odpowiedzialne za nią studio chce powoli "wygasić" tytuł i zachęcić graczy do zakupu najnowszej odsłony serii - Forza Horizon 4

Warto wspomnieć, że Forza Motorsport 6 jest obecnie dostępna w sierpniowym Xbox Games with Gold.

Czytaj też: Need for Speed: Heat - pokazano zwiastun. Twórcy deklarują: w grze nie będzie lootboxów

Więcej o:
Komentarze (6)
Forza Motorsport 6 zniknie ze sklepu Xbox. Koniec dystrybucji cyfrowej
Zaloguj się
 • druga_wieza

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Czesław Kaletnik, rolnik spod Kutna zapowiedział koniec sprzedaży cebuli dymki w odmianie Junost. Ostatnie złożone zamówienia można realizować wyłącznie do końca sierpnia, własnym transportem.
  Rynki zareagowały nerwowo na tę informację. Komisja Nadzoru Rolnictwa powołała komisję do zbadania całej sprawy.

 • spider13

  Oceniono 1 raz -1

  Jest w Games with Gold ZA DARMO więc nie rozumiem po co te wypociny. Każdy może to dziś pobrać nie wydając złotówki.

 • spider13

  Oceniono 1 raz -1

  Co za brednia. Każdy może dzisiaj pobrać za darmo Forza 6 bo jest w ofercie Games With Gold. Co oznacza że wystarczy teraz pobrać i już na zawsze jest przypisane do konta. "Mega news".

 • rolnik313

  Oceniono 1 raz -1

  przecież horizon to arcadowe wyścigi, A motorsport symulator. nie można porównywać tych dwóch tytułów a już na pewno nie sugerować że horizon ma zastapić motorsport. to są dwa zupełnie różne rodzaje gier. arcade i symulator. horizon ma uproszczoną fizykę, a motorsport maxymalnie jak to możliwe odwzorowaną. nie da się ich zastąpić motorsport horizonem. horizon jest dla dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX