Apple TV+, konkurent Netfliksa i HBO GO, startuje już w listopadzie. Znamy cenę

Poznaliśmy szczegóły dotyczące startu nowego serwisu streamingowego od Apple. Usługa wystartuje jednocześnie w 150 krajach i ma kosztować 9,99 dolarów miesięcznie.

Do szczegółów dotyczących startu serwisu streamingowego od Apple jako pierwszy dotarł Bloomberg. Z doniesień amerykańskiej agencji wynika, że usługa Apple TV+ wystartuje w listopadzie. Te ustalenia pokrywają się z informacjami, które przekazał Apple, gdy w marcu br. prezentował swój nowy serwis.

Kilka miesięcy temu firma z Cupertino chwaliła się, że budując ofertę nowego serwisu VOD, współpracuje z takimi twórcami i gwiazdami filmu, jak Oprah Winfrey, Steven Spielberg, J.J. Abrams, Reese Witherspoon, Jason Momoa czy też M. Night Shyamalan. Z informacji dziennika "Financial Times" wynika, że w ciągu najbliższych kilku lat Apple chce przeznaczyć na produkcje oryginalne ponad 6 mld dolarów.

Na pierwszy rzut oka to oczywiście gigantyczna kwota. Warto jednak wspomnieć, że Netflix tylko w 2018 r. wydał na własne produkcje i zakup licencji 12 mld dolarów, a w 2019 roku ta kwota wzrośnie do 15 mld dol.

 

Apple TV+. Co obejrzymy w serwisie?

Pierwszym serialem, który zadebiutuje na Apple TV+ już w dniu startu usługi, będzie "The Morning Show". W produkcji Jennifer Aniston i Reese Witherspoon wcielą się w role prezenterek telewizji śniadaniowej. Na ekranie towarzyszyć będzie im rownież jeden z najbardziej znanych aktorów komediowych - Steve Carell.

W kolejnych miesiącach użytkownicy Apple TV+ obejrzą m.in. popularnonaukowy serial "Amazing Stories" w reżyserii Stevena Spielberga, serial sci-fi z Jasonem Momoą w roli głównej, a także tworzony przez J.J. Abramsa serial "Little Voice", który ma dotyczyć życia młodych muzyków w Nowym Jorku.

Jedną z największych gwiazd Apple TV+ będzie  amerykańska prezenterka i producentka Oprah Winfrey.  Stworzy ona dla giganta z Cupertino serię filmów dokumentalnych skupionych wokół takich tematów, jak molestowanie seksualne czy zdrowie psychiczne.

Apple TV+ Ile to będzie kosztować?

Z informacji, do ktorych dotarł Bloomberg, wynika, że miesięczny abonament za dostęp do Apple TV+ ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 9,99 dolarów. Można się więc spodziewać, że w Polsce usługa będzie kosztować ok. 45-50 zł. Dla porównania Netflix jest w naszym kraju dostępnych w trzech abonamentach - za 34, 43 oraz 52 zł - a dostęp do HBO GO kosztuje 19,90 zł miesięcznie.

Co ciekawe, start Apple TV+ zbiega się w czasie z premierą innego serwisu stremingowego. 12 listopada zaplanowano start uslugi Disney+, czyli platformy VOD od filmowego hegemona. Miesięczna subskrypcja Disney+ ma kosztować 6,99 dolarów. Użytkownicy serwisu otrzymają dostęp m.in. do filmów i seriali z uniwersum Marvela, Star Wars oraz kultowych animacji studia Pixar.

Więcej o:
Komentarze (29)
Apple TV+, konkurent Netfliksa i HBO GO, startuje już w listopadzie. Znamy cenę
Zaloguj się
 • rpu33065

  Oceniono 22 razy 12

  15 tysięcy serwisów streamingowych i 15 tysięcy abonamentów miesięcznie do opłacania. Na każdym serwisie oczywiście tylko własne produkcje. Chcesz oglądać więcej niż 1 serial musisz płacić setki złotych miesięcznie za wszystkie....albo bawić się w piractwo. I piractwo będzie jedyną metodą dopóki wszyscy się nie dogadają i nie zaczną konkurować ceną i jakością usług a nie odcinaniem konkurentów od swoich treści. Jakoś jak ktoś kupuje np Polsat Cyfrowy to ma tam Canal+, podobnie klient NC+ ma kanały Polsatu. Wyobrażacie sobie sytuację gdyby trzeba było płacić za dwie (albo więcej) kablówki aby mieć wszystkie kanały ?

 • starsailor3

  Oceniono 13 razy 5

  Nie mam czasu tego oglądać, może być nawet za 1.99 PLN. Niech zrobią serwis do rozmnożenia czasu to się zapiszę.

 • wojto51

  Oceniono 6 razy 4

  Dla mnie najlepszym rozwiązaniem są wirtualne niewypożyczanie z szerokim asortymentem filmów bez abonamentu. Najczęściej jest tak, że kupujesz subskrypcję, raz na jakiś czas obejrzysz film lub dwa (bo mały wybór)......i dalej nie oglądasz

 • bartekgryko

  Oceniono 8 razy 2

  Z informacji dziennika "Financial Times" wynika, że w ciągu najbliższych kilku lat Apple chce przeznaczyć na produkcje oryginalne ponad 6 mld dolarów. - oryginalne ? pewnie chodzi o własne produkcje, ale używanie prostego tłumaczenia przez aplikację zamiast myślenia prowadzi do pisania takich głupot.

 • zenith700

  Oceniono 16 razy 2

  Ta firma to sekta. Lepiej omijać ją szerokim łukiem...

 • superpolpol

  Oceniono 11 razy 1

  PIS też otwiera kanał, z którego wyjdzie Antek i Szydło :)

 • ks-t

  0

  9,99 dol do stycznia ma być warte 50 zł?. Dobra zmiana.

 • largo.lagrande

  0

  9.99USD ale to zapewne cena bez VAT bo w USA ceny podaje się bez VAT bo może być różny w różnych stanach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX