Tytanowa karta kredytowa Apple jest zbyt prestiżowa, aby nosić ją w portfelu lub w kieszeni

Karta kredytowa Apple Card, która powstała we współpracy z bankiem Goldman Sachs, jest już dostępna dla wszystkich klientów firmy w USA. Okazuje się, że choć kartę wykonano z tytanu, to trzeba się z nią obchodzić bardzo ostrożnie. Apple przygotował nawet poradnik.

Karta Apple Card jest już oficjalnie dostępna w Stanach Zjednoczonych. Klienci firmy mogą ją zamówić, korzystają z aplikacji Wallet w swoich iPhone'ach. Apple już w marcu chwalił się korzyściami, które ma dawać korzystanie z instrumentu płatniczego sygnowanego logiem technologicznego giganta.

Firma obiecuje klientom brak prowizji, niskie stopy procentowe, programy lojalnościowe oraz większe bezpieczeństwo i prywatność.  Na karcie Apple Card nie znajdują się żadne dane, które mogłyby się przydać złodziejowi. Nie znajdziemy tu więc numeru, kodu CVV, danych posiadacza czy daty ważności.

Partnerem Apple przy Apple Card został bank Goldman Sachs oraz firma Mastercard. "Apple nie dowie się, co kupiłeś, kiedy to kupiłeś i ile za to zapłaciłeś" - mówiła Jennifer Bailey z Apple, gdy prezentowała usługę. Zaznaczyła również, że dane użytkowników Apple Card nigdy nie trafią w niepowołane ręce.

Apple CardApple Card fot. Apple

Tytanowa karta "boi się" skóry i dżinsu

Użytkownicy usługi Apple Card mogą korzystać z wirtualnej karty w swoim iPhonie. Mogą jednak zamówić również jej fizyczną wersję. Trzeba przyznać, że wykonana ze stopu tytanu biała karta prezentuje się wyjątkowo prestiżowo. Z pewnością nie zabraknie więc osób, które zdecydują się ją zamówić.

Dla tych osób Apple przygotował specjalny poradnik, z którego wynika, że choć tytanowa Apple Card wygląda bardzo solidnie, to jednak bardzo łatwo może ulec uszkodzeniu. Na początku firma ostrzega, że karta może się zniszczyć, gdy wejdzie w kontakt z "twardymi powierzchniami bądź materiałami".

Później okazuje się jednak, że materiałami, które mogą zaszkodzić prestiżowej karcie, są m.in. skóra oraz dżins. Firma zaznacza, że kontakt z nimi może doprowadzić do trwałej "dekoloryzacji" Apple Card. To z kolei oznacza, że tytanowej karty nie powinniśmy nosić w kieszeni dżinsowych spodni ani w skórzanym portfelu. Apple sugeruje, aby kartę przechowywać w portfelu wykonanym z "miękkich materiałów".

Tytanowej karty nie powinniśmy też trzymać blisko magnesów (to dość oczywiste) ani w bezpośrednim kontakcie z naszymi innymi kartami, co może doprowadzić do trwałego zarysowania Apple Card.

Więcej o:
Komentarze (78)
Tytanowa karta Apple Card jest zbyt prestiżowa, aby nosić ją w portfelu lub kieszeni
Zaloguj się
 • sumozopa

  Oceniono 34 razy 32

  W portfelu?
  Taką kartę należy trzymać wyłącznie w monstrancji i wchodzić do sklepu trzymając ją uniesioną w górze w asyście dzwoniących chłopaczków...

 • borys_heinza

  Oceniono 29 razy 27

  Nie można również kartą drapać się w głowę, gdyż może się zarazić łupieżem.

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 28 razy 26

  Tytanowa karta apple pomalowana jak biżuteria z bazaru. :) Nie od dziś wiadomo, że luksus to nic innego jak podatek od głupoty.

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 25 razy 23

  Zrobili kartę której najlepiej byłoby nie używać bo się zniszczy.
  ŁAŁ !!!
  Najlepiej trzymać ją w domowym sejfie, lub oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

  APPLE mistrzowie w sprzedaży tandety za astronomiczne pieniądze, a FRAJERZY kupują i płacą.

 • robertus555

  Oceniono 23 razy 23

  Parodia karty.

 • supermarjan

  Oceniono 18 razy 14

  ciagle mysle ze swiat skretynial do tego stopnia ze nie da sie nizej....
  tak... jestem tego pewny.
  ale nadchodzi jutro i musze przeskalowac 'oczekiwania'....

 • qeton

  Oceniono 15 razy 11

  To oczywiste. Kartę taką powinno przenosić czterech tragarzy, w lektyce, na złotej poduszce.

 • 174pit

  Oceniono 14 razy 10

  Najlepiej zafoliować ją sobie na czole. I nic jej się nie stanie, i każdy zauważy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX