Google Chrome dostanie niezwykle przydatną funkcję. Powiadomi o wycieku twojego hasła

Google Chrome poinformuje użytkowników o tym, czy ich hasło dostało się w niepowołane ręce. Narzędzie będzie występować w formie rozszerzenia i pokaże, gdzie i kiedy hasło zostało wykradzione.

Google od pewnego czasu stara się jak najlepiej zabezpieczyć przeglądarkę Chrome przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. Efektem tego są prace nad nowym narzędziem, które poinformuje użytkowników o tym, czy hasła, z których korzystają są bezpieczne.

>>> Obawiasz się o bezpieczeństwo w sieci. Oto aplikacje mobilne, które pomogą ci chronić dane:

Password Leak Detection podpowie, czy hasło jest bezpieczne

Nowa funkcja nazywa się Password Leak Detection i na razie nie jest dostępna w konsumenckiej wersji przeglądarki Chrome. Jak doniósł jednak serwis Techdows, narzędzie pojawiło się już w rozwojowej wersji Canary.

Funkcja ma oferować możliwości podobne do strony Have I Been Pwned? bardzo często wykorzystywanej do sprawdzenia wycieku haseł. Password Leak Detection od Google będzie dostępny jako rozszerzenie do przeglądarki, które w czasie rzeczywistym będzie powiadamiać nas o wycieku hasła.

Podczas logowania się do jednego z internetowych kont, Google Chrome będzie sprawdzał, czy hasło powiązane z danym nickiem lub adresem e-mail dostało się do sieci przy okazji jednego z wycieków danych. Jeśli dane logowania na to konto zostaną wykryte, przeglądarka poinformuje o tym użytkownika zachęcając do zmiany hasła.

Czytaj też: Tytanowa karta kredytowa Apple jest zbyt prestiżowa, aby nosić ją w portfelu lub w kieszeni

Google Chrome pomoże się zabezpieczyć

Użytkownicy Google Chrome nie będą zatem musieli martwić się o regularne sprawdzanie swojego adresu e-mail. Przeglądarka sama zachęci do zmiany hasła w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko potencjalnego włamania na nasze konto.

Oczywiście to, że nasze dane logowania wyciekły do sieci nie oznacza jeszcze, że jakiś cyberprzestępca faktycznie dostał się do danego konta. Być może hasło znalazło się jedynie na jednej z wykradzionych list. Nigdy nie wiadomo jednak, czy nie zostanie wykorzystane w przyszłości, dlatego w takim przypadku zaleca się natychmiastową zmianę hasła.

Na razie nie wiadomo, kiedy wtyczka Password Leak Detection zostanie udostępniona użytkownikom stabilnego wydania Google Chrome.

Czytaj też: Tryb incognito w przeglądarce to nie peleryna niewidka. Ale są sytuacje, w których jest zbawienny [PORADNIK]

Więcej o:
Komentarze (7)
Password Leak Detection to nowa funkcja Google Chrome. Przeglądarka powiadomi o wycieku hasła
Zaloguj się
 • parapsychopatolog

  Oceniono 5 razy 5

  Firefox od pewnego czasu sugeruje zmianę hasła gdy logujemy się na stronę z której w przeszłości wyciekły dane użytkowników np. sklep o z nazwą owocu w nazwie.

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 3

  No to pan Zbyszek w strachu.

 • sigit

  Oceniono 2 razy 2

  ŻART jakiś. Takie Dropbox poinformował o wycieku z kilkuletnim opóźnieniem. Chrome najpierw będzie ZNAŁ nasze loginy do serwisów (i dlatego umie to skojarzyć), a potem poinformuje użytkownika, O ILE SERWIS PRZYZNA SIĘ. Innymi słowy. Chrome poinformuję: "inwigiluję cię ale jestem tym dobrym - przynajmniej do czasu, gdy te wszystkie informacje nie zostaną mi wykradzione, np. przez moich pracowników" ...

 • tatafax

  0

  hasla nie sa wykradane tylko google .facebok instragam i twiter handluja naszymi danymi

 • bazyli.ehler

  0

  "Narzędzie będzie występować w formie rozszerzenia i pokaże, gdzie i kiedy hasło zostało wykradzione."

  No jak gdzie. W Google Chrome!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX