Komentarze (139)
Szef NASA ogłosił: Pluton znowu powinien zostać planetą
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gonzoe

  Oceniono 6 razy 2

  Ziemia jest płaska! Trzymam się tego, co mnie w średniowieczu nauczono.

  :P

 • maciekkoz

  Oceniono 14 razy 2

  Głupki rozdają wolne stołki innym rządowym kolegom-głupkom.
  Tak w PL jak i USA.

  Słabe to.

 • gadolinn

  Oceniono 5 razy 1

  Dobrze, ze nie chodzil do szkoly u jakiegos katolstwa, bo twierdziby, ze ziemia jest w srodku wszechswiata, albo nawet, ze jest plaska.

 • bez_prawa

  Oceniono 13 razy 1

  jakkolwiek to inna opcja polityczna, ale również uważam, że wobec Plutona postąpiono niegodziwie..

 • iskander36

  Oceniono 7 razy 1

  No jasne, że tak. Już Jerry Smith (zięć Ricka Sancheza) powtarzał,, że Pluton JEST planetą......

 • dobrylos

  0

  Pluton – dramat wojenny produkcji USA z roku 1986 z Willemem Dafoe oraz Charlie Sheenem w głównych rolach. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Oliver Stone. Nagrodzony 4-ema Oscarami film, reżyser, montaż, dźwięk w tym dla Najlepszego filmu 1986 roku, opierający się na wątkach autobiograficznych reżysera Olivera Stone'a - zdobywcy Nagrody Akademii, "Pluton" jest "mrocznym i niezapomnianym hołdem" (The Washington Post) złożonym wszystkim żołnierzom, którzy utracili swe dusze podczas wojny w Wietnamie. Przybyły do Wietnamu Chris Taylor (Charlie Sheen) szybko odkrywa, że najtrudniejszą walką, którą musi stoczyć jest walka z samym sobą - z własnymi słabościami, strachem, gniewem i wycieńczeniem. "Pluton" to opowieść o ludziach za młodych aby umierać, zbyt niedojrzałych, by ustrzec się przed spustoszeniem, jakie w ich duszach dokonuje brutalna wojna. W wilgotnej, parnej dżungli szybko wyrasta się ze złudzeń

 • ja5569

  Oceniono 2 razy 0

  A Plutona ktos pytal?

 • jottsp

  Oceniono 4 razy 0

  Z wyprawy Bulwiecia do Ciemnogrodu, cytat o szkolach tamże :

  "Nad nim sentencja
  wisiała śliczna:
  SZKOłA BYC WINNA
  APOLITYCZNA.

  Dyrektor szkoły,
  wpółniewidomy,
  twierdził, że WSZECHŚWIAT
  JEST NIERUCHOMY;

  że WSZYSTKO STOI,
  NIE MA SPRZECZNOŚCI.
  Bo bardzo lubił
  NIERUCHOMOŚCI

  Wciąż w żółtym palcie,
  jak duch, w swym biurze
  pisał swój traktat
  „Przeciw Naturze”.
  ...."
  oczywiscie K.I. Galczyski to napisal a ja tylko cytuje ;)

 • jottsp

  Oceniono 6 razy 0

  sprawa jest prosta - pluton zostal "zdgradowany" jako planeta bo - jak pamietam - nie zdominowal swojej orbity (grawitacyjnie) , czyli sa na niej wciaz obiekty nie bedace jego satelitami. Wystarczy ze prez. Trump wysle ok. 50% zapasu USA rakiet z glowicami jadrowymi w ten region by te obiekty usunac i Pluton stanie sie oficjalnie uznana planeta

 • hrkukus

  Oceniono 10 razy 0

  Trump kupi Plutonowi ten tytuł. Zapłaci nasz rząd w ramach zakupu efileśtam.

 • gadolinn

  Oceniono 1 raz -1

  pluton to pierwiastek chemiczny - tgo mnie nauczono i tego sie trzymam.

 • niemtakm

  Oceniono 3 razy -1

  plutonofobi

 • druga_wieza

  Oceniono 15 razy -3

  Z Plutonem jest trochę tak jak z homoseksualizmem.
  Po prostu zbierze się jakaś grupa osób i nazwie go planetą, lub czymś innym.
  Tak samo jakieś towarzystwo psychologiczne w USA postanowiło, że homoseksualizm nie jest chorobą, czy zboczeniem. Zupełnie przypadkiem w tym gronie było sporo homoseksualistów. ;-)
  Ale najlepsze jest co z tego wynika: nie mówimy że ktoś jest "normalny", tylko "heteronormatywny". Bo inaczej homoseksualista byłby nienormalny, a to wykluczone ze względu na decyzję pewnego towarzystwa. Tak się rodzi nowomowa.

 • 1korner

  Oceniono 9 razy -3

  W imieniu diaspory polskiej na Plutonie oraz innych jego mieszkańców dziękuję Johnowi Bradstinowi za jego staranie w kierunku przywrócenia naszemu ojowi - Plutonowi - statusu planety.

 • archieil

  Oceniono 6 razy -4

  ja bym wręcz pas asteroidów określił:
  planeta rozproszona, a planetoidami określał tylko obiekty, które mają znaczącą masę i poruszają się trajektoriami chaotycznymi/przecinają orbity innych planet.

  Pluton to taki etap pośredni między planetoidą, a planetą ale w zasadzie od strony klasyfikacji nie ma to znaczenia czy będzie planetą czy podplanetą.

  Znaczenie ma to tylko w przypadku planet gigantów typu Jowisz, które w odróżnieniu od pozostałych mają już własne cechy fizyczne.

 • supermarjan

  Oceniono 6 razy -4

  to się zdecydujcie wreszcie urłaa!!! bo spać nie mogę....

 • pedro.666

  Oceniono 15 razy -5

  Zawsze wierzyłem, że kiedyś Pluton zostanie zrehabilitowany. Dobrze, że nie pośmiertnie!

 • racionalist

  Oceniono 6 razy -6

  Litosci, nie porownujcie Plutona do Europy, Europa jest mniej wiecej wielkosci Ziemi, Pluton jest mniejszy od naszego Ksiezyca.

 • koment22

  Oceniono 9 razy -7

  Ja pamiętam jak kiedyś wykładowczyni matmy na studiach naskoczyła na mnie za to, że napisałem iż nieskończoność - nieskończoność = zero. To nie prawda, jak Pan śmie ?! A przepraszam bardzo skąd ona to wie ? Może moja nieskończoność akurat dawała zero ? Ach naukowcy, naukowcy, jeszcze wiele się muszą nauczyć :)

 • vomiting_frog

  Oceniono 11 razy -7

  Nie widziałem sensu degradacji Plutona i dalej nie widzę, Pluton jako planeta nikomu nie przeszkadzał, siedział sobie cicho na odległej orbicie nie rzucając się w oczy. Natomiast ta dobra zmiana spowodowała że wiele fajnych książek które mogły by służyć dalej obecnie prezentują nie aktulna wiedzę. Szczególnie dotkliwe jest to w przypadku fajnych wydań dla dzieci. Dasz dziecku fajny Atlas i tłumacz że Pluton nie jest już planetą. A czemu? Bo tak zdecydowali. Ale czemu skoro wcześniej zdecydowali że był.
  Plutonowi bycie planeta się po prostu należało. Jest to odbieranie praw nabytych. A tak poza tym ta degradacja to kretynizm, mącenie kijem w kałuży i szukanie miodu w d..e. Astronomowie w kuluarach mogą sobie na Plutona mówić nawet planeta skurduplona.
  Dziwnie ze w innych dziedzinach np historii rozbieżność miedzy stanem świadomości społeczeństwie w stosunku do niektórych obiektywnych faktów ma się nijak i nikomu to nie przeszkadza.

 • komentarz_miesiaca

  Oceniono 17 razy -7

  Super, a niektórych uczyli, że: za holokaustem stali Polacy/Ziemia jest płaska/Polska za komuny była krainą mlekiem i miodem płynącą. I oni też w to wierzą i ogłaszają wszem i wobec do dziś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX