Huawei Mate 30 - bez Androida i Googla pozostanie "najlepszym telefonem, jakiego nie może mieć Ameryka"?

Huawei poinformowało za pośrednictwem portali społecznościowych, że najnowszy z serii telefon Mate 30 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu. Nowy smartfon zadebiutuje w Monachium.

Już 19 września w Monachium zaprezentowany zostanie nowy flagowy smartfon firmy Huawei. W najnowszym modelu zabraknie jednak najpopularniejszego oprogramowania Android oraz dostępu do sklepu Google. 

Huawei Mate 30 zostanie zaprezentowany już 19 września

Poprzedni telefon tej serii, Mate 20 Pro został nazwany przez portal theverge.com "najlepszym telefonem, jakiego Ameryka nie może mieć" - nazwa ta spowodowana jest zakazem nałożonym na amerykańskie firmy, które nie mogą robić interesów z Huawei. Oznacza to, że w nowym modelu nie będzie można skorzystać z podstawowych usług Google.

Według informacji mediów Huawei pracuje już nad własną wersją internetowego sklepu podobnego do Google Play. Ponadto firma niedawno zaprezentowała swój autorski system operacyjny HarmonyOS, którego powstanie związane jest z tym, że nowe telefony tej marki nie będą mogły zostać wypuszczone na rynek z oprogramowaniem Androida.

Poza nowym oprogramowaniem nowe smartfony marki Huawei mają być wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich będzie okrągły moduł quad-camera oraz wyświetlacz z "ekstremalnie zakrzywionymi krawędziami".

Więcej o:
Komentarze (55)
Huawei Mate 30 - bez Androida i Googla pozostanie "najlepszym telefonem, jakiego nie może mieć Ameryka"?
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 22 razy 4

  W sumie ciekawa propozycja, telefon bez szpiegujących usług Googla. Jeśli będzie robił doskonałej jakości zdjęcia jak poprzednik, to będzie mój następny telefon.

 • tomcio55

  Oceniono 9 razy 1

  Bez sklepu google? Poległ na tym blackberry, microsoft i inne wynalazki typu megeo czy jolia.

 • errata13

  Oceniono 3 razy 1

  Po co komu wyświetlacz z "ekstremalnie zakrzywionymi krawędziami" ?
  Na własną udrękę i żeby się rozbił szybciej ?

 • slowiczek_poznanski

  Oceniono 13 razy 1

  "Huawei Mate 30 - bez Androida i Googla pozostanie.." tym czym bylo i bedzie:
  Huywieco.

 • gordejuela

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby nie chciwosc amerykanskich firm,ktore zeby zwiekszyc zyski pobudowaly fabryki w Chinach i wyszkolily tam zalogi,Chinczycy do dzis byliby zebrakami

 • Zygfryd Mamut

  0

  Bez sklepu Google Play ???
  Życzę powodzenia na europejskim i amerykańskim rynku Huawei.

 • fackir

  Oceniono 16 razy 0

  historia się powtarza. bez oprogramowania najlepszy sprzęt jet do d. klapa finansowa. nie pierwsza w historii komputerów i telefonów.

 • sokolasty

  Oceniono 1 raz -1

  Ekstremalnie zaokrąglone krawędzie? Serio?
  Grunt, że Robert reklamuje, to na pewno warto

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX