Policja podpowiada, jak chronić samochody bezkluczykowe przed kradzieżą

Policjanci z Zielonej Góry otrzymali w ostatnich tygodniach kilka zgłoszeń, które dotyczyły prób kradzieży tzw. samochodów bezkluczykowych. Funkcjonariusze podpowiadają, co można zrobić, aby ochronić się przed kradzieżą auta.

Auta bezkluczykowe mają kluczyk elektroniczny, którego nie wkłada się do stacyjki, jak w tradycyjnych samochodach, ale taki, który będąc w pobliżu samochodu, wysyła sygnał i otwiera pojazd. Kiedy auto jest otwarte, wystarczy wcisnąć przycisk "Start", żeby odpalić silnik. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na skopiowanie sygnału kluczyka, co bez skrupułów wykorzystują złodzieje samochodów.

Złodzieje kradną bezkluczykowe samochody. Jak się przed tym bronić?

Kod kluczyka do tzw. samochodu bezkluczykowego można namierzyć i skopiować, a potem użyć go w pobliżu pojazdu, by w parę sekund nim odjechać. Aby skopiować kod, złodziej nie musi mieć bezpośredniego dostępu do kluczyka - wystarczy, że znajdzie się kilka metrów od niego. Złodzieje aut mogą skopiować kod, gdy kluczyk znajduje się w kieszeni właściciela samochodu lub nawet przez drzwi i okna jego domu, bo zazwyczaj kierowcy zostawiają kluczyki właśnie w pobliżu wejścia do mieszkania.

Jak ochronić się przed kradzieżą samochodu bezkluczykowego? Policja zaleca, aby minimalizować ryzyko zeskanowania kodu kluczyka. Można to zrobić m.in. wkładając urządzenie do metalowego pudełka, które zakłóci sygnał lub wkładając go do specjalnego etui wyłożonego metalową folią, który uniemożliwia zeskanowanie kodu. Warto także trzymać kluczyk w odpowiedniej odległości od drzwi i okien.

Więcej o:
Komentarze (102)
Policja podpowiada, jak chronić samochody bezkluczykowe przed kradzieżą
Zaloguj się
 • ad2009

  Oceniono 41 razy 41

  Wyjac akumulator. Dodatkowo mozna zdemontowac koła, a jak sie komus uda to i kierownice.

 • Capitan America

  Oceniono 22 razy 18

  Czyli majac system key less go trzeba kluczyk trzymac zawiniety w sreberko i za każdym razem kiedy chce sie wsiąść do auta odwijac wyciagać go z tej ochrony przed falami radiowymi zeby auto mogło zczytac kod? To ci mechanizacja??

 • bosmak

  Oceniono 19 razy 17

  Jak uchronić auto bezkluczykowe przed kradzieżą? Trzeba zabezpieczyć kluczyk...
  wow...

 • mcguirre

  Oceniono 18 razy 14

  Proponuję, żeby policjanci zamiat opowiadania bredni zajęli się ściganiem przestępców. Wtedy żadne metalowe pudłka i inne czary nie będa potrzebne.

 • invest_pl

  Oceniono 12 razy 8

  można założyć skobel i kłódkę

 • mr.knox

  Oceniono 15 razy 7

  Chyba po to sa te bezkluczykowe systemy, zeby wogole nie brac kluczyka wdo reki. Moje samochody otwieraja sie i zamykaja poprzez dotkniecie klamki. Nie wyobrazam sobie za kazdym razem odwijac “kluczyk” z jakichs sreberek czy wyciagac z pudeleczek.
  Jak to bylo z tym kawalem o milicjantach i sloikiem ogorkow? :)

 • 100igniew

  Oceniono 10 razy 6

  Jeżeli jakieś złodziejstwo jest plagą, oznacza to, że kodekks karny jest zbytnio cywilizowany. Trzeba wrócić do ucinania nóżki. W sposób cywilizowany, na sali operacyjnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX