Były już pracownik Yahoo! przyznał się do winy. Wyszukiwał nagie zdjęcia 6 tysięcy użytkowników

Programista Yahoo został przyłapany przez własną firmę. Prokuratura zarzuciła mu włamanie się na konta 6 tys. użytkowników w celu zdobycia ich nagich zdjęć oraz filmów. Teraz grozi mu więzienie i kara finansowa.

Jak przekazała prokuratura, programista Reyes Daniel Ruiz uzyskał nielegalnie dostęp do około 6 tysięcy kont na rożnych portalach, co wykorzystał w celu zdobycia nagich zdjęć i wideo. Konta należały do młodych kobiet, w tym jego współpracowniczek oraz znajomych. Ruiz użył informacji zdobytych w mailach na domenie Yahoo, by uzyskać dostęp do kont na iCloudzie, Facebooku, Gmailu, Dropboxie oraz innych serwisach.

Pracownik Yahoo! z zarzutami

Yahoo Odkryło działania Ruiza i rozpoczęło monitorowanie jego konta pracowniczego. Gdy programista zorientował się, ze jest obserwowany, postanowił zniszczyć komputer oraz dysk twardy, na którym przechowywał zdjęcia oraz filmy.

Dostał zarzut za hakerstwo i przyznał się. Wyrok w jego sprawie ma zapaść w lutym przyszłego roku – grozi mu 5 lat więzienia oraz grzywna 250 tys. dolarów plus odszkodowanie. Na razie wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tys. dolarów.

Jedyne informacje na ten temat płyną z prokuratury oraz dokumentu przyznania się do winy. Yahoo nie odniosło się do całej sytuacji. Jest to dla nich trudna sprawa, bo dotyczy prywatności użytkowników.

Więcej o:
Komentarze (8)
Były już pracownik Yahoo! przyznał się do winy. Wyszukiwał nagie zdjęcia 6 tysięcy użytkowników
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 3 razy 3

  "Dostał zarzut za hakerstwo i przyznał się. Wyrok w jego sprawie ma zapaść w lutym przyszłego roku – grozi mu 5 lat więzienia oraz grzywna 250 tys. dolarów plus odszkodowanie."

  Spoko, wyliże się, będzie pracował dla rządu, pytanie którego? :D

 • dlugi48

  Oceniono 9 razy 1

  A kto mądry zamieszcza swoje nagie zdjęcia w sieci? Że prostytutki to rozumiem, ale inni? Sami są sobie winni.

 • buran2

  0

  Jakie to przestępstwo jak modelki same umieściły swoje akty w sieci żeby go nimi oczarować?

 • donmarek

  Oceniono 2 razy 0

  A do czego miała sobie trzepać? Przecież nie będzie robił tego do krzyża na ścianie.

 • fakej

  Oceniono 6 razy 0

  Skoro te dane i tak były na Internecie to tylko je sobie ściągnął, to żadne przestępstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX