Języka obcego możesz nauczyć się darmo. Pomogą ci w tym przydatne aplikacje

Daniel Maikowski
Nauka języka wcale nie musi być nudna. Nie musi nas też dużo kosztować. Prezentujemy trzy przydatne aplikacje, które w dość nietypowy sposób podchodzą do tego tematu.

Duolingo - znakomita aplikacja dla osób, które chcą nauczyć się podstaw języka obcego lub przypomnieć sobie najważniejsze słowa i zwroty. W nauce pomagają nam quizy i zadania, za których ukończenie otrzymujemy punkty i trofea. Duolingo stanowi więc ciekawe połączenie aplikacji edukacyjnej oraz gry.

LearnEnglish Podcasts - appka pozwala na pogłębienie znajomości języka angielskiego przez słuchanie podcastów. Do każdego nagrania dołączona jest transkrypcja, a po zakończeniu lekcji rozwiązujemy test, który sprawdza poziom przyswojonej przez nas wiedzy. Podcasty możemy zapisać w pamięci smartfona.

HelloTalk - połączenie platformy do nauki języków obcych z komunikatorem internetowym. Języka uczymy się rozmawiając z innymi użytkownikami. W ten sposób bardzo szybko możemy rozbudować zasób naszego słownictwa, jak również pogłębić znajomość gramatyki.

Więcej przydatnych aplikacji na smartfony znajdziesz TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (11)
Nauka języka obcego. Najbardziej przydatne aplikacje na Androida i iOS
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 6 razy 6

  Ktory obrazek to krosant? Z taka aplikacja to mozna sie nawet chinskiego w tydzien nauczyc 😂

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 6 razy 4

  Wy tam w Gazeta znajdźcie aplikację to nauki polskiego. Później bierzcie się za obce...

 • cedar_wood

  Oceniono 3 razy 1

  Z aplikacją można uczyć się co najwyżej słówek lub gramatyki na poziomie od średnio zaawansowanego +. Ale język to coś znacznie bardziej złożonego, cały system, wszelkie kompetencje językowe, a nade wszystko - rzeczywista komunikacja. Tego nie nauczy ŻADNA mechaniczna aplikacja!

 • elzbietttta

  Oceniono 5 razy 1

  Naprawdę?!!!!! Komu wy chcecie wcisnąć ten kit?!!!!!

 • occam

  0

  Etam, ja walę translatorem i nie czytam przed publikacją. Zupełnie jak redakcja next gazeta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX