Elon Musk twierdzi, że w pełni autonomiczne samochody Tesli mogą pojawić się do końca roku

Elon Musk podczas spotkania z inwestorami stwierdził, że pierwsze w pełni autonomiczne samochody Tesla może pokazać jeszcze w tym roku. Nie będzie to jednak funkcja dostępna dla wszystkich i początkowo przeprowadzane będą jej testy.

Elon Musk zapowiedział, że do końca roku może się pojawić wczesna wersja oprogramowania, która umożliwi samochodom Tesli operowanie w trybie full self-driving (FSD). Oznacza to, że samochody będą w pełni autonomiczne i będą mogły samodzielnie dojechać z punktu A do punktu B. Jest to piąty poziom autonomiczności, który zawiera liczne mechanizmy zabezpieczeń, tak by kierowca w ogóle nie musiał angażować się w prowadzenie pojazdu. Elon Musk na spotkaniu z inwestorami stwierdził, że ta wczesna wersja nowego oprogramowania będzie dostępna w ograniczonej wersji beta. Prezes Tesli przyznał jednak też, że nie jest to nic pewnego.

Tesla będzie prowadziła się całkowicie sama, ale dla wszystkich ta opcja będzie dostępna w 2020 roku

Wcześniej Tesla oceniała wprowadzenie trybu FSD na połowę 2020 roku, o czym mówił sam Musk. Prezes przedsiębiorstwa wyjaśnił także, że kierowcy cały czas będą musieli być czujni i obserwować co dzieje się na drodze, ale co do zasady, Teslą będzie można dojechać z domu do pracy bez interweniowania. Pełnię możliwości samochody Tesli osiągną jednak najwcześniej z końcem przyszłego roku, wtedy kierowca nie będzie musiał już zwracać uwagi na sytuację drogową.

Tryb FSD ma trafić do samochodów poprzez aktualizację oprogramowania. Jednak konieczne jest posiadanie odpowiedniego procesora. Tesla montuje je we wszystkich nowych samochodach od kwietnia tego roku. Starsze modele mogą także zostać wyposażone w nowy chip. Koszt aktualizacji ma wynieść 7 000 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (28)
Elon Musk twierdzi, że w pełni autonomiczne samochody Tesli mogą pojawić się do końca roku
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 2 razy 2

  Tesla nie zaskoczysz mnie swoimi pomysłami, nasz Pinokio jest od ciebie lepszy w obietnicach.

 • pamejudd

  Oceniono 1 raz 1

  "Przepraszam, spóźnię się dziś do pracy bo rozjechałem bezdomną"

  "Szefie, będę później bo naczepa ciężarówki ucięła mi głowę"

  "Kochanie, wstaw piwo do lodówki, bo właśnie się palimy w aucie".

 • bbaaqq

  0

  Jeździłem przez chwilę Teslą jakieś 2 miesiące temu. Nie potrafiła nawet zatrzymać się na czerwonym świetle więc droga do autonomiczności jest jeszcze bardzo daleka... 2020 można włożyć między bajki

 • stalowy_jez

  Oceniono 1 raz -1

  na swiecie nie ma jeszcze takiego wysokiego budynku.
  musial bym skoczyc na lepek z bardzo wysoka na beton, zebym jakims pizzozernym koderom powierzył swoje bezpieczenstwo. albo chiciaz 5 zeta.
  na swiecie nie ma jeszcze takiego wysokiego budynku.

 • e50504

  Oceniono 3 razy -1

  Gdzie "wizjoner", "filantrop" i "ekscentryczny milioner"? Nie będzie premii pismaki.

  Do końca zeszłego roku ludzie mieli spacerować po księżycu, do końca przyszłego mieli wylądować na marsie, a tymczasem tesla nie jest w stanie dojechać z Wrocławia do Warszawy, a jakość wykonania przypomina Fiata Uno.

  Fajny artykuł sponsorowany :)

 • pamejudd

  Oceniono 5 razy -1

  Dawno nie było o tym kabotynie głośno...

 • true_lysander

  Oceniono 3 razy -1

  A ta autonomiczna Tesla już wie, ze w razie pożaru czy wypadku ma wysunąć klamki w drzwiach i pozwolić ewakuować się pasażerom? Czy tez nadal będzie wypiekać pasażerów żywcem po stluczkach, tak jak to miało miejsce ostatnio w USA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX