Komentarze (137)
Sycamore od firmy Google to przełom. Komputery kwantowe mocno zmienią nasze życie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ch-wilenska

  Oceniono 4 razy 2

  W zestawie ze sztuczną inteligencją, monitoringiem i dronami uzyskujemy kompletny Panoptykon dla każdej osoby na ziemi, jej kondycji, poglądów, intencji.

 • sylenth

  Oceniono 8 razy 2

  kredyty?!? redaktor naprawdę myśli, że do ustalenia zdolności kredytowej potrzebna jest wielka moc obliczeniowa?

 • oelefante

  Oceniono 3 razy 1

  Najlepszy w polskim internecie tekst wyjaśniający jak działają komputery kwantowe pcworld.pI/news/Kwantowy-komputer-czyli-maszyna-widmo,106666.html

 • racionalist

  Oceniono 1 raz 1

  Z tego co wiem IBM juz od dluzszego czasu pracuje nad kwantem i czyni postepy, tylko na rynek chca wejsc dopiero w momencie kiedy uda sie im wycisnac 100 kubitow i zmniejszyc toto do rozmiarow mniej wiecej PC tower x2 (obecnie sa chyba na poziomie sporej lodowki). Kwantowe prototypy sa i dzialaja juz od dluzszego czasu, jeden zostal skonstruowany na Uniwersytecie Edynburskim. Kolejnym problemem jest programowanie i system operacyjny, wszystkie znane nam systemy przy kwancie ida do kosza.

 • flyer

  Oceniono 1 raz 1

  Problem w tym, że człowiek korzysta z systemu binarnego, co oznacza, że system może być super zaawansowany ale i tak musi to przetłumaczyć na system binarny i korzystać z danych binarnych.

 • kresedebarg

  Oceniono 1 raz 1

  Urząd skarbowy pierwszy je zakupi , wszystko obliczą, nic się nie ukryje

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 1

  To znaczy tyle, że komputer kwantowy, National Security Agency , miała już kilka lat wcześniej.

 • edimerc

  Oceniono 5 razy 1

  Nie rozumiem. Autor tego artykułu też nie rozumie, skoro nie potrafi wytłumaczyć.

 • justas32

  Oceniono 13 razy 1

  Czy to pozwoli zwiększyć wpływy na tacę albo skuteczniej działać egzorcystom ? Jeżeli tak to wróżę powodzenie ...

 • wymagany_login

  0

  Ta.... pewnie to tak samo "kwantowy" komputer jak ten od D-Wave...
  Aby uzyskać spektakularny wynik wybrali sobie zadanie dopasowane pod ich sprzęt. Niech to będą nawet te losowe układy kwantowe (obwód z bramek kwantowych), które na ich "komputerze kwantowym" po prostu działają, a klasyczny musi je symulować.
  To trochę tak, jakby wziąć klasyczny probmem N ciał, który polega na tym, że wszystkie N ciał mają jakąś masę i oddziałują w sposób ciągły każde z każdym. Już dla 3 ciał nie ma rozwiązania (tj. nie ma wzoru do którego podstawimy sobie czas, w którym chcemy sprawdzić jaki będzie układ przestrzenny tych ciał). Klasyczne komputery muszą to symulować iteracyjnie. Każda iteracja obarczona jest niewielkim błędem, który z czasem się kumuluje. Oznacza to że po jakiejś dość sporej liczbie iteracji, to co nam pokaże komputer ma już niewiele wspólnego z rzeczywistością. A rzeczywistość - czyli prawdziwe N ciał, po prostu działa i robi swoje "obliczając" położenie na bieżąco. Gdybyśmy zrobili taki komputer "grawitacyjny", byłby on niedościgniony dla każdego obecnego i przyszłego komputera klasycznego.
  Na takiej samej zasadzie ten googlowski "komputer kwantowy" jest znacznie lepszy od klasycznych, w liczeniu specjalnie spreparowanych zadań.
  Jak policzą coś konkretnego, to pogadamy! (np. rozkład wilekich liczb na czynniki pierwsze).

 • fafik.laciaty

  0

  To znaczy, że Cyberpunka 2077 da się uruchomić w najwyższej jakości?

 • sokrates2.life

  0

  "to zależy"

 • osobaniepozadana

  Oceniono 2 razy 0

  przyspieszą np. prace nad rozwojem nowych leków...? co z tego, jeśli nadal terapie będą kosztować chorych fortunę?

 • readme.txt

  Oceniono 4 razy 0

  Niby jak to zmieni cywilizację? Szybkie narzędzie pracy... cywilizację zmienią rewolucyjne systemy ekonomiczne, rozwiązania prawnę itp.

 • takaprawda

  Oceniono 2 razy 0

  Sprzęt to jedno, a jego oprogramowanie to drugie. Już teraz np. playstation wypuszcza nowa konsole i 3 gry, które ledwie lizną możliwości sprzętu. Nie mniej jednak komputer z taką mocą może się sprawdzi w wytworzeniu rzeczywistości wirtualnej

 • lech40

  Oceniono 2 razy 0

  Po przeczytaniu tego tekstu już zupełnie nie wiem co to są komputery kwantowe i na czym polega ich "kwantowość".
  Czy kryje się za tym tylko jakiś marketing?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 2 razy 0

  I to jeszcze nie wszystko - mogą mieć równocześnie przyporządkowane zero lub jedynkę…Brzmi absurdalnie? A 14 milionów obywateli czeka na PKS. I to jeszcze nie wszystko. Nawet najszybszy komputer nie odpowie na pytanie, czy autobus przyjedzie.

 • druga_wieza

  Oceniono 6 razy 0

  Dużo ściemy, mało konkretów.
  1. Komputery kwantowe istniały zanim google się nimi pochwalił. Jednym z nich jest ...IBM Q, ale są jeszcze inne.
  2. Komputery kwantowe nigdy nie zastąpią zwykłych komputerów. Są po prostu zbyt odmienne. Pomijając, że nikogo nie będzie stać na taką maszynę w domu (i w większości firm), to nadal ich zastosowanie jest po prostu zbyt odmienne, niszowe.
  3. Są niszowe zastosowania, gdzie quantum computing się sprawdzi. Jednym z nich jest łamanie współczesnych szyfrów. Z tym że i tu nie jest tak różowo, bo już obecnie sprzedają się rozwiązania PQC, czyli Post Quantum Cryptography. Algorytmy niepodatne na komputery kwantowe. To nie przyszłość, to już teraźniejszość.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 6 razy 0

  To jest bardzo niebezpieczne narzędzie. Po pierwsze dla tych, którzy będą musieli za nie płacić, a nie dysponować nim. Po drugie dla tych, którzy zostaną przez nie wskazani jako "obiektywnie" mniej wartościowi z różnych względów.

 • beton44

  Oceniono 3 razy -1

  Kaczmarczyk - wy się może nauczcie odróżniać drogę od jezdni, chodnika itp - a potem się wymądrzajcie w swych porównaniach !!!

 • bezkasy

  Oceniono 1 raz -1

  Bitcoin upadnie? Czemu nie wykorzystają tego pseudo kwantowego kalkulatora do tego? Co z szyfrowanie SSL tez zlamane?

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 1 raz -1

  Cała różnica polega chyba na tym, że o ile w tradycyjnym komputerze liczby losowe są generowane algorytmem, w kwantowym powstają jako rezultat stanów kwantowych i dlatego to szczególne zadanie nie zabiera czasu. Ale już w jakościowo szybsze przetwarzanie tych liczb to nie wierzę.

 • led47

  Oceniono 5 razy -3

  Diabelski wynalazek. Juz Rydzyk postara sie aby tu nie dotarł - no chyba, ze pozwoli szybciej i wygpdniej zbierać coraz wieksze datki ku chwale pana

 • micand1

  Oceniono 5 razy -3

  To może, w odróżnieniu, od człowieka, nie obniżą tempertury w TIR-e chłodni?

 • raknawspak

  Oceniono 4 razy -4

  Mocno zmieni co? Wy yebie cie stażystów z nexta i zastompicie ai?

 • talavera

  Oceniono 8 razy -4

  komputery kwantowe i sztuczna inteligencja - dwa nieistniejące mity, ktore bez opamiętania sie lansuje

 • kamila3345

  Oceniono 6 razy -4

  Czy ten artykuł może napisać ktoś kto się na tym zna? Po pierwsze zresztą "komputer kwantowy" nie jest komputerem, komputer jak sama nazwa wskazuje ma przewidywalnie liczyć. Raczej jakaś inna nazwa jest potrzebna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX