Ostatnia szansa na zrobienie świątecznych zakupów na AliExpress. Potem prezenty mogą nie dotrzeć na czas

Na AliExpress można kupić niemal wszystko. Jest to szczególnie dobre miejsce na zakupy świąteczne, ale trzeba je robić z odpowiednim wyprzedzeniem. Produkty z Chin do Polski lecą kilka tygodni, więc jeśli mają dotrzeć na wigilię, to już ostatnia szansa, żeby je nabyć.

AliExpress to jedna z największych platform sprzedaży na świecie. Do kupienia jest tam zalew przedmiotów do wyposażenie domu, elektroniki czy różnych gadżetów. Do tego wszystkie są dużo tańsze niż w Polsce, bo najczęściej przedmioty sprzedają bezpośrednio producenci, więc można oszczędzić sporo na marżach pośredników. Problemem jest jednak czas dostawy, bo produkty najczęściej są wysyłane bezpośrednio z Chin. Dodatkowym utrudnieniem jest okres świąteczny, w którym liczba zamówień rośnie lawinowo, a na wysyłkę musimy zazwyczaj czekać jeszcze dłużej niż normalnie.

Czas dostarczenia przesyłki do naszych rąk teoretycznie wynosi maksymalnie 60 dni. Na różnych grupach sprzedażowych na Facebooku, można jednak wyczytać, że paczki przeważnie dochodzą znacznie szybciej, bo już po 3-4 tygodniach. Robiąc wiec świąteczne zakupy na AliExpress już teraz, powinniśmy dostać zamówiony przedmiot jeszcze przed Wigilią. Przy sporej części ofert podany jest przewidywana data dostarczenia przesyłki. Warto zwrócić na niego uwagę, bo niektóre przedmioty mogą dotrzeć pod koniec grudnia lub dopiero w nowym roku.

AliExpress zwraca pieniądze, jeśli towar do nas nie dotrze

Portal zabezpiecza swoich użytkowników przed problemami z dostawą. Jeśli z jakiegoś powodu przesyłka nie dojdzie do nas w ciągu 60 dni, to można ubiegać się o zwrot pieniędzy za zakupiony towar. Robiąc zakupy na AliExpress warto jednak zachować sporą ostrożność i być przezornym, bo na stronie pojawia się bardzo dużo podrobionych towarów. Najczęściej już ich cena powinna wzbudzić podejrzenia, co do oryginalności produktu. Jeśli planujemy skorzystać z promocji, dobrze jest sprawdzić na stronie aliprice.com czy cena produktu nie była sztucznie podnoszona na okres wyprzedaży.

Więcej o:
Komentarze (7)
Ostatnia szansa na zrobienie świątecznych zakupów na AliExpress. Potem prezenty mogą nie dotrzeć na czas
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 4 razy 4

  Nie tak szybko, najpierw nasza narodowa służba celna co VAT dowali i koszty ocelenia.
  Warto porównywać oferty z alie.. na alleg.. wiele produk†ów ma porównywalne ceny, lub niewiele wyższe, szczególnie większe przedomioty nie mieszczące się do koperty.
  Aliexpress już nie taki tani, ale zaletą jest ogromny wybór towaru i uczciwsi sprzedawcy

 • Piotr Piotrowski

  Oceniono 1 raz 1

  Zrobiłem zakupy w Japonii. Paczka z Tokio do Warszawy wędrowała 4 dni ale dalej z Warszawy do Pruszkowa dwa tygodnie. Nasza nacjonalistyczna poczta potrafi rozpieprzyć wszystko

 • labeo

  Oceniono 1 raz 1

  Już niema szans, aby zwykłą pocztą przesyłki doszły z Azji. Jeśli wylądują w urzędzie celnym to trzeba jeszcze doliczyć +2 tygodnie.

 • cynamon_10

  Oceniono 1 raz 1

  Zakupy po "dniu singla" t.j. 11.11.2019 raczej mają nikłe szanse by dotrzeć przed świętami, no chyba że wysyłka jest z Europy.

 • siguurd

  Oceniono 1 raz 1

  I tak nie dotrą. Już są terminy styczniowe.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 4 razy -2

  Piątek dla klimatu, adoptuj pszczołę a potem kupuj jak najwięcej śmieci bez których nie możesz być szczęśliwy ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX