Huawei aktualizuje smartfony do Androida 10 i EMUI 10. Na początek trafią do serii Mate 20 oraz P30

Huawei wypuszcza aktualizację do Androida 10 oraz nowej wersji systemowej nakładki EMUI 10. Update dostały telefony Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X (4G), P30 oraz P30 Pro. Można pobrać go przez OTA, bezpośrednio na telefon.

Huawei przez ostatnie dwa miesiące prowadził testy Androida 10 oraz nakładki EMUI 10 na swoich smartfonach. Teraz aktualizacja jest gotowa do zainstalowania na urządzeniach z europejskiej dystrybucji, jak informuje portal Huawei Central.

Huawei aktualizuje smartfony do Androida 10 i EMUI 10

Finalna wersja Androida 10 jest dostępna dla pięciu urządzeń Huawei’a i nieznacznie różni się nazewnictwem w zależności od modelu:

 • 10.0.0.154: Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro
 • 10.0.0.180: Huawei Mate 20 X (4G)
 • 10.0.0.168: Huawei P30, Huawei P30 Pro. 

Paczka z aktualizacją waży 4,47 GB i będzie stopniowo udostępniania dla kolejnych użytkowników przez kanał OTA (Over The Air). Wiadomość o nowym oprogramowaniu powinna pojawić w formie powiadomienia, ale można także wejść w Ustawienia > Aktualizacje systemowe i kliknąć w pole sprawdź aktualizację. Jeśli to nie zadziała, możliwe jest także skorzystanie z aplikacji Huawei HiCare, gdzie w polu szybkich usług należy nacisnąć "Więcej" i wybrać na kolejnym panelu opcję "Aktualizacja".

Jakie zmiany przynosi Android 10 i EMUI 10 na telefonach od Huawei?

Wprowadzono nowe animacje, które od teraz będą bardziej dynamiczne. Zróżnicowane także ich rodzaj, w zależności od tego co robimy na telefonie. Zastosowano nowy schemat barw Morandi który bazuje na różnych odcieniach szarości. Zmieniono także układ magazynu, który ma być wzorowany na drukowanych gazetach. Huawei wprowadził także standardowe poprawki wydajności, płynności i stabilności, obejmujące też działanie smartfona gdy są uruchomione na nim gry. Zwiększono też prędkość przenoszenia danych systemowych.

EMUI 10 niestety nadal nie oferuje nowej wersji Always on Display. Zrezygnowano z wymuszania trybu ciemnego w aplikacjach, które nie są z nim kompatybilne. W ustawieniach można na szczęście włączyć pełny dark mode.

Kolejna smartfony Huawei'a dostaną aktualizację do Androida 10 w nadchodzących miesiącach. Mają być to modele z serii Mate 10, P20, Honor 9X, Honor 10 i Honor 20.

Więcej o:
Komentarze (13)
Huawei aktualizuje smartfony do Androida 10 i EMUI 10. Na początek trafią do serii Mate 20 oraz P30
Zaloguj się
 • tuvok1

  Oceniono 2 razy 2

  Cieszę się z zakupu Mate 10 Pro, ponieważ, regularnie dostaje nowe wersje zabezpieczeń, i systemu. Kiedyś miałem Note N7000, i ostatnia aktualizaja 4.1.2, ucegliła ten smartphone. Potem przesiadka na niezawodny WP, aż do jego naturalnej śmierci, no i wreszcie Huawei, który nie zawiódł.

 • winchester92

  0

  od kilku dni dostaje aktualizacje aplikacji (w tym te prosto od Huawei'a) z latka by dzialaly na Emui 10, ale aktualizacji Systemu na Mate 20 Pro nadal nie mam, kilka dni temu dostalem jedynie poprawki zabezpieczen do 9 1.0.347 z Pazdziernika 🤔

 • hens

  Oceniono 2 razy 0

  I znowu po aktualizacji gadadła będą przez miesiąc cierpiały na chroniczną programową zadyszkę.

 • siguurd

  Oceniono 1 raz -1

  Na P30 Pro wcale nie udostępnili. Są jakieś krytyczne poprawki, czy tylko zbędne wodotryski. Ponadto ponoć przestaną działać nanopamięci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX