Facebook usunął 5 mld fałszywych kont.  Wzrasta liczba treści zakazanych w serwisie społecznościowym

Facebook sukcesywnie usuwa fałszywe konta. Po trzech kwartałach 2019 roku ich liczba wzrosła do 5 mld. Serwis Marka Zuckerberga musi również zmagać się z zakazanymi treściami - informuje spidersweb.pl.

Każda z osób korzystających z najpopularniejszego medium społecznościowego na świecie spotkała się z fałszywymi kontami. Okazuje się, że są one prawdziwą plagą tego serwisu. W III kwartałach 2019 r. Facebook usunął 5 miliardów kont i 50 milionów postów.

Facebook masowo usuwa fałszywe konta. W serwisie pojawia się coraz więcej zakazanych treści

Tylko w III kwartale br. algorytm serwisu wykrył i doprowadził do wykasowania 1,7 mld fałszywych kont. Co ciekawe, znaczna większość z nich była usuwana tuż po ich powstaniu. Facebook od pewnego czasu walczy z "fałszywkami", ale przypomina to wojnę z wiatrakami. Jeśli serwis utrzyma obecne tempo usuwania kont, na koniec roku ich liczba wyniesie ponad 7 mld. Tyle wynosi łączna populacja ludzi na świecie.

>>>Czytaj także: YouTube na wojnie z mową nienawiści. W trzy miesiące usunął 17 tys. kanałów i miliony komentarzy

Medium społecznościowe musi walczyć również z zakazanymi treściami, których z roku na rok przybywa. W III kwartale br. algorytm wykrył aż 11,6 mln postów przedstawiających wykorzystywanie seksualne bądź nagość dzieci. Niewiele mniej na Facebooku można znaleźć postów zawierających tzw. mowę nienawiści (7 mln), a także namawiających do samobójstwa, których w III kwartale było 2,5 mln. 

Facebook coraz poważniej zajmuje się tematem bezpieczeństwa

Afera dotycząca wycieku danych osobowych użytkowników Facebooka sprawiła, że firma coraz poważniej zaczęła podchodzić do tematu bezpieczeństwa w sieci. Usuwanie fikcyjnych kont to jedno z działań prewencyjnych, ale regularnie pojawiają się informacje o kolejnych mających na celu zwiększyć nasze bezpieczeństwo w serwisie. Ostatnio informowaliśmy, że niedługo Messenger dostanie nową funkcję, jaką mają być szyfrowane rozmowy w tajnych konwersacjach. Ponadto, spółka coraz częściej blokuje podejrzane aplikacje. Działalność ma na celu odbudować zachwiane zaufanie użytkowników. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Facebook usunął 5 mld fałszywych kont. Wzrasta liczba treści zakazanych w serwisie społecznościowym
Zaloguj się
 • moulinne

  Oceniono 22 razy 10

  Rozstaliśmy się z aplikacją pana Zuckerberga, gdy ten najpierw zaczął natarczywie dopytywać się o mój numer telefonu, a później - nie przyjmując do wiadomości odmowy - zablokował mi z tego powodu dostęp do konta. Konto było jak najbardziej 'prawdziwe', nie było tam żadnych wpisów, którym w jakikolwiek sposób można było przyłatać rasizm, ekstremizm, seksizm, czy cokolwiek innego, co się obecnie z wielkim zaangażowaniem i łatwością wielu ludziom zarzuca (cóż , taka moda...). Tak na marginesie, to w ogóle było tam mało wpisów, bo miałem to konto bardziej z musu, niż własnej chęci dzielenia się ze światem fotkami i newsami o tym, jak myję zęby rano, czy jakiego hamburgera jem na lunch i służyło mi głównie do szybkiego logowania się w innych serwisach. Okazało się jednak, że pan Zuckerberg MUSI poznać numer mojego telefonu, a ja jestem raczej z tych, którzy sami decydują o tym, co komu udostępniają i jakimi wiadomościami na swój temat z kim się dzielą. Poza tym doszedłem do wniosku, że skoro dziś pan Zuckerberg z natarczywością menela spod Biedronki dobija się o numer telefonu, to kto wie, czego zażyczy sobie powiedzmy za kilka miesięcy, grożąc mi w razie odmowy usunięciem konta? Rozstaliśmy się więc bez specjalnego żalu z mojej strony.

 • 20portal

  Oceniono 12 razy 6

  Ten wspaniały facebook czyli ogłupiacz światowy. Trzeba być chorym, aby obnażać się przed całym światem. No, ale współcześni tak mają, więc niech nie narzekają na skutki.

 • jvn

  Oceniono 5 razy 5

  Ta walka z wiatrakami pochłania Facebooka na tyle, że ich serwis z roku na rok działa coraz wolniej i ma coraz więcej błędów. Na przykład od kilku dni nie wyświetlają mi się nowe posty w aktualnościach - coś jakby strona główna gazeta.pI przestała działać. Powiadomienia wyświetlają się zupełnie przypadkowo wszystkim użytkownikom od dłuższego czasu. Ogólnie to idą drogą Skype, GG i innych serwisów które stały się kombajnami do wszystkiego i mam nadzieję, że niedługo pojawi się dla nich jakaś sensowna i dbająca o prywatność użytkowników alternatywa.

 • colonel_kurtz

  Oceniono 12 razy 2

  Trzeba naprawdę być idiotą aby spędzać czas na Facebooku i podobnych bzdurach.

 • fafarafafafa

  Oceniono 11 razy 1

  Nie żadnych 'fałszywych kont', tylko kont ludzi, którzy nie chcą się wszystkim dookoła chwalić jak się nazywają. Wbrew obowiązującemu w Polsce prawu, FB domaga się wysłania skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość i blokuje konto w wypadku niespełnienia tego bezprawnego żądania. To nie ma nic wspólnego z 'fałszywością' konta.
  Następny artysta - Youtube. Ostatnio rozesłał maila z zapowiedzi konieczności dokonania jakiejś deklaracji odnośnie publikowanych na nim materiałów. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że tłumaczy się decyzją jakiegoś wewnętrznego amerykańskiego organu regulacyjnego, który mnie obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg.

 • rave8

  Oceniono 6 razy 0

  Życie niektórych ludzi jest tak bezwartościowe jak ich dane osobiste.

 • bezidei

  Oceniono 8 razy 0

  fake konta znikają. Jak tu teraz przekazywać nowinę dobrej zmiany?

 • morgenroth

  Oceniono 9 razy -1

  Interesujące, że nie usunęli tych kont PRZED emisją akcji i wejściem na giełdę

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 3 razy -1

  Ja miałam dwa fałszywe konta- nic z nimi nie robiłam, nic spod nich nie pisałam, ot po prostu były. FB je usunął, a moje prawdziwe konto zablokował i zażądał skanu dowodu. Gdy wysłałam- zaraz odblokował. Nic z tego nie rozumiem:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX