Odświeżone Diablo 2 nie ujrzy światła dziennego. Blizzard uszkodził kod gry

Doniesienia przed BlizzCon 2019 mówiły o tym, że Blizzard pokaże podczas imprezy odświeżone Diablo 2. Nic takiego się nie stało, a firma skupiła się na zapowiedzi Diablo 4. O powodach porzucenia projektu podczas panelu dyskusyjnego opowiedzieli programiści Blizzarda.

Diablo to jedna z najbardziej kultowych serii w historii gier. Fani latami czekali na kontynuację Diablo 2, ale gdy ta wyszła, zawiodła niemal wszystkich. Na Diablo 4 Blizzard znowu kazał czekać bardzo długo, ale w końcu pokazał grę na początku listopada, podczas swojego konwentu BlizzCon 2019. Od tego czasu prezentowane były kolejne materiały z rozgrywki oraz informacje dotyczące jej zawartości. Mało kto pamiętał jednak o tym, że powstaje odświeżone wersja Diablo 2. Temat jednak wraca, ale fani serii, nie mogą być zadowoleni z najnowszych informacji o remasterze kultowej gry.

Diablo 2 Remaster nie powstanie, ponieważ twórcy uszkodzili kod gry

O sytuacji z Diablo 2 opowiedzieli podczas ExileCon 2019 programiści Blizzarda - Max Schaefer, Erich Schaefer oraz Davidem Brevik. Zgodnie z tym co mówili, przytrafił im się koszmar każdego programisty. Po 11 godzinach prac na Diablo II, nagle stracili wszystkie dane. Przepadł nie tylko kod, ale także zasoby związane z grą. Na ich nieszczęście, nie został zrobiony odpowiedni backup.

Przez dwa dni w firmie panowała panika, ponieważ przepadła cała historia, wszystkie projekty postaci oraz lokalizacji. Wiele osób wróciło do domu, odpaliło swoje dyski i z tych danych powoli odzyskiwano grę. Niestety, przepadł cały rdzeń kodu, najważniejsza jego część. Blizzard musiałby spędzić zbyt dużo czasu na jego odtworzeniu, dlatego też szanse, że Diablo 2 Remaster ujrzy światło dzienne, są praktycznie zerowe.

Więcej o:
Komentarze (72)
Odświeżone Diablo 2 nie ujrzy światła dziennego. Blizzard uszkodził kod gry
Zaloguj się
 • gordejuela

  Oceniono 42 razy 40

  ale brednie...dawno nie czytalem wiekszego idiotyzmu.Danych NIE da sie utracic,to niemozliwe.Chyba ,ze ktos celowo i programowo skasowal wszystko,ale i wtedy nie,bo przeciez nie mogl skasowac wszystkiego wszystkim.Wmawianie ludziom,ze mieli jeden oryginal i na nim wszyscy pracowali udowadnia,ze maja swoich fanow za debili.Co w duzym stopniu jest zreszta prawda.

 • pbe64

  Oceniono 24 razy 24

  Raczej mało prawdopodobne tłumaczenie. Oryginalny kod gry na pewno jest dostępny, bo nie wyobrażam sobie, żeby firma przez 20 lat od wypuszczenia Diablo II nie zrobiła żadnej kopii bezpieczeństwa[
  Jeżeli już coś stracili, to efekt pracy nad odświeżeniem gry. Z tym, że jeżeli to było tylko 11 godzin, to dla tak dużej firmy raczej nie stanowi to problemu. Bardziej podejrzewam, że napotkali problemy, które wymagałyby zbyt dużych nakładów pracy i trzeba było się jakoś wycofać z projektu.

 • luka-szw

  Oceniono 20 razy 20

  Polecam przeczytać oryginalny artykuł jakże odbiegający od tego, co zostało zaprezentowane powyżej.

  Wypowiadają się tam Schaefer i Brevik, czyli twórcy Diablo II, którzy od lat nie pracują w Blizzardzie i tylko postawili tezę, że Blizzardowi byłoby obecnie bardzo trudno zremasterować Diablo II ponieważ podczas tworzenia oryginalnej gry zaprzepaścili część kodu i assetów.

 • ok-cham

  Oceniono 22 razy 18

  Ale kit dla naiwnych!

 • defaultus3r

  Oceniono 17 razy 17

  "Po 11 godzinach prac" - serio?!?... 11 tygodni, to może bym zrozumiał, ale robić aferę z powodu zmarnowanej JEDNEJ dniówki? WTF

 • tatankaiyotake

  Oceniono 15 razy 15

  Tylko dziennikarz next.gazeta mógł kupić taki grubymi nićmi szyty kit.

 • uzytkownikgdrive

  Oceniono 13 razy 13

  Firma tworząca gry komputerowe nie robi backupu najważniejszych swoich danych??? Powiedzieć, że to dziwne, to mało powiedzieć....

 • pioterek

  Oceniono 12 razy 12

  Jakimi cechami charakteru należy się legitymować zeby w to uwierzyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX