Xbox Scarlett będzie tani i wydajny. Szefowie Microsoftu boją się powtórki z premiery Xboxa One

Xbox Scarlett ma nie popełnić błędów poprzednika. Konsola zaliczyła słaby start i nie nawiązała równorzędnej walki z PlayStation 4. Szef Xboxa, Phil Spencer potwierdza, że przy premierze nowej konsoli ważne będą zarówno jej osiągi, jak i cena.

Konsole nowej generacji zadebiutują już w przyszłym roku, w okresie przedświątecznym. Zarówno Sony jak i Microsoft dawkują informację na temat PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Obie konsole mają być wyposażone w dysk SSD, który pozwoli szybciej ładować zawartość gry, co z kolei przełoży się na większy komfort grania. Ma być to jedna z najważniejszych zmian, ale jako, że oba urządzenia będą ją posiadały, to rywalizować będą musiały w innych kategoriach.

Przy premierze Xboxa One Microsoft popełnił strategiczny błąd i wycenił swoją konsolę o 100 dolarów drożej od PlayStation 4. Doszły do tego słabsze komponenty i fatalnego wrażenia nie udało się już naprawić - Sony wyraźnie wygrało w tej generacji konsol, a Microsoftowi pozostało czekać na nowe rozdanie. O tym, że gigant z Redmond uczy się na własnych błędach w wywiadzie dla Euro Games opowiedział szef Xboxa, Phil Spencer:

Przy premierze Xboxa One nauczyliśmy się, że zbyt droga i zbyt słaba konsola, nie są dobry punktem wyjścia. Zarówno cena, jak i moc obliczeniowa nowej konsoli będą istotne, jesteśmy skupienie na obu tych elementach. Jeśli pamiętacie premierę Xboxa One, to był on o 100 dolarów droższy, a do tego słabszy od konkurencji. Nie postawimy się znowu w tej sytuacji. Nie ma co do tego cienia wątpliwości.

Xbox nie skończył z zapowiedziami kolejnych wielkich gier. Firma chce wypuszczać więcej gier RPG

Po X019 Phil Spencer miał dużo pracy, w czasie której odkrywał kolejne informacje związane z Xboxem. W wywiadzie dla Xbox On poinformował, że firma chce produkować więcej gier RPG, a on sam z rozrzewnieniem wspomina tworzenie Mass Effect, Jade Empire czy Fable. Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że ostatnia z produkcji ma dostać swoją kontynuacje.

 

Z kolei w wywiadzie dla IGN Spencer zdradził, że firma wciąż ma kilka asów w rękawie i nie skończyła z zapowiedziami dużych produkcji.

 
Więcej o:
Komentarze (18)
Xbox Scarlett będzie tani i wydajny. Szefowie Microsoftu boją się powtórki z premiery Xboxa One
Zaloguj się
 • sokrates2.life

  Oceniono 1 raz 1

  Stary znajomy Xd mówił "niższa cena, większy obrót, wyższy zysk", no pacz.

 • the_incognito

  Oceniono 1 raz 1

  "Przy premierze Xboxa One nauczyliśmy się, że zbyt droga i zbyt słaba konsola, nie są dobry punktem wyjścia. " - rzeczywiście to jest tajemna wiedza, a wnioski trzeba zdobyć nie inaczej niż doświadczalnie. To nie Apple, że fani / wyznawcy kupią niezależnie od ceny.

 • hi2per

  Oceniono 5 razy 1

  Moja droga "konsolowa", pomijając 8-mio i 16-to bitowe, to Sega Saturn, Dreamcast, PS1 (tylko przez chwilę), Xbox,Xbox 360 i teraz Xbox One i teraz X. Nie żałuję tak podjętej drogi. Następna będzie Scarlett.
  PS zawsze odstawało od konkurencji - weźmy przykład z Dreamcastem, lecz zabijało konkurencję ceną.

 • haha-to-ja

  Oceniono 3 razy -1

  phil spencer i jego obiecanki jak premier morawiecki. tymczasem mówimy jedno robimy drugie i kolejna partia muliplayerowych generycznych średniaków która zmusi baranów do kupienia abonamentu nawet w darmowych grach.... aż do czasu kiedy wiekszośc kupi ten czy ten abonament i mozna będzie odpuscic sobie te konsole. Tymczasem już w przyszłym roku Playstation 5 z dyskami ssd o osiągach nieosiagalnych w pospolitych częściach pcie4 pokaże jak powinny wyglądac gry nowej generacji a nie gierki zrobione xbox one rozciągnięte do nowego scarlet... ale pamietaj graczu kup jakiś abonament microsoftu.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 3 razy -1

  W świetle ostatnich przecieków, że Sony chce wyposażyć swoją konsolę w "autorskie nośniki danych" czyli własnościowe kartridże z dyskami SSD, pamiętając jak skończyła PSP z UMD i Vita z pieruńsko drogimi własnościowymi kartami pamięci następną generacją wygraną będzie Xbox.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX