Biedronka rozszerza sieć placówek z kasami samoobsługowymi o 116 sklepów w regionie warszawskim

Po rozpoczętych w zeszłym roku testach Biedronka planuje wprowadzić kasy samoobsługowe do większej liczby swoich sklepów. Prawdziwą ofensywę sieć przypuści na placówki w regionie warszawskim, gdzie większość sklepów wprowadzi to rozwiązanie do końca marca 2020 r.

Biedronka pragnie się rozwijać i wprowadzić swoją sieć w XXI wiek. I trzeba przyznać, że robi to z rozmachem. Na rogu ul. Modlińskiej oraz ul. Aluzyjnej na warszawskie Białołęce otwarty został nowy sklep sieci, który jest najnowocześniejszą placówką w Polsce. Oprócz technologii (cztery kasy są klasyczne, siedem samoobsługowych), Biedronka postawiła na ekologię, o czym szerzej pisaliśmy już na naszej stronie. Nową placówkę można zobaczyć na wideo:

Oprócz tego Biedronka testuje tradycyjne lady sklepowe do sprzedaży mięsa i wędlin, które do końca roku mają się pojawić w 70 sklepach. Zakończono już natomiast testy kas samoobsługowych, które będą teraz wprowadzane w kolejnych sklepach sieci.

Kasy samoobsługowe w Biedronce pojawią się do końca marca w ponad 100 sklepach w regionie warszawskim

Rozpoczęte w ubiegłym roku testy kas samoobsługowych skończyły się pomyślnie. Jak podają Wiadomości Handlowe, obecnie urządzenie zostały zamontowane w kilkudziesięciu placówkach w całej Polsce. Początkowo testy przeprowadzano w Gdańsku oraz Warszawie, a teraz Biedronka planuje dużą ofensywę na stolicę - do końca marca 2020 roku w 116 ze 159 sklepach mają pojawić się kasy samoobsługowe. W nowej Biedronce na Modlińskiej zamontowano system wykrywania kolejek, który informuje o problemie pracowników. Dobrze by było, gdyby takie rozwiązana pojawiły się też w kolejnych placówkach sieci. Niestety, w nowoczesnych kasach można zapłacić jedynie kartą, nie przyjmują one płatności gotówkowych.

Kasy samoobsługowe przyczyniają się do zmniejszania kolejek, a także do lepszego zarządzania czasem pracowników. Początkowo przy kasach mają stać kasjerzy, którzy pomogą w ich obsłudze. Jeronimo Martins zdecydowało się na ten krok, głównie ze względu na rosnące koszty pracy oraz brak pracowników na rynku. Nie bez znaczenia były również malejące koszty kas samoobsługowych oraz właśnie problemy z kolejkami. 

To jednak dopiero początek technologicznej rewolucji w Biedronce, ponieważ 116 nowych placówek z kasami samoobsługowymi stanowi zaledwie mały procent z ponad 2950 sklepów, które działają w Polce w ponad 1100 miejscowościach.  

Więcej o:
Komentarze (2)
Biedronka rozszerza sieć placówek z kasami samoobsługowymi o 116 sklepów
Zaloguj się
 • 1944kumaty

  Oceniono 2 razy 2

  Zainwestowaliby w polityke aktualnych cenowek, bo to, co dzieje sie w tej sieci to skandal.

 • 1adasq

  Oceniono 2 razy 0

  kochana biedronko, dziękuję ci za kasy samoobsługowe.
  dzięki nim wreszcie nie muszę znosić wściekłych spojrzeń tłumu napędzanego 500plusem, kiedy pakuję spokojnie swoje zakupu do ekologicznych toreb które są w waszej ofercie. dzięki nim wasze kasjerki nie patrzą z wyrzutem kiedy zbyt powolnie produkty za które jeszcze nie zapłaciłem znikają w moim przepastnym plecaku, a nuż ucieknę niezapłaciwszy :) nie używam też waszych lekko brudnych wózków które ku mojej wygodzie tak hojnie pozostawiliście przy wejściu
  jeszcze raz dziękuję
  niestety po krótkiej chwili euforii w ten idealny stan wkradła się wasza gadająca do mnie kasa , ja wiem, że ona rozmawia ze wszystkimi ale ja odczuwam to szczególnie boleśnie
  kasa jest miła ale tylko na początku bo później co chwila domaga się jakichś informacji a na końcu kiedy już zapłacę prosi dyskretnie abym zabrał swoje zakupy oraz paragon, ja to rozumiem dbacie o klienta tylko czemu ta kasa zachowuje się tak natarczywie i co chwila przypomina abym zabrał zakupy i paragon
  ja to dzielnie znoszę do 3 razu potem zaczynam się obawiać czy aby nie powie mi abym wy 3,14 erdalał albo co gorsze wezwie ochronę która wyrzuci mnie ze sklepu razem z nie zapakowanymi torbami
  proszę rozwiązać jakoś ten problem
  wasz stały klient

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX