Cyberponiedziałek już za chwilę. Kiedy zaczyna się Cyber Monday i o co w nim chodzi?

W niektórych sklepach trwa wydłużony Black Friday, ale niektóre sklepy szykują się już do kolejnej promocji. W poniedziałek zaczynają się wyprzedaże, które noszą miano Cyber Monday. Skąd wzięła się tradycja cyberponiedziałku?

Są sklepy, w których trwa jeszcze Black Friday, czyli największe święto promocji, wyprzedaży i rabatów.  Taniej można kupić praktycznie wszystko, od elektroniki zaczynając, przez obuwie, książki czy ubrania, a na biletach lotniczych i biżuterii kończąc. Są jednak także firmy, które szykują się już do wyprzedaży z okazji Cyber Monday.

Cyberponiedziałek - skąd pochodzi tradycja i kiedy rozpoczyna się Cyber Monday?

W 2005 r. zauważono, że w poniedziałek po Black Friday wrasta ruch w sklepach internetowych. Po piątkowym szaleństwie, które wymagało przez lata faktycznej obecności w sklepach, ludzie zasiadali przed komputerami i robili zakupy w internecie. Ten trend podchwycili marketingowcy, którzy rozpoczęli napędzać promocje. Z czasem okazało się, że jest to druga największa wyprzedaż w roku (choć zarówno Black Friday i Cyber Monday mają od jakiegoś czasu poważnego konkurenta, tj. organizowany 11 listopada Dzień Singla).

W cyberponiedziałek promocje urządzają głównie mniejsze sklepy internetowe, które nie mogły kiedyś rywalizować z wielkimi sieciami. W ostatnich latach, pojawił się jednak trend organizowania wyprzedaży przez cały tydzień, albo nawet miesiąc poprzedzający Black Friday. Dodatkowo promocje te najczęściej wydłużają się o kilka dni i trwają do poniedziałku, kiedy to zlewają się w jedno z Cyber Monday. Podczas gdy w Black Friday sprzedaje się najwięcej elektroniki, tak w cyberponiedziałek ludzie najchętniej kupują odzież i obuwie.

Cyber Monday ma miejsce w poniedziałek po Black Friday. W tym roku cyberponiedziałek przypada na 2 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (16)
Cyberponiedziałek już za chwilę. Kiedy zaczyna się Cyber Monday i o co w nim chodzi?
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 13 razy 9

  Wow! To niepotrzebnie kupowałem rzeczy od Chińczyka, oszczędzając 16 zł, a wszak mogłem to samo kupić u Polaka w internetach, ale wtedy musiałbym zapłacić 173 zł więcej.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 9 razy 7

  "Klasyk" powiedzial "ciemny lud wszystko kupi" ...................... i to jest prawda ......... prowadzilem kiedys sprzedaz hurtowa ceny ustalilem na absolutne minimum .............. i zaczely sie problemy ......... ciagle a ile dostane rabatu itp. .................... wqrwilem sie podnioslem ceny i zaczolem udzielac rabatu przy najwiekszym rabacie ceny byly i tak wyzsze niz poprzednio .............. ale stal sie cud wszyscy kupowali bez szemrania zadowoleni z rabatu a jeszcze jak dodawalem tylko sie nie chwal bo tylko ty masz taki rabat byli wniebowzieci.................... tak wiec sprzedawcy pamietajcie ............. dla kupujacych nie liczy sie cena liczy sie wysokosc rabatu................

 • haha-to-ja

  Oceniono 11 razy 3

  ale treści ale wypracowanie! co byśmy zrobili bez naszej ambitnej redakcji.

 • kupidon

  Oceniono 1 raz 1

  11 listopada obchodzimy rocznicę zakończenia I wojny światowej, a nie jakiś tam dzień singla

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  Monday w Polsce nigdy sie nie zaczyna.

 • druga_wieza

  Oceniono 6 razy 0

  A ja tradycyjnie nie pójdę do sklepu...

 • czerski.fake

  Oceniono 7 razy -1

  o co w nim chodzi ? o to by bo black friday złapać jeszcze więcej jeleni

 • ankawwa

  Oceniono 8 razy -2

  Ludzie,przecież w handlu jest zmowa cenowa wielkich graczy. Biorąc towar od dystrybutora zmuszony taki sklep jest do sprzedaży po cenie "SRP". Zobaczcie czy akcesoria GSM możecie kupić 20,30 procent taniej w jakimś sklepie ? Nie możecie, bo dystrybutor na to nie pozwala. Tak samo jest z laptopami, telefonami. Na komórce czy laptopie do 100zł max taniej można kupić. Wiem co piszę bo mój brat ma sklep internetowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX