Assassin's Creed Ragnarok. Nowe przecieki od anonimowego pracownika studia

Assassin's Creed Ragnarok na jesień tego roku ma pojawić się po dwuletniej przerwie po ostatniej części serii. Gra zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu, ale już teraz sporo o niej wiemy. Nowych informacji dostarczył anonimowy pracownik Ubisoft.

Ubisoft w 2017 niejako rozpoczął od nowa serię Assassin's Creed. Rozgrywkę przemodelowano, fabułę po raz pierwszy cofnięto w czasie, zamiast posuwać ją do przodu, a po premierze Odyssey producent przeszedł na dwuletni cykl wydawniczy gry. W zeszłym roku nie pojawiła się więc nowa części serii, ale dostaliśmy wiele informacji na jej temat. Niektóre sprzeczne, jak nazwy kolejnej odsłony: Kingdom i Ragnarok, czy data umiejscowienia fabuły (choć ta wynikała z literówki). Większość informacji jednak wzajemnie się uzupełniała. Teraz dostaliśmy kolejną dawkę informacji, która potwierdza i rozjaśnia wcześniejsze doniesienia. Źródłem przecieku jest anonimowy pracownik studia Ubisoft, który informacje podał na forum 4chan.

Assassin's Creed Ragnarok z trybem kooperacji

Nowe przecieki rozjaśniają nieścisłości z poprzednich wycieków. Obie nazwy, Kingdom i Ragnarok, były poprawne, ale pierwsza z nich to nazwa kodowa. Akcja ma być umieszczona początkowo w 845 roku, podczas oblężenia Paryża przez wikingów, które bohater obserwuje razem z ojcem, jeszcze jako dziecko. Następnie skaczemy do 863 roku, gdzie dostajemy pierwsze zadanie od Zakonu. Bohater Jora, którego płeć będzie można wybrać, ma dostarczyć przesyłkę z Uppsali do Ragnara. Tak, tego samego znanego z seriali "Wikingowie". W czasie podróży odwiedzimy York, Paryż, Londyn czy Kijów, a każda lokacja ma mieć swój indywidualny charakter. Ponadto na swojej drodze spotkamy takie postacie jak Bjorn Żelaznoboki czy Król Alfred. Twórcy zadbali także o świątynie i zgłębienie mitologii, głównie nordyckiej, a po drodze trafimy nawet na mityczne bestie.

W Assassin's Creed Ragnarok będziemy brali udział w nalotach na forty i miasta, tworząc w ten sposób sieć handlową. Ważnym elementem rozgrywki ma być system reputacji, a niektóre zadanie będą dostępne dopiero po zdobyciu odpowiedniej sławy. W grze mają być także dwa zwaśnione rody, a my będziemy mogli wybrać, który z nich wspomożemy. Eksploracja ma być ważnym elementem rozgrywki, ale więcej czasu niż na morzu, spędzimy w ciasnych rzekach i na mokradłach. Nie zabraknie oczywiście parkouru i - podobnie jak w Assassin's Creed III - biegać będzie można po drzewach. Ten element ma zostać znacznie rozbudowany. Tak samo zdecydowano się rozwinąć mechanikę RPG, między innymi dzięki runom i większej różnorodności broni. Bohater będzie mógł ponadto zgromadzić czteroosobowy zespół, z którym będzie realizował różne misje, podobnie jak działa to w grze Ghost Recon Wildlands. Ponadto nowe drzewko umiejętności pozwoli zróżnicować zdolności poszczególnych członków zespołu. 

Assassin's Creed Ragnarok miałby zadebiutować 29 września 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (1)
Assassin's Creed Ragnarok. Nowe przecieki od anonimowego pracownika studia
Zaloguj się
  • racionalist

    0

    Zapowiada sie ciekawie. Odyssey jest niesamowita i w jesli Ubisoft bedzie rozwijal ten kierunek, to ma szanse na stworzenie nowej jakosci rpg. Mam nadzieje, ze tryb wieloosobowy nie bedzie niezbedny do wykonania pewnych misji, osobiscie wole to robic solo (jestem typem zbieracza/badacza, nie mam ochoty byc poganiany przez innych lub zmuszany do jak najszybszego zapieprzania do przodu byle tylko skonczyc jak najszybciej). Jak dotad multiplayer w AC nie bardzo sie sprawdzal (to co bylo w Unity to wg mnie porazka).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX