UPC przeprasza i wycofuje się z żądania 400 tys. zł. od emeryta za zalaną serwerownię

Po nagłośnieniu sprawy emeryta z Mińska Mazowieckiego, który w wyniku awarii przewodu ukrytego pod wanną zalał serwerownię firmy telekomunikacyjnej, UPC wycofała się z żądania zapłaty. Wcześniej firma wyceniła swoje straty na 400 tysięcy złotych.

Michał Fura z biura prasowego UPC w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl odniósł się do sprawy nagłośnionej przez program "Interwencja" Polsatu:

Uszkodzeniu uległ sprzęt sieciowy, instalowany blisko klientów, niezbędny do świadczenia usług szerokopasmowych. Spółka podjęła kroki zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia odpowiedzialności. W tym celu zwróciliśmy się również do lokatora mieszkania, z którego nastąpiło zalanie. Po zapoznaniu się z jego stanowiskiem przekazaliśmy mu informację, że nasze pismo nie ma charakteru wiążącego i zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować wobec niego dalszych działań. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji.

Mińsk Mazowiecki. Kosztowna awaria przewodu za wanną: uszkodzone serwery UPC i żądanie zapłaty 400 tysięcy złotych

W sierpniu emeryt wynajmujący mieszkanie w Mińsku Mazowieckim zauważył, że spod wanny przecieka woda. Jak się okazało, winny był uszkodzony przewód znajdujący się za wanną. Niestety w wyniku awarii zalane zostały pomieszczenia poniżej lokalu emeryta. Jedno z mieszkań było wykorzystywane przez firmę UPC jako serwerownia.

W październiku emeryt otrzymał od UPC wezwanie do zapłaty 400 tysięcy złotych za zniszczenie serwerowni. - Lokator nie odpowiada za instalację zabudowaną, która jest w mieszkaniu. Trzeba by się zastanowić, czy odpowiada za nią właściciel, a może firma, która przeprowadzała remont, może spółdzielnia mieszkaniowa, a może producent rury - wyjaśniała jednak w rozmowie z Polsatem adwokat Beata Siemianiako.

Więcej o:
Komentarze (12)
UPC przeprasza i wycofuje się z żądania 400 tys. zł. od emeryta za zalaną serwerownię
Zaloguj się
 • kac

  Oceniono 2 razy 2

  Dzięki sprawie, wszyscy mogli się dowiedzieć jak wyglądają w praktyce "serwerownie" UPC.

 • nabbuko

  Oceniono 1 raz 1

  Nie powinno być wam przykro, tylko wstyd!

 • obrazony2x

  Oceniono 3 razy 1

  UPC nie miało ubezpieczenia na serwerownię? No, no liski chytruski :(

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Serwerownia zmieściła się śmiało pod kielichem rury kanalizacyjnej.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  UPC wprowadzi nowy internet: przez wod-kan. Upload przez kanalizację, download przez wodę. Cookies, trojany, backdoory i inne atrakcje prosto do kibla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX