Twierdzili, że w ministerstwie są nieprawidłowości. "Premier jest wściekły"

W listopadzie w mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia o raporcie piętnującym poważne nieprawidłowości w Ministerstwie Finansów. Autorzy dokumentu, wysoko postwawieni urzędnicy resortu, mieli oskarżyć innych o sprzyjanie mafii. Dziś w MF już nie pracują. Jakie są kulisy ich odejścia? Dotarł do nich "Puls Biznesu".

Pod koniec listopada do mediów przedostał się raport czterech urzędników Ministerstwa Finansów, którzy alarmowali o nieprawidłowościach, do których dochodzi zarówno w resorcie jak i Krajowej Administracji Skarbowej.

Raport, który trafił zarówno do premiera Mateusza Morawieckiego, jak i niektórych mediów, jest - co wiemy z nieoficjalnych przecieków - pełen poważnych oskarżeń. Pracownicy rządowych instytucji mieli bowiem, zdaniem twórców dokumentu, wspierać i chronić mafie vatowskie, ułatwiać wyłudzanie podatku. W raporcie padają konkretne nazwiska wysoko postawionych urzędników.

>>> Zobacz także: Opozycja nie szczędzi rządowi ostrych słów w związku ze sprawą Mariana Banasia

Dziś wiemy już, że wszyscy czterej urzędnicy, którzy podpisali się pod raportem, nie pracują w Ministerstwie Finansów. Jak już pisaliśmy wszyscy autorzy raportu oskarżającego dostali od ministerstwa ultimatum: przeprosiny, albo dymisja. 

"Złote resortowe dzieci" zwolnione z resortu

Jak podkreśla "Puls Biznesu" twórcy kontrowersyjnego raportu nazywani są "złotymi dziećmi". Do ministerstwa ściągnął ich bowiem Mateusz Morawiecki. Cała czwórka ma spore osiągnięcia - jeden z autorów raportu stworzył na przykład algorytm ułatwiający wykrywanie wyłudzenia VAT, inny stał za mechanizmem Split Payment, który utrudnia nieuczciwym podmiotom wyprowadzanie podatków. Trudno im zatem zarzucić, by nie wierzyli w sens "dobrej zmiany".

"Premier jest wściekły"

Zgodnie z informacjami, do których dotarł "Puls Biznesu" zwolnienie pracowników Ministerstwa sprawiło, że "premier jest wściekły". Pozbycie się kluczowych dla kwestii podatkowych pracowników, może sprawić trudności w spełnieniu obietnic rządu - pisze gazeta.

Czytaj też: Marian Banaś przekazał dymisję nieformalnie. Oficjalnie nigdy jej nie było. Wypłynęły zdjęcia

"Według jednej narracji mamy do czynienia z działaniami służb, które chcą zdyskredytować sygnalistów, żeby przykryć niewygodne fakty. Według drugiej -  kierownictwo KAS jest bez zarzutu, a raport jest elementem typowych rozgrywek korporacyjnych „pod nowego szefa”, zaś jego autorzy to donosiciele" - wyjaśnia w rozmowie z "Pulsem Biznesu" anonimowy przedstawiciel resortu finansów.

Więcej o:
Komentarze (127)
Twierdzili, że w ministerstwie są nieprawidłowości. "Premier jest wściekły"
Zaloguj się
 • ok-cham

  Oceniono 56 razy 56

  W mafijnym państwie PiS każdy każdego chce zdyskredytować. To jedyny sposób zwrócenia na siebie uwagi prezesa. Albowiem tylko ludzie, którzy knują, ryją i zdradzają się nawzajem, są w jego oczach coś warci jako pożyteczni idioci.

 • pardonsik

  Oceniono 44 razy 44

  Banasie, Pawłowicze, Piotrowicze, Przyłebskie ( TW Wolfgangi ) , TW Kazimierze KUJDA ( dwie wieże - Kaczyński Tower i defraudacje ) , codzienność ... i do tego NBP z ruby z dwórkami za 70 patoli na miesiąc - i pryszcz z KNF zamiast za kratkami się opala ... Nienormalność staje się normalnością w naszym kraju.

 • czechy11

  Oceniono 33 razy 33

  Słup Morawiecki udający premiera nie panuje nad niczym. Cały ten partyjny burdel rozłazi się w PiSdu na oczach gdzie reżimowe hieny i Zlodxieje z Dojnej Zmiany zagryzają się o koryto.

 • marymania

  Oceniono 31 razy 29

  To już zostało opisane w literaturze i pokazane w filmie. Tak się dzieje kiedy rodzina Corleone załatwia swoje porachunki z rodziną Tattaglia. Jedni i drudzy to mafia.
  Dla zwykłego obywatele to zupełnie bez żadnej różnicy. LOL

 • marywil2012

  Oceniono 28 razy 28

  To się nazywa mafia. Tu nie co upiększać. Durnie wybrały przestępców, którzy nimi teraz rządzą....

 • alpepe

  Oceniono 34 razy 28

  Dobrze dobrze, niech się gryzą, bo niestety Boga nie ma i nie ma co liczyć na Boską sprawiedliwość.

 • lblblblb

  Oceniono 27 razy 27

  Jakuza, Camorra, Ndrangetta, Sinaloa, Dobra Zmiana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX