Komentarze (214)
Chcieliśmy odkupić część polskiego długu, ale wyszło słabo. Mało kto chciał go nam sprzedać
Zaloguj się
 • alojzy132

  Oceniono 60 razy 54

  hahaha pierw powinni odkupic a potem sie chwalic. A tak to nagadali sie, naplanowali, plany, makiety, wykresy, powerpoint a tu lipa. dług nie skupiony. A 6% to wg mnie drogo i to w dolarach.

 • rpa2

  Oceniono 39 razy 35

  jak zwykle wieklkie gow....o z rozgłoszonych cudów....jak on rządziłw tym bzwbk..pewni ebył jak andrzejek

 • wadp21

  Oceniono 9 razy 9

  Morawiecki to jest chyba największy nieudacznik tego nieudacznego rządu. Jakiekolwiek prognozy , plany czy przewidywania tego Pana z gruntu się rozmijają z rzeczywistością. Wszelkie prognozy wzrostu PKB , rozruszania gospodarki , działanie programu 500+ (kobiety odchodzą z pracy dla pieniędzy z programu zamiast pracować jak planował Morawiecki) rozmijają się potem z rzeczywistością. Mimo rad i krytyki ekonomistów i praktyków ten mitoman nie słucha nikogo tak jak PIS. Żadnych refleksji , żadnych wątpliwości. Tak zachowują się ludzie głupi. I on taki właśnie jest. Głupi , niedouczony , bez talentu. Ale za to z ogromnymi ambicjami i ideologicznym zacietrzewieniem i zawziętością. Typowy PISbolszewik

 • ovo_sapiens

  Oceniono 12 razy 8

  Coś tu jest nie tak... jakby odkupili za miliard to oszczędzilibyśmy kilkaset milionów, ale jak odkupili za 650mln (czyli 65% planowanej kwoty) to oszczędzimy tylko 61mln? Ktoś tu kończył szkołę po reformie oświaty. A jeśli USD spadnie w ciągu kilku lat do 3,50PLN to ile straciliśmy?

 • qqladisco

  Oceniono 7 razy 7

  Gdyby polski rzad naprawde chcial skupic obligacje to by sie tym zawczasu nie chwalil. Chodzilo moim zdaniem wylacznie o pokazanie ze nasze obligacje sa "znakomita lokata kapitalu" i ze na tle innych zadluzonych wygladamy "dobrze" po to zeby zadluzyc Polske jeszcze bardziej. Zadluzenie samo w sobie nie jet zle pod warunkiem, ze te pieniadze sa zuzyte na inwestycje, ktore nie tylko sie zwroca ale jeszcze przyniosa zysk, badz na rozwoj infrastruktury, ktory tez napedzi gospodarke. Niestety Polska pozycza pieniadze glownie na zaspakajanie doraznych potrzeb co oznacza, ze sa one przejadane i nie przyniosa w przyszlosci zyskow pozwalajacych je splacic. W rezultacie kolejne kredyty sa zaciagane po to zeby splacic poprzednie. Rzadzacy nie przejmuja sie tym zbytnio bo kiedy bedzie trzeba je zaczac splacac wtedy u wladzy bedzie juz ktos inny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX