Komentarze (180)
Polska w tym roku musi wykupić z rynku swój dług za ponad 87 miliardów złotych
Zaloguj się
 • kartownik

  Oceniono 85 razy 69

  Za rządów PO Węgrzy musiały płacić odsetki od długu ok 1% wyższe niż Polska. Teraz płacą ok 1,3% niższe niż Polska. Kompletnie zbankrutowana Grecja płaci odsetki tylko niecały 1% wyższe niż Polska. prawie zbankrutowana Portugalia (ponad 130% zadłużenia) płaci odsetki od długu 1,4% niższe niż Polska. Ale stać nas 40 letnich emerytów, miliardowe dotacje do kopalń węgla, najwyższe, poza WB, wydatki na wojsko, przekopanie Mierzei Wiślanej na potrzeby żaglówek, dotowanie Ukrainy i wiele innych. Tylko wydatki na naukę mamy prawie najniższe w Europie.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 45 razy 35

  Jakie zdanie na ten temat mają przedewszystkim młodzi obywatele naszego KRAJU, przecież to na nich,, spadnie,, głównie spłata tego niesamowicie rosnącego długu? Do czego prowadzi takie zarządzanie POLSKĄ? Warto to przemyśleć.

 • ks-t

  Oceniono 25 razy 17

  To działa tak że odsetki od długów są równe całemu deficytowi. Czyli gdyby nie było długów to nie trzeba by zaciągac nowych. Ten rząd zadłuża kraj rekordowo szybko. Poprzednie też lekką ręką brały kredyty. A dział to tak: jak jest inflacja 3% to Państwo kradnie po 3 % ze wszystkich prywatnych oszczędności. Mniej mamy na kontach, w funduszach emerytalnych itp. Zmniejszają się szanse nasze i naszych dzieci bo tych długów do "zrolowania" musi byc więcej i więcej. Dawno temu Izraelici wymyśłili coś takiego jak "rok święty" Wypadał mniej więcej co 50 lat. I wtedy Bóg wymagał darowania długów. Jakiś taki reset przydałby się w świecie bo inaczej te długi zostaną skasowane przez światową wojnę.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 7 razy 5

  Splacanie dlugow dlugami. To jest jakies pisie perpetum mobile.

 • Marek Zywer

  Oceniono 4 razy 4

  Mickiewicz Adam: "szlachta na koń siędzie, szabli dobędzie i jakoś to będzie"

 • justas32

  Oceniono 6 razy 4

  Wspaniale - w tym roku musimy spłacić tylko 180 mld złotych. Banki z chęcią nam pożyczą. Czy ktoś myśli o zlikwidowaniu długu ? Nikt. Ręce opadają ...

 • droch

  Oceniono 8 razy 4

  A Partia na to: Skończyły się czasy, w których międzynarodowa finansjera mówiła, co Polska musi zrobić!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 4

  nie spłacamy pieniędzmi podatników ale wyczarowujemy je z worka..I problemu nie ma...

 • ppsmania

  Oceniono 10 razy 4

  Wczoraj prezydent Orban byl w Niemczech cos wyplakac a w polskiej prasie ani slowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX