Nowy Crafter - 5 razy najbezpieczniejszy

Od producentów samochodów wymagamy dzisiaj, by ze szczególną uwagą podchodzili do kwestii bezpieczeństwa. Jak w tym względzie wypadli inżynierowie Volkswagena, którzy zaprojektowali nowego Craftera? Sprawdźmy!

1. Tempomat ACC i system „Front Assist”
Tempomat ACC z systemem „Front Assist” nie tylko podnosi komfort pracy kierowcy, ale również zwiększa bezpieczeństwo transportu. Układ utrzymuje zadaną prędkość i dodatkowo dostosowuje ją do pojazdu poruszającego się przed nami, zachowując wybrany przez kierowcę dystans.

2. Asystent zmiany pasa „Side Assist” i ostrzeżenie o zjechaniu z pasa „Lane Assist”
W drodze powrotnej po ciężkim dniu pracy, nietrudno o chwilę nieuwagi. W nowym Crafterze taka chwilowa dekoncentracja ujdzie nam najpewniej na sucho. Gdy spróbujemy wjechać na pas ruchu, po którym porusza się inny pojazd, otrzymamy ostrzeżenie w lusterku bocznym. Gdy zaś w sposób niekontrolowany zjedziemy z naszego pasa ruchu, auto samodzielnie wykona ruch kontrujący kierownicą i wyemituje ostrzeżenia dźwiękowe i wyświetli komunikat na ekranie komputera pokładowego.

3. Asystent jazdy przy bocznym wietrze
Elektroniczny System Stabilizacji Toru Jazdy (ESP) wykrywa trudne sytuacje na drodze i odpowiednio na nie reaguje. W nowym Crafterze system ESP jest bardzo rozbudowany i obejmuje m.in. asystenta jazdy przy bocznym wietrze. Silne podmuchy podczas szybkiej jazdy po autostradzie mogą stanowić poważny problem. W takich sytuacjach asystent jazdy przy bocznym wietrze automatycznie przyhamuje pojazd.

4. Asystent parkowania „Park Assist” i ostrzeżenie przed pojazdami z tyłu „Rear Traffic Alert”
Parkowanie równoległe nowym Crafterem to bułka z masłem. Po wrzuceniu wstecznego biegu system przejmuje kontrolę nad kierownicą, a prowadzący operuje tylko pedałami gazu, hamulca i sprzęgła.

Nowy Crafter wspomaga nas nie tylko podczas parkowania, ale także gdy wyjeżdżamy z miejsca parkingowego. Gdy zbytnio zbliżymy się tyłem do jakiegoś pojazdu, lub jakieś auto niespodziewanie pojawi się w pobliżu, kierowca zostanie zaalarmowany przez system „Rear Traffic Allert”, a w razie braku reakcji automatycznie uruchomi się hamulec.

5. Asystent cofania z przyczepą „Trailer Assist”
To absolutny hit. System ten automatycznie zaparkuje auto z przyczepą. „Trailer Assist” poradzi sobie nawet z podjazdem pod rampę załadunkową.

Pod względem zastosowania nowoczesnych technologii wspomagających bezpieczeństwo kierowcy i pojazdu, nowy Volkswagen Crafter może konkurować z limuzynami i SUV-ami klasy premium. W segmencie aut użytkowych Crafter nie będzie miał godnego rywala.

VWVW Crafter

 
Więcej informacji na temat nowej odsłony Volkswagena Craftera można znaleźć na stronie: http://the-new-crafter.com/pl/pl/home.html