5 aplikacji, którymi możesz monitorować swoje zdrowie

Robert Kędzierski
Monitorować swoje zdrowie za pomocą smartfonu? Tak, to możliwe. I całkiem wygodne.

Tematyka związana ze zdrowiem i prawidłowym trybem życia stała się w ostatnich latach jedną z najważniejszych kwestii. Producenci smartfonów i systemów mobilnych zdali sobie sprawę, że technologia pozwala już na trwałe monitorowanie naszych ciał, aktywności. Nie brakuje też aplikacji, które to ułatwiają.

Google Fit - wszystkie dane w jednym miejscu

Google FitGoogle Fit Fot. Google

Jednym z takich kompleksowych rozwiązań jest Google Fit. Aplikacja zbiera dane nie tylko z urządzeń takich jak inteligentne opaski czy zegarki. Analizuje też informacje ze wszystkich aplikacji w smarfonie. Jeśli więc zamówimy za jego pomocą pizzę Fit przypomni nam jaki ma to wpływ na nasze zdrowie.

Projekt Google tworzy bardzo dokładne statystyki naszych zachowań dzięki czemu możemy mieć większą kontrolę nad naszym życiem. 

S Health - dbaj o zdrowie

S HealthS Health Fot. Samsung

Aplikacja stworzona przez Samsunga jest rozbudowanym narzędziem monitorującym nasz stan zdrowia. Analizuje nasze codzienne zachowanie i nawyki. S Health sprawdza czy nasza aktywność fizyczna jest na odpowiednim poziomie, analizuje nawet poziom spożytej kofeiny czy kalorii. Wszystko po to, by uświadomić nam wszystko to, co ma wpływ na nasze zdrowie. Aplikacja współpracuje z inteligentnymi urządzeniami Samsunga.

iCare monitor zdrowia - badaj się smartfonem

iCareiCare Fot. Google

Pomocne narzędzie, które pozwoli sprawdzić doraźnie tak istotne parametry jak ciśnienie krwi, puls, saturację tlenem. Za pomocą aplikacji zbadamy nawet słuch i wzrok. 

Oprócz tego iCare zabiera spory zbiór ćwiczeń, dzięki czemu możemy nie tylko monitorować zdrowie, ale lepiej o nie dbać.

Menedżer zdrowia - złe nawyki pod kontrolą

Menedżer zdrowiaMenedżer zdrowia Fot. Google

 

Ta aplikacja spogląda na monitorowanie naszego zdrowia w nieco inny sposób. Po pierwsze jako nieliczna pozwala wprowadzać dane związane z paleniem tytoniu i piciem alkoholu. Oprócz tego raportuje tak istotne informacje jak poziom BMI, ilość spożytych płynów, czy ciśnienie krwi. Wbudowane w Menedżera plany ćwiczeniowe pozwolą poprawić formę.

Lifelog - sprawdź poziom stresu

 

Aplikacja stworzona przez Sony oprócz standardowych możliwości oferowanych przez monitory zdrowia potrafi też kilka innych rzeczy. Najważniejsza to analiza poziomu stresu. Na podstawie naszych zachowań, albo np. ilości snu i odpoczynku, Lifelog tworzy wykres prezentujący nam poziom naszego napięcia.

Zaletą aplikacji jest możliwość łatwego kontrolowania wielu rodzajów aktywności: ilości przebytych kroków, kilometrów przejechanych na rowerze, godzin snu, ilości spożytych kalorii czy czasu spędzonego w samochodzie. 

Do Lifeloga dostęp mamy za pomocą aplikacji mobilnej i strony. To poprawia komfort korzystania z narzędzia. 

Więcej o:
Komentarze (6)
5 aplikacji, którymi możesz monitorować swoje zdrowie
Zaloguj się
 • hajaszek

  Oceniono 6 razy 6

  a jutro pracodawca i zus zainstalują nam taką miłą apkę

  i powiedzą Ci, że jesteś zdrowy jak koń bo telefon tak mówi i żadne chorobowe ani inne renty Ci się nie należą
  albo nie przyjmą Cię do roboty bo za często kaszlesz
  a skąd pracodawca to będzie wiedział ?
  z takiej fajnej apki

  i pozostanie już tylko survival na bezludziu

 • jakis_gosc01

  Oceniono 4 razy 2

  U mnie na telefonie była fabrycznie preinstalowana aplikacja tego typu. Po pierwszym uruchomieniu telefonu od razu z niego wyleciała. Na cholerę mi takie g....?

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 2 razy 0

  - cześć, jak zdrowie?
  - poczekaj, sprawdzę w smartfonie.

 • atreidespl

  Oceniono 1 raz -1

  A gdzie np. bardzo popularny MyFitnessPal?

 • adamschodowy

  Oceniono 3 razy -1

  Jakoś w 2000 roku próbowałem namawiać jakąś laskę z motoroli (taki kontakt było wtedy najłątwiej znaleźc w necie) by wybadałą lub skierowąła mni edo kogoś, kto może ocenić pracochłonnośc wdrożenia do komórki funkcjonalności pozwalajacej mnitorować z przyzwoita rozdzielczością (a niekoneicznie dokładnoscią) temperaturę ciała, bo sporo osób nosi komórki w kieszeni a już wtedy popularyzowały się baterie litowe i telefony miały termometry. może nie zrozumiała, może jej si e nie chciało, w każdym razie pomysł się nie przebił. A slużyłoby to jako bardziej niż zwykle dokładny "kalendarzyk małżeński" (wiem wiem, są lepsze metody) czyli określało przebieg cyklu temp ciałą więc też i płodności u kobiet i tym samym budowało prognozy na najbliższe dni. Bo temperatura ciała mieści się w dość wąskim okienku więc całkiem realne byłoby rozpoznanie czy komórka aktualnie jest blisko ciała czy np na stole, a do zebrania kompletu miarodajnych danych wystarczyłby już kwadrans noszenia komórki w kieszeni dziennie. zaś po np 2 cyklach i później filtrowanie i uzupełnianie danych stawałoby się znacznie bardziej łatwe i precyzyjne. oczywiście dizklejmer, zabawka, grupka pilotażowa, poprawki na dane z kalendarza, zegara, strefy czasowej i może geo. nowa karta sim - uwaga potencjalnie nowa użytkowniczka, itd, itp. poza polską skuteczna antykoncepcja jest niezmiennie legalna i ma się świetnie, ale u nas chyba znowu robi sie rynek na kalendarzyki małżeńskie więc rzucam tutaj ten pomysł, tworzenie własnych apek na komórki weszło już pod strzechy więc jeśli macie garstkę sióstr, żon, kochanek jako dobre źródło danych testowych to bierzcie i jedźcie na tym wszyscy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX