Komentarze (69)
"Wcześniej czy później nastąpi wzrost podatków. Nie ma innej możliwości". Rozmowa z Markiem Belką
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 3 razy 1

  Ale po co o tym mówić?
  Każdy, kto ma trochę oleju w głowie sam do tego dojdzie, prawda, panie Belka?

 • john water

  0

  Należało spodziewać sie czegoś więcej niż popisywania się wiedzą deklaratywną A gdzie wykazanie się wiedzą procedualną ? czyli co należałoby zrobić w istniejącej realnej sytuacji w świecie i w Polsce ŻAŁKO

 • leszekkrzysztof

  0

  w uzupełnieniu
  Sytuację długu publicznego pokazuje rating - najniższy w krajach regionu! I różnica rentowności w stosunku do Niemiec i Czech. W przypadku Niemiec było to dawniej 300 bp (na przełomie wieków).
  Inaczej mówiąc - równia pochyła.
  Leszek Klukowski
  relegowany z długu w 2006 r.

 • mariuszdd

  Oceniono 6 razy 0

  A może w czasach PO trzeba było takie 500 plus zrobić? Tylko że znów wszyscy zapominamy o nieodpowiedniej polityce podatkowej PiS w latach 2006-2007, kiedy w czasie bardzo szybkiego wzrostu gospodarczego obniżyliśmy podatki, bo składki na ZUS to też podatki - o 2,5 proc. PKB. To dwa razy więcej niż teraz kosztuje "500 plus"! I to było podstawowym powodem, dla którego najpierw udało nam się przejść kryzys tak zwaną suchą nogą, ale potem minister Rostowski musiał stabilizować finanse"
  Sam sobie ta Belka zaprzecza i w sumie kłamie .
  PO i jego pociotki podwyższyliby ZUS ;) a łgali ze obniżyliby ZUS gdyby doszli do władzy he he

 • 48paka

  Oceniono 6 razy 0

  Banki mają przestać kraść. Kredyt we frankach jest tego najlepszym przykładem. Poprawi się, ale bankierow trzeba posadzic za okradanie obywateli. Rząd PiS upadnie jesli tego nie zrozumie.

 • the_foe

  Oceniono 1 raz -1

  to są, do pewnego stopnia, bajki. Przecież w USA nie znika produkcja, wrecz przeciwnie, rosnie uzbrojenie technologiczne miejsc pracy. To powoduje wzrost konkurencyjności gospodarki. Czyli de facto zmniejszenie zapotrzebowania na zasoby (w tym zasób pracy). Tu nie ma opcji na jakieś zrównoważenie. Bo najlepiej jakby w ogole do zaspokojenia popytu nie używać pracy.
  Trump proponuje odejscie od linii zapoczątkowanej za Cartera i zintensyfikowanej za Reagana. De facto chce powrotu do izolacjonistycznego i interwecjonistycznego programu GOP z czasów Eisenhowera. W praktyce oznacza to ograniczenie konkurencji poprzez cła zaporowe. IMO bez głębokich prawnych zmian regulacyjnych nie jest to mozliwe. A mało możliwe, ze Trump jest w stanie do tego znlezc większosc w Kongresie.

 • fidogucio

  Oceniono 1 raz -1

  Wcześniej czy później każdy z nas umrze . Czy ja już mogę być płemiełem ?

 • nieudonek

  Oceniono 1 raz -1

  Kto to jest Marek Belka, bo jakoś mnie amnezja dotkła jak tych ciooli jemu podobnych przed Komisją ds Amber Gold.

 • nieudonek

  Oceniono 3 razy -1

  Po ostatnich "występach"przed komisją powinien zgłosić sie na casting w Tworkach. Ma wielkie szanse.

 • foreks

  Oceniono 7 razy -1

  A to nie nie Tusk najwiecej podniosl podatki, bo zaraz bedzie 10 lat, jak mamy wyzszy VAT, czyli najwiekszego z wszystkich podatkow konsumenckich?

 • year68

  Oceniono 4 razy -2

  Belka nie znasz się, to już od roku się dzieje poprzez podnoszenie opłat, nakładanie nowych i inflację. Inflacja powoduje wzrost cen, a to z kolei wyższe wpływy z podatków. Rok temu pisałem, że na 2016 była kasa z poprzedniego planu plus z aukcji za LTE. Na ten rok z zaniżania kursu waluty i pośrednie podatki, oraz sprzedaży obligacji. W 2018 będzie już problem... a do tego próg 55% PKB, będzie kradzież OFE. Kolejne lata wzrost podatków , Katastralny, konfiskata oszczędności jak na Cyprze. Im nie zależy na Polsce, tylko na zemście.

 • leonleonidas

  Oceniono 5 razy -3

  Bloomberg o Belce: najgorszy szef banku centralnego w Europie.

  Europe's Worst Central Banker:
  www.bloomberg.com/view/articles/2014-06-20/europe-s-worst-central-banker

  Tyle w temacie. Ten gosc nie jest zadna miara. Jest miernota.

 • notremak

  Oceniono 15 razy -3

  Za 30 lat nikt o pissie pamiętać już nie będzie, natomiast będziemy (będziecie, bo ja już chyba nie...) musieli spłacać długi zaciągnięte przez kaczą bandę, m.in. na 500+. A jak nie my/wy, to nasze/wasze dzieci i wnuki, przeklinając przy okazji wyborców pissu.
  Pamiętajcie o tym!

 • pavise

  Oceniono 15 razy -3

  Podatki wzrosną bo rząd wydaje pieniądze lekką ręką? K...A za PO poszybowaly podatki do góry, zadłużenie wzrosło dwukrotnie o kilkaset milardow złotych, a byli tacy oszczedni i gospodarni.... podobniez.

 • bazyli_bazyli

  Oceniono 8 razy -4

  Oj tam oj tam. Ciekawe, że cała Unia płaci zasiłki na dzieci, nawet uchodźcom a Polska nie może. Prawda Panie Belka jest taka, że Kaczafi dał ludziom to czego wy skąpiliście i nie macie do obiecania nic więcej. Obiecania bo dać na pewno nie dacie. Sajonara Szoguny

 • range.b

  Oceniono 8 razy -4

  Mhhhh popularność Pani Marine Le Pen wzięła się z gospodarczego awansu Chin i z tego samego powodu Polska mrozi od lat płace, opodatkowuje wielokrotnie obywateli i de facto niszczy "drobną" przedsiębiorczość. To gdzie ten gamoń wykłada?

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 13 razy -5

  Cóż, rządzą naszym krajem komuniści więc to dobrze skończyć się nie może...

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 7 razy -5

  Eh, gdyby mocodawcy stonogi nie ujawnili dilu przy ośmiorniczkach, NBP dodrukowałby kasy, platforma kupiła za to jakiegoś spektakularnego misia i ludzie nawet by nie zauważyli, że mają mniej pieniędzy. A tak, podnosić podatki? To takie prymitywne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX