Komentarze (521)
Balcerowicz: Odsunięcie PiS od władzy jest konieczne, bo będziemy mieli PRL, tyle że w narodowo-katolickim sosie [WYWIAD NEXT+]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • w11mil

  Oceniono 18 razy 6

  Zadziwia mnie tupet Pana Profesora. Jego mądrości były wprowadzane w życie, przetestowaliśmy je na własnej skórze, polska gospodarka odczuwa to do dzisiaj. Niw wykluczam jednak, że, podobnie jak p. Wałęsa, uwierzył w swój geniusz.
  Powoływanie się na KOR przez byłego pracownika Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR jest jednak gorszące.

 • unterhose

  Oceniono 18 razy 6

  Konkluzja jest jedna, wszystko co prywatne jest cacy, gdyż posiada certyfikat zaufania. Państwowe jest be, gdyż koresponduje z polityką społeczną. Gdzieś lata temu Panie Balcerowicz, przeczytałem jak to 80 działek przeciwlotniczych Boforsa, w sierpniu 39 wysłano statkiem do Szwecji. 1 września wybuchła wojna, te działka mogły bronić polskiego nieba. Ale umowa firmy prywatnej jest święta. Jest Pan żenujący, ze swymi wywodami. Analiza pańskich poczynań w Polsce jest oceniana negatywnie również na zachodzie.

 • zuuuraw

  Oceniono 20 razy 6

  "Narodowo-katolicki", taaak, towarzyszowi Balcerowiczowi, byłemu lektorowi KC PZPR, komunistycznej partii, jak ją określił trafnie Leszek Moczulski - "Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji", takie zestawienie musi irytować.
  Wszystko co narodowe czy katolickie szczególnie obce i wrogie jest pismakom z żydowskiej gazety dla Polaków, nic dziwnego że tak lansują tego starego komucha.

 • ciuciumorales

  Oceniono 18 razy 6

  Niezawisle sady? A pamieta Pan pomrocznosc jasna syna Walesy? Zreszta, kazdy kto mial do czynienia z polskimi sadami wie jak dzialaja.

 • piopon

  Oceniono 13 razy 5

  Musi odejść!!!

 • lont12

  Oceniono 9 razy 5

  "im więcej państwa w bankach tym większe ryzyko kryzysu bankowego"- NIEPRAWDA! Około 2009 wybuchł kryzys bankowy w USA i państwo USA musiało wkroczyć żeby ratować banki. Pan Balcer do Brazylii!!

 • stary.gniewny

  Oceniono 11 razy 5

  Do tej pory narracja profesora była taka, że najlepiej gdyby wszystkie prace była na akord, po cenach rynkowych czyli za grosze. Kto nie pracuje ten nie je. Z zebranych podatków trzeba pomagać zagranicznym inwestorom (przekazywać im za darmo działki, uzbrajać je, dociągać komunikację, płacić za nich pracownikom wynagrodzenia i na możliwie najdłuższy okres zwalniać od podatków) - wszystko po to, żeby powstała fabryka high-tech w której praca polega na przykręcaniu 4 śrubkami obudowy do reszty. Jakiekolwiek zasiłki, wszystko jedno, na dzieci, na cokolwiek, choćby złotówka to SOCJALIZM!!! SOCJALIZM!!! Pouciekają inwestorzy!!!
  Ale teraz... ciekawe jaką woltę umysłową wykona pan profesor żeby wykazać że fundowanie dziesięcioleciami socjalu milionom "inżynierów" i "neurochirurgów" jest dla nas ubogaceniem.

 • Marek Noc

  Oceniono 11 razy 5

  Dzień w gazecie rozpoczęty.
  Zaczeli od najazdu na Pis słowami Balcerowicza.
  Teraz jeszcze pismaki wspomną o Bierdoniu jaki jest cudowny. Najlepszy kandydat na prezydenta według nich.
  Następnie pismaki poględza o Chajzerze i jego nieżyjącym dziecku.
  Potem zobaczymy tutaj o uchodźcach jacy to mili są i że to w większości dzieci i sieroty.
  Następnie że na rynku pracy nie ma pracowników polskich i trzeba zatrudniać ukraińców

 • zbanowany_saves_wraca

  Oceniono 19 razy 5

  Niech pan wraca chłodzić gospodarkę. Może tym razem nikt się nie powiesi z powodu pułapki kredytowej?

 • lazy_bones

  Oceniono 9 razy 5

  Ten człowiek utknął mentalnie w latach 90' i forsuje 'swoje mądrości' w oparciu o bezrefleksyjny zachwyt nad zachodem, zupełnie ignorując jego choroby...

 • bilinski53

  Oceniono 17 razy 5

  Ten Osiołek na usługach UBEKÓW........tak sterował aby przy pomocy jego "genialnych posunięć gospodarczych" to oni się nażarli do syta.........ci z czołówki mają teraz mieszkania na Manhattanie i domy w Hampton s, po kilkanaście milionów dolarów za sztukę........a on tam jeździ i go fetują kolacyjkami i darmowymi pobytami.

 • bergwrc

  Oceniono 19 razy 5

  Ten śmieć gospodarczy chce uczyć ekonomii, pajac na gumce i nieudacznik, wszystko co mógł super......c to spierd......ł, wypadł z gry i całe szczescie

 • pisdode

  Oceniono 14 razy 4

  Balcerowicz zawsze z uporem maniaka schładzał polską gospodarkę i aplikował terapię szokową zresztą z fatalnym skutkiem. Z uporem maniaka krytykował Czechy za to,że terapii szokowej nie zastosowały i wielkrotnie wieszczył katastrofę w gospodarce czeskiej.Wg niego tylko terapia szokowa miała zagwarantować sukces.Tymczasem Czechy nie przeżyły żadnej katastrofy,oszczędności Czechów nie zostały puszczone z dymem a od lat mają śladowe bezrobocie .Polska we wskaźnikach per capita ciągle jest z tyłu za Czechami.Taki to z niego "ekonomista". A ponadto wyprodukował takich swoich następców jak Petru i Rzońca,którzy dostarczają publiczności niezłego ubawu.

 • bat_na_tuskomatolki

  Oceniono 12 razy 4

  Hłe, hłe, rozmowa głupszego z jeszcze głupszym... Znkomita! Miód mailina, Więcej takich, a PiS będzie rządził do 2031 roku.....

 • syriana81

  Oceniono 8 razy 4

  Nie po to wszystko oddał za bezcen żeby teraz to repolonizować!!!

 • Te Pe

  Oceniono 6 razy 4

  Skoro tych pieniędzy w budżecie nie ma ale jednak ludzie je dostają to albo dostają fałszywe pieniążki albo ktoś kłamie.

 • bonifacy_40

  Oceniono 6 razy 4

  Profesor a oszust i łajdak !
  Dla mnie już nie ważne co PIS zrobi , zawładnie czy nie , natowmiast najważniejsze żeby tacy ludzie jak ten profesor i całe PO już nigdy więcej nie mogli decydować w Polsce o tym jak mam żyć .

 • mczes57

  Oceniono 8 razy 4

  Balcerowicz nie może się doczekać kiedy gospodarka legnie.Ale fakty tego nie przewidują. Nie może zrozumieć ,że coś może działać bez jego udziału.

 • wiesscar

  Oceniono 8 razy 4

  przeczytalem, choc mialem tylko przejrzec bo mnie wkurza Balcerowicz,
  teraz bede sie odnosil do tego materialu,
  wczesniej dwie uwagi:
  Balcerowicz sie slizga, nie jest uczciwy w tych wypowiedziach,
  druga: panstwo prawa dla mnie to zbitka slowna, dlaczogo nie panstwo ekonomii albo panstwo obrobki skrawaniem?
  Zydzi po Holocauscie instaluja "panstwa prawa" ale jak beda krasc to tez im nie pomoze,
  i tak w panstwie prawa prawnicy widzieli co HGW wyprawia i nic, a czesc kradla z nia, i tak mozmna wymieniac Zydow gdzie bylo podobnie, to jest wlasnie panstwo prawa im.T.Mazowieckiego ktore Kiszczak przewkazal Zydom michnikowcom, czerwoni i rozowi i magdalenka oraz ssytem III RP,
  po tych uwagach bede omawial wypowiedzi Balcerowicza wklajal ustepy i pisla co o tym mysle,

 • syriana81

  Oceniono 18 razy 4

  Tuman udający profesora haha. Tak schłodził gospodarkę, że PKB spadło do poziomu Antarktydy. Natomiast najlepiej było koszernym bankierom, teraz pobudzał ukrainę, ciekawe co z tego wyniknie poza sprzedażą całego sektora państwowego.

 • m78k

  Oceniono 6 razy 4

  Trzeba bić się z "Balcerowiczem" o Polskę. Z "Balcerowiczem" jako symbolem środowiska "resortowych dzieci i wnuków". Środowisko ma inne wzorce postępowania i inne inspiracje niż polski patriotyzm. To jest wręcz środowisko, które niszczy Polskę. To są pijawki wysysające z Polski jej zasoby, jak krew.

 • tomaszmo23

  Oceniono 10 razy 4

  Zajrzalem dzisiaj na chwile do chlewu zeby zobaczyc co GWno rzucilo do zarcia swoim swiniom. Patrze, a tu STEK bzdur a'la Balcerowicz. Smacznego

 • fields1

  Oceniono 8 razy 4

  Gazwyb osiągnął tylko tyle, że ludzie już nawet nie chcą czytać tego bełkotu.

 • elemir

  Oceniono 10 razy 4

  Ten pan mógłby mieć na tyle wstydu, żeby zamilknąć.
  Cały jego „plan” polegał na rozsprzedaży kolegom, kolegom kolegów itd. wszystkiego co PRL wybudował.
  Jeśli ówczesne rządy polegały na rozdawnictwie, to jak pan profesor wytłumaczy, że eksportowaliśmy obrabiarki na Bliski Wschód, nasi inżynierowi budowali tam drogi, polskie statki zbudowane w polskich stoczniach pływały po wszystkich morzach i oceanach, a ze zbudowanych wtedy bloków, szkół i szpitali korzystamy wszyscy do dzisiaj?

  Mało tego masy upadłościowej po nieboszczce starczyło na 25 lat prezentów dla rzutkich biznesmenów z układami w służbach, sekretarzy partii i ich kolegów od wódki i firm zagranicznych (w tym państwowych jak France Telecom). Dopiero teraz ten system zaczyna się krztusić, bo już niewiele zostało do rozkradzenia (przepraszam „prywatyzacji”).

  Oszukaliście cały naród, ustawiając się wygodnie na resztę życia i jeszcze macie czelność nas pouczać?

 • gelbigel

  Oceniono 5 razy 3

  balcer właściwie bez makijażu może grac zombie

 • kolumb2

  Oceniono 5 razy 3

  Powiedział największy kanciarz i oszust....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX