Nowoczesny biznes z historią w tle. Tak zmieniono XIX-wieczne koszary

Znalezienie miejsca, które podkreśla charakter firmy i sprawia, że świadczone usługi stają się wyjątkowe, to zadanie, przed którym staje prawie każdy przedsiębiorca. Co jednak, gdy okaże się, że jest miejsce, które spełnia kryteria najemców, którzy szukają oryginalnych przestrzeni i liczą na odpowiedni standard? Wtedy warto się temu przyjrzeć bliżej.

Fort 8 to nowa przestrzeń komercyjna stworzona w XIX-wiecznych, odrestaurowanych koszarach na styku trzech dzielnic: Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa. W połowie 2019 roku zostaną tu otwarte pracownie, sklepy, restauracje. Fort otoczony jest pięciohektarowym parkiem, a tuż obok znajduje się nowe, duże osiedle mieszkaniowe.

Zabytkowa architektura, ciekawe wnętrze i dobry design to połączenie, które pobudza zmysły. Ludzie lubią miejsca, które wydają się im znajome, ale zaskakują detalami. Chcą czegoś nowego, a jednocześnie inspirującego. Przedsiębiorcy, którym zależy na podkreśleniu charakteru marki powinni rozważyć posiadanie swojego biznesu w miejscu, które cechuje architektura przyjazna, ale nieoczywista. Myślę, że Fort 8 do takich właśnie należy.

- podkreśla Aleksandra Potrykus-Wincza, ekspert w dziedzinie marketingu sensorycznego, Country Manager Mood Media Poland & Baltics. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że posiadanie  biznesu w ponad 130-letnich koszarach może być dobrym pomysłem na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Podobnego zdania jest Piotr Piotrowski, który z ulicy Złotej do Fortu 8 przenosi siedzibę firmy City Form Design zajmującej się projektowaniem przestrzeni miejskiej.

W mojej branży miejsce musi mieć to coś. To wartość dodana, której nie można podrobić. Musi być autentycznie. Do Fortu 8 przyjechałem rowerem z pobliskiego Wilanowa i podjąłem decyzję w 3 minuty. Znalazłem przestrzeń, w której nie muszę iść na kompromisy.

Na ulokowanie tu swojej pracowni zdecydowała się także Dorota Szelągowska, projektantka wnętrz, prowadząca popularne programy w stacji TVN.

Niesamowite, pełne inspiracji miejsce! Jestem zachwycona koncepcją ożywienia starych fortów i rewitalizacji pięknego parku, ale przede wszystkim otwarcia tego miejsca dla wszystkich. Stworzenia przestrzeni, gdzie można się spotkać, tworzyć, pracować, spędzać czas

- podsumowuje projektantka.

Podjęła decyzję z powodu niewątpliwych uroków tego miejsca i pomysłu na Fortu 8 zakładającego powstanie miejsca z charakterem, a jednocześnie oferującego usługi, których brakuje w tym rejonie Warszawy.

Co w środku

Fort 8 od kilku tygodni oferuje 1800 m2 przestrzeni na wynajem. Najmniejsze moduły mają powierzchnię 72 m2, a większe nawet 150 m2. Poszczególne lokale można łączyć, a standard infrastruktury technicznej jest odpowiedni nie tylko dla punktów usługowych, ale też dla bardziej wymagających działalności, jak gastronomia, czy sale ćwiczeń.

Fort8Fort8 Fot. materiały promocyjne partnera

Staranna transformacja

Fort 8 starannie przebudowywano od 2016 roku, każdy etap konsultując z konserwatorem zabytków. Dzięki temu jest to miejsce nowoczesne, które nie zatraciło swojego historycznego charakteru. Zachowano charakterystyczne, półokrągłe wejścia i klimatyczną, czerwoną cegłę. W niektórych wnętrzach odkryto oryginalny tynk z lat 80. XIX wieku. W trakcie II Wojny Światowej miejsce to było zajmowane przez oddziały niemieckie, a w PRL-u należało do Wojska Polskiego.

Po transformacji ustrojowej stuletnie koszary niszczały i zarastały coraz dzikszą roślinnością. Trwało to przez całe lata 90. i początek XXI wieku. Deweloper, który zdecydował się na odrestaurowanie kompleksu, znalazł się dopiero w 2005 roku. Prace rozpoczęły się 10 lat później, bo tyle trwało skrupulatne zdokumentowanie inwestycji i zdobycie pozwoleń.

Współpraca ze specjalistami

Inwestor już na początku prac rewitalizacyjnych  w 2016 roku powołał grupę specjalistów reprezentujących różne branże i style życia, z którą przeprowadził konsultacje społeczne. Ich celem było poznanie oczekiwań tych, którzy w przyszłości będę korzystać z oferty Fortu. Obecnie na social mediach trwa debata nad tym, co powinno się w nim znaleźć.

Głosy wydają się mieć wspólny mianownik, czyniąc z Fortu 8 miejsce spotkań na wielu płaszczyznach: rodzinnych, towarzyskich, biznesowych nad dobrą kuchnią lub kawą, skąd można czerpać inspirację i nareszcie cieszyć się tym miejscem, które po ponad stu latach po raz pierwszy otworzy swoje bramy.

Dowiedz się więcej na fort8.pl

Fort wejście wizualizacjaFort wejście wizualizacja materiały prasowe

Komentarze (6)
Nowoczesny biznes z historią w tle. Tak zmieniono XIX-wieczne koszary
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX