Najnowsze trendy w komputerach dla biznesu. Te nowości ułatwią pracę przedsiębiorcy

Mówi się, że czas to pieniądz, a w biznesie to przysłowie jest szczególnie prawdziwe. Poza czasem liczy się również niezawodność. Dlatego ważne jest, aby tak istotne narzędzie pracy, jakim jest komputer, było wydajne, miało szybki i bezpieczny system operacyjny oraz funkcje, które ułatwią wykonywanie obowiązków. Opisujemy ostatnie trendy na rynku komputerów dla biznesu.

Rośnie wydajność i pojemność dysków

Komputer dla profesjonalisty musi natychmiast wykonywać wszelkie polecenia. Nie może „dostać zadyszki” nawet przy pracy z bardzo dużymi bazami danych. Niezwykle istotne jest zatem, aby był wyposażony w wydajny procesor oraz szybki i nowoczesny dysk.

Trendem, który obserwujemy już od kilku lat, jest całkowita rezygnacja z dysków magnetycznych (HDD) i przesiadanie się na dyski półprzewodnikowe (SSD). To znacznie nowocześniejsze pamięci. Zbudowane są w oparciu o kości pamięć flash, które zapewniają minimalny czas dostępu oraz gigantyczne prędkości odczytu i zapisu danych.

Windows 10Windows 10 Microsoft

Na dodatek są bezgłośne, bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i nie wymagają przeprowadzania defragmentacji. Jeszcze do niedawna były jednak jedynie wsparciem dla tradycyjnych dysków talerzowych ze względu na niezwykle wysoką cenę w przeliczeniu na 1 gigabajt.

Od pewnego czasu obserwujemy jednak drastyczny spadek cen pamięci SSD, a producenci co i rusz prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej pojemnych modeli. Dzięki temu na jednym, ale pojemnym dysku SSD możemy magazynować już nie tylko pliki systemowe, ale również zajmujące sporo miejsca archiwa danych. A dzięki zaletom SSD szybciej zyskiwać dostęp do nawet bardzo dużych plików.

Baterie laptopów można ładować coraz szybciej

Na co jednak zdałby się szybki komputer, gdyby nie miał pojemnej baterii? Dzięki stosowaniu coraz bardziej energooszczędnych podzespołów i pojemnych ogniw, obecne laptopy dla profesjonalistów potrafią wytrzymać nawet kilkanaście godzin z dala od gniazdka.

Ostatnią nowinką, która znacząco wpływa na komfort pracy, jest technologia szybkiego ładowania stosowana przy niektórych modelach laptopów. Dzięki obsłudze tej funkcji i dedykowanej, bardzo szybkiej ładowarce, akumulator można naładować do 80 proc. w mniej niż godzinę. W bardzo krótkim czasie można więc zapewnić sobie możliwość kilku dodatkowych godzin pracy.

Nowoczesny system to niezawodne i bezpieczne środowisko pracy

Świetny komputer z pojemną baterią nie może obejść się bez odpowiedniego systemu operacyjnego. To najważniejszy program na dysku, który jest swego rodzaju pośrednikiem między człowiekiem, a maszyną. Warto zatem, aby był on szybki, niezawodny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Przerażające jest to, jak wielu użytkowników w dalszym ciągu korzysta z przestarzałych systemów operacyjnych, w szczególności niemal 10-letniego już Windowsa 7. Microsoft będzie zapewniał wsparcie rozszerzone dla „Siódemki” przez najbliższe 12 miesięcy, jednak przesiadkę trzeba rozważać już dziś.

A przejście na zdecydowanie nowocześniejszy Windows 10 wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo, ale i na komfort pracy. „Dziesiątka” jest nawet o kilkadziesiąt procent szybsza od Windowsa 7 przy identycznej specyfikacji.

Na dodatek Windows 10 w wersji Pro ma wiele funkcji niezbędnych przedsiębiorcom – m.in. wygodne szyfrowanie dysków i pamięci zewnętrznych, dostęp do zdalnego pulpitu czy możliwość połączenia się do firmowej chmury z dowolnego miejsca na planecie.

Łatwiejsze, ale wciąż bezpieczne logowanie

Wspominając o nowoczesnym systemie, nie można nie powiedzieć o technologiach zabezpieczających dostęp do niego. Niemal każdy szanujący prywatność pracownik przed odejściem od komputera blokuje system. Po powrocie do biurka jest zmuszony do mozolnego wpisywania hasła nawet kilkanaście razy dziennie.

Urządzenia 2in1 MicrosoftUrządzenia 2in1 Microsoft Microsoft

Bezpieczeństwo może jednak iść w parze z wygodą. W nowoczesnych laptopach znajdziemy bowiem skanery linii papilarnych, które szybkością działania i niezawodnością przewyższają lub przynajmniej dorównują tym stosowanym w smartfonach. Ostatnim trendem są skanery biometryczne sprytnie ukryte na obudowie laptopa - czy to w przycisku power, czy w jednym z klawiszy klawiatury.

Drugim zabezpieczeniem biometrycznym jest możliwość skanowania twarzy za pomocą wbudowanej kamery. Obie opcje działają bezpiecznie, a także zapewniają większą wygodę i szybkość logowania dzięki ukrytej w Windows 10 funkcji Windows Hello.

Mysz nie musi cię już ograniczać

Przez lata obsługa komputera ograniczona była do korzystania z klawiatury i myszy. Jeden z trendów, który obserwujemy w ostatnim czasie całkowicie zmienia sposób pracy z komputerem.

Mowa o coraz popularniejszych urządzeniach 2 w 1 – połączeniu możliwości dużego tabletu i tradycyjnego laptopa. Takie komputery, obsługiwane za pomocą dotyku, pozwalają dodatkowo na odchylenie ekranu o ponad 180 stopni i ustawienie go w dowolnej pozycji, co może polepszyć komfort pracy. Niektóre umożliwiają dodatkowo na odłączenie ekranu od klawiatury. Dzięki temu możemy pracować na urządzeniu o mocy profesjonalnego komputera równie wygodnie co na tablecie.

Dodatkową zaletą ekranów dotykowych w laptopach jest funkcja Windows Ink. Dzięki niej możemy zamienić nasz komputer w notatnik - zapisywać bezpośrednio na wyświetlaczu odręczne notatki, wykonywać szkice. Taki sprzęt doskonale sprawdzi się np. w rękach projektantów. Wyświetlacze wykrywają tysiące poziomów nacisku pióra, dzięki czemu z powodzeniem mogą zastąpić pracę na papierze i tym samym pomóc chronić środowisko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych komputerach biznesowych zajrzyj tu: https://wyzszypoz10m.notebooki.com.pl/

Komentarze (41)
Najnowsze trendy w komputerach dla biznesu. Te nowości ułatwią pracę przedsiębiorcy
Zaloguj się
 • wrednyluke

  Oceniono 20 razy 20

  Windows 10 szybszy od 7? 7 coś spowolniła w ostatnich czasach, ciekawe dlaczego...
  Podzespoły "szybkie" i "energooszczędne" najczęściej nie idą ze sobą w parze.
  SSD są o wiele wydajniejsze, ale w przypadku awarii dane ciężko odzyskać - a często niespodziewanie padają na amen. Jeśli ma się SSD należy podwójnie pamiętać o regularnych backupach (o tym już nie wspominają w artykule).

 • bialoskory

  Oceniono 14 razy 14

  W ktorym misjscu ten artykul pokazuje przewage Win 10 nad 7? Calosc jest o roznicach w hardware

 • justas32

  Oceniono 12 razy 12

  10 jest dużo lepsza niż 7 - bo na 10 Microsoft zarabia, a na 7 nie ...

 • pritchard

  Oceniono 11 razy 11

  "Przerażające jest to, jak wielu użytkowników w dalszym ciągu korzysta z przestarzałych systemów operacyjnych, w szczególności niemal 10-letniego już Windowsa 7" - przerażające to może być najwyżej to stwierdzenie.

 • zgryz3

  Oceniono 11 razy 11

  Producenci nie biorą pod uwagę, że znaczna część użytkowników to ludzie starsi, którzy potrzebują nie miliona programowych możliwości, lecz pięciu, sześciu, i są przywiązani do sprawdzonych pewnych rozwiązań, a co rusz pojawiające się nowinki tylko im utrudniają życie i wytrącają z równowagi. Ja wyrzuciłem z nowego komputera windows10 z powodu nieustannego zawracania mi głowy ciągnącymi się całymi godzinami aktualizacjami i wróciłem do windows7. Niestety, słyszę, że się wkrótce skończy. Jeśli tak, to w ogóle pożegnam się z windowsem - tyle zyskaliście swoim natręctwem.

 • twzelnik

  Oceniono 15 razy 11

  ...a najważniejsze, że można zainstalować darmowego, wydajnego i bezpiecznego Linuxa.

 • marek.usc

  Oceniono 13 razy 11

  10 ma problem z głupim otwarciem zdjęć z pena a gdzie tam do 7demki

 • ryshard

  Oceniono 8 razy 8

  Uśmiercają 7 kosztem 10. Sytuacja analogiczna jak XP kosztem 7. Kiedyś XP chodził na 256 ramu, potem dziwnie jak zaczął wychodzić win7, coś a'la parę miesięcy po wyjściu SP3 dla XP system zaczął nabierać pazerności na ram, że już nawet na 2GB nie chciał działać płynnie. To samo jest teraz z 7, chodzi już coraz bardziej ociężale. Nie starcza mu już 4GB ramu. To marketing, a że prawie monopolista to co mi zrobicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX