Jak przygotować się na zimowy wyjazd autem? Akcesoria i gadżety samochodowe

W trasie zimą

W trasie zimą (pexels)

Jeżeli wybieracie się na zimowy urlop samochodem, to warto wcześniej zadbać o kilka rzeczy. Sprawdzenie stanu auta i uzupełnienie jego wyposażenia o kilka akcesoriów, może znacząco podnieść komfort i bezpieczeństwo na trasie zimą.

Pielęgnacja samochodu przed wyjazdem

Przede wszystkim sprawdź stan techniczny samochodu przed wyruszeniem w dalszą trasę. Jednak również warto zadbać o jego pielęgnację. Ma ona na celu nie tylko względy wizualne. Zabezpieczenie lakieru czy opon zwiększy ich trwałość i ochroni przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Warto także sprawdzić poziom wszystkim płynów oraz sprawność działania wycieraczek. To drobiazgi, ale znacząco wpływają na komfort i bezpieczeństwo. 

Pielęgnacja samochodu przed wyjazdemPielęgnacja samochodu przed wyjazdem kolaż redakcja, materiały partnerów, etsy.com

Zadbaj o bezpieczeństwo na trasie

Zimą drogi są bardziej niebezpieczne niż latem, dlatego watro pamiętać o kilku rzeczach. Przed wyruszeniem w długą trasę, zwłaszcza jeśli spodziewasz się, że jest to droga mało uczęszczana możesz wyposażyć opony w specjalne łańcuchy. Sprawdź również, czy apteczka jest odpowiednio wyposażona, a wszystkie światła działają. Przydać się może również linka holownicza. Dobrymi pomocnikami w dłuższej trasie będą nawigacja i wideorejestrator.

Zadbaj o bezpieczeństwo na trasieZadbaj o bezpieczeństwo na trasie kolaż redakcja, materiały partnerów, pexels

Inne przydatne gadżety do auta

Podczas dłuższej podróży warto także pomyśleć o komforcie swoim i pasażerów. Możemy zakupić specjalne maty lub masażery, które będą negować skutki długiej jazdy. Podróż mogą uprzyjemnić także gadżety, o których zwykle nie myślimy. Jak chociażby lodówka turystyczna, dzięki której nie będziemy musieli zatrzymywać się na jedzenie w niesprawdzonym miejscu czy kubek termiczny. Przydać się mogą ładowarki i zapalniczki a obowiązkowe są: płyn do odmrażania szyb oraz skrobaczka ze zmiotką. 

Inne przydatne gadżety do autaInne przydatne gadżety do auta kolaż redakcja, materiały partnerów, uylonline.com

Dłuższe podróżowanie autem może wydawać się męczące i wymaga nieco przygotowania. Jednak są gadżety i akcesoria, dzięki którym podróż może być przyjemniejsza. Poniżej więcej sprzętu, który przyda się w każdym samochodzie. 

Zobacz także
  • Aplikacje na Androida Co warto zainstalować na nowym telefonie? Oto 7 aplikacji, które warto mieć na start
  • Samsung Galaxy Note 9 Samsung Galaxy Note 9 ma się czym pochwalić. Wybraliśmy 5 najważniejszych cech wyróżniających nowego flagowca
  • Google Play Protect Kilka trików na przyspieszenie smartfona z Androidem. Proste, ale skuteczne sposoby [PORADNIK]
Skomentuj:
Jak przygotować się na zimowy wyjazd autem? Akcesoria i gadżety samochodowe
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje