Jak kupić golarkę elektryczną? Przegląd akcesoriów do pielęgnacji brody i zarostu

KS
29.01.2018 10:31
Maszynki do golenia

Maszynki do golenia (fot. philips)

Niezależnie od tego czy golicie się na gładko, wybieracie niewielki zarost czy zadbaną, elegancką brodę - odpowiednie golenie i pielęgnacja będą kluczem do dobrego wyglądu. Podpowiadamy, jak wybrać golarkę elektryczną i jakie akcesoria mogą się jeszcze przydać.

Na co zwracać uwagę kupując golarkę?

Przede wszystkim pierwszą rzeczą na jaką zwrócimy uwagę, kupując golarkę elektryczną, będzie jej kształt. Od niego będzie zależeć nasza wygoda w użytkowaniu i nie ma tutaj żadnych reguł - sami najlepiej ocenimy, czy sprzęt jest dla nas wygodny czy też nie. Kolejna ważna kwestia, która również wpłynie na jakość użytkowania to rodzaj zasilania. Do wyboru mamy golarki na baterie, sieciowe, akumulatorowe oraz sieciowo-akumulatorowe. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele akumulatorowe, ponieważ podczas golenia nie plącze nam się kabel, jednak musimy pamiętać, by regularnie ją ładować. Często pozwalają one także na golenie na mokro, np. pod prysznicem. 

Golarka foliowa czy rotacyjna?

Golarka foliowa - składa się z tzw. folii tnącej (jednej, dwóch lub trzech w danym modelu). Im ich więcej - tym lepsze i dokładniejsze golenie. Są doskonałym wyborem jeżeli macie wrażliwszą skórę twarzy i dobrze sprawdzają się zwłaszcza do miękkiego zarostu. Jednak modele z dwoma czy trzema foliami poradzą sobie także z twardszym i gęstszym zarostem. 

Golarka foliowaGolarka foliowa kolaż redakcja, materiał partnerów

Golarka rotacyjna (głowicowa) - składa się z ruchomych głowic, co powinno przekładać się na komfort golenia, ponieważ maszynka lepiej dopasowuje się do kształtu twarzy. Do wyboru mamy modele od jedno do pięciogłowicowych. 

Golarka rotacyjnaGolarka rotacyjna kolaż redakcja, materiały partnerów

Wybór, na którą z nich się zdecydujemy jest często kwestią indywidualną. Golarka rotacyjna jest dokładniejsza w przypadku gęstego i twardego zarostu, jednak aby osiągnąć bardzo dokładny efekt należy golić się kolistymi ruchami, co nie dla każdego będzie wygodne. 

Funkcje i dodatkowe wyposażenie

Wybierając maszynkę do golenia warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jak chociażby wskaźnik poziomu akumulatora, konieczności czyszczenia czy wymiany elementów. Weźcie pod uwagę to, jaki efekt golenia chcecie osiągnąć. Być może warto zaopatrzyć się w model z dodatkowymi nakładkami do stylizacji brody oraz trymerem. Warto by w zestawie były także pędzle do czyszczenia maszynki, a najbardziej wymagające osoby mogą poszukać modelu ze specjalną stacją czyszczącą. 

Funkcje i dodatkowe wyposażenieFunkcje i dodatkowe wyposażenie materiały partnerów

Komentarze (19)
Zaloguj się
 • twstyropian

  Oceniono 3 razy 3

  dzisiejszy Braun to nie to samo co 10 lat temu, teraz ostrza nie sa blaszkowe tylko foliowe, sa b cienkie i slabo tna, golarki szarpia wyrywaja wlosy, to tandeta, ktora jedzie na starej opinii; od wielu lat co roku kupowalem nowego Brauna ale od 3 lat tym sie nie da golic, Braun tak robi, zeby golarka wytrzymala 6 mce potem sie stepia i golenie jest bolesne i niedokladne.

 • incienso

  Oceniono 9 razy 3

  "Tzw. folia tnąca", hahhahahaha! Jakiś nieuk kiedyś "foil" (ang.: ostrze) przetłumaczył na "folia" i tak zostało. Golarka foliowa.... Hahahhahaha!!

 • wlod.ek

  Oceniono 2 razy 2

  Mam golarkę foliową i rotacyjną. Foliowe są nic nie warte. Folia pękła po 3 miesiącach (nowa folia jest droga) golą wielokrotnie dłużej są nie dokładnie. Golarki rotacyjne się nie psują i dzieli je przepaść jakościowa od foliowych.

 • wajego

  Oceniono 4 razy 2

  Jak to kupić? Wybrać powinno być...

 • janadamf

  Oceniono 1 raz 1

  Jak kjupic golarke? Normalnie. Isc do sklepu albo przez internet,

 • e._

  Oceniono 3 razy 1

  JAK kupić???!!!
  Jak wszystko: wziąć pieniądze lub kartę, iść do sklepu i po sprawie.
  Jak wybrać, to już trudniejsza sprawa.
  Ale gimbaza z Gazety nie widzi różnicy.

 • dert4

  0

  co by nie powiedzieć, to golarka szarpie zarost, a żyletka tnie.

 • traszka777

  0

  "Jak kupić golarkę elektryczną?" Można na przykład pójść do odpowiedniego sklepu z odpowiednią ilością pieniędzy. Można też zamówić via internet. Czy pomogłem panu "redaktorowi" w odpowiedzi na to trudne pytanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX