Tanie odkurzacze samochodowe - zadbaj o czystość swojego auta [przegląd]

red
02.09.2019 11:00
Odkurzacz samochodowy

Odkurzacz samochodowy (Fot. shutterstock)

Lubisz mieć zawsze czysty samochód? Jeśli tak, to nie zapominaj zadbać też o to, jak twoje auto wygląda w środku. Do czyszczenia samochodu z pewnością przyda ci się także niezawodny odkurzacz samochodowy, dzięki któremu dotrzesz do najskrytszych zakamarków!

Odkurzacze samochodowe - na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz samochodowyOdkurzacz samochodowy Fot. shutterstock

Do sprzątania samochodu najlepiej sprawdzi się odkurzacz ręczny. Jeśli odkurzałeś auto zwykłym odkurzaczem, na pewno wiesz, jak może być to niewygodne, z ciągnącym się kablem, korpusem odkurzacza. 

Czym cechuje się taki odkurzacz? Przede wszystkim łatwością w obsłudze oraz lekkością. Wyróżniamy 2 rodzaje odkurzaczy ręcznych, które przydadzą się do sprzątania auta.

 • odkurzacz ręczny akumulatorowy - nie ograniczają nas żadne kable. Samo urządzenie jest bardzo poręczne, możemy zabrać go wszędzie i nie myśleć o tym, gdzie go podłączyć. Posprzątamy samochód, ale też kanapę czy fotele w domu. Zwinność tego modelu ułatwi dotarcie do najskrytszych zakamarków pojazdu, pomiędzy siedzenia i do schowków, których posprzątanie zwykłym odkurzaczem graniczyłoby z cudem. 
 • odkurzacz ręczny na prąd z gniazdka zapalniczki - taki odkurzacz może mieć wyższą moc od modelu akumulatorowego. Nie rozładuje się, a więc daje możliwość ciągłej pracy. Wadą jest kabel, który podczas sprzątania może irytować i się plątać, a dłuższe sprzątanie może rozładować akumulator samochodowy.

Wybierając odkurzacz samochodowy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przy zakupie modelu akumulatorowego jest jego czas pracy po naładowaniu, który pozwoli lub uniemożliwi posprzątanie całego auta za jednym podejściem. Ważny jest również czas ładowania, znajdziemy modele, które ładują się 5 godzin, a inne 12.

Kluczowa jest również solidnie wykonana obudowa urządzenia. Zwróćmy koniecznie uwagę na jej jakość, odkurzacz może podczas sprzątania upaść, jeśli będzie solidnie wykonany, nie powinien się potłuc czy połamać. 

Istotna jest możliwość regulacji mocy odkurzacza. Pracując na niższej mocy, zaoszczędzimy energię, a akumulator będzie wyczerpywał się wolniej.

Odkurzacz samochodowy powinien mieć w zestawie różne nasadki ułatwiające czyszczenie, dzięki którym dotrzesz do najtrudniejszych do wyczyszczenia miejsc w samochodzie. Niektóre modele oferują też końcówki w kształcie szczotki albo końcówki myjące i odświeżające tapicerkę. Nieocenionym pomocnikiem okażą się ssawki szczelinowe.

Ważna jest również pojemność zbiornika, by co chwilę nie przerywać sprzątania. Ręczny model ze zbiornikiem na odpadki o pojemności 0,2 litra nie pozwoli na zbyt długie odkurzanie, zdecydowanie wybierajmy modele o pojemności co najmniej 0,5 litra.

Więcej o:
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 5 razy 3

  Te wszystkie odkurzacze moga sluzyc do wszystkiego ............... byle nie do odkurzania.

 • mariner4

  Oceniono 4 razy 2

  Bzdura. Ja co jakiś czas wynoszę przed dom odkurzacz domowy i czyszczę auto wewnątrz. Dokupiłem tylko dodatkowe ssawki ułatwiające pracę. Szczególnie polecam ssawkę igłową. Pęk tych igieł zapobiega zassaniu drobnych przedmiotów ze schowków.

 • matkaczweorkidzieci

  Oceniono 1 raz 1

  Odkurzacz szczegolnie do auta, musi miec wąż i waska dluga ssawke. Bo w aucie nie chodzi o odkurzenie plaskiej powierzchni siedziska czy wycieraczki ale odkurzenie szczelin, zakamarkow miedzy siedzeniami . Dlatego z calej tej listy warte uwagi sa tylko te odkurzacze, ktore maja weza i ssawke.

 • misiur

  Oceniono 3 razy 1

  Siła ciągu do dupencji.
  Przedłużacz i normalny, domowy odkurzacz

 • sokrates2.life

  0

  Mam B&D starszy model z systemem cyklonowym, daje radę - wolę mieć go pod ręką, nawet w aucie, żeby na bieżąco pozbywać się drobinek brudu, które przecież z czasem rozpadają się na coraz mniejsze i się to wdycha…

 • kisssmyass

  0

  tanie odkurzacze w rubryce Sport? Odpier dolcue się naiwni gów niarze!

 • baxter21

  Oceniono 2 razy 0

  Wy tak serio redaktorki ? Za reklamę wam zapłacili ?
  Przecież te odkurzacze samochodowe nadają się do dudy. Miałem 3 , w tym 2 z tej cudownej kolekcji i pozostałem przy odkurzaczu ze stacji benzynowej. Tamte nawet okruchów nie potrafiły wciągnąć

 • jac_l_w

  Oceniono 1 raz -1

  Trzeba być dzieckiem, albo dziennikarzem, żeby serio traktować te zabawki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX